Social Snap Pro WordPress Sosyal Eklenti İncelemesi

Başarılı bir WordPress sitesinin bir kısmı sosyal ağ etkileşimidir. Tonlarca eklenti, sosyal paylaşım, sosyal takip ya da bir girişi kolayca entegre etmek için favori sosyal ağınızı kullanma gibi işlevler sağlamayı amaçlamaktadır. Bu özellikle bir web sitesi yorumlarda sosyal etkileşime veya makalelerin hızlı paylaşımına ihtiyaç duyduğunda kullanışlıdır.


Ücretsiz sosyal eklentilerle ilgili en büyük sorun, bunun bir değişim olması. Evet, ücretsiz. Ancak genellikle çok sınırlı işlevselliklere veya subpar sunumuna sahiptirler. Bu nedenle, özellikle web siteniz işinizse, premium bir eklenti seçmek genellikle en iyisidir. Sosyal Snap Pro bir premium seçenektir. Eklenti (yıllık ücretli) bir abonelik hizmeti olarak sunulur ve kurulumu kolay tek bir eklentide tüm harika hizmetlerin sıkı bir şekilde entegrasyonunu sağlar.

Social Snap Pro, sosyal paylaşım, sosyal takip düğmeleri, sosyal meta etiketler, tweetlemek için tıklayın, tercih ettiğiniz ağlarda otomatik olarak kolay yayınlama için bir otomatik poster ve sosyal giriş özellikleri içerir. Ayrıca çok ilginç bir özellik vaat ediyorlar – kullanıcı paylaşana kadar içeriği kilitlemek için kendi sosyal dolapları.

Social Snap Pro 3 farklı şekilde sunulur. Artı yılda 39 $, ancak eklentileri olmadan ve sadece 1 site için. Sonra inceleyeceğimiz sürüm olan Pro’muz var. Pro, en fazla 3 sitede kullanılabilir ve yılda 99 $ karşılığında tüm eklentileri içerir. Son olarak Ajans planı 299 $ ‘dır, ancak 15’e kadar site kurulumu sunar. Birçok siteye sahip geliştiriciler veya işletmeler için bu en iyi seçimdir.

Bonus: Sosyal Snap Pro’da% 10 İndirim

WPExplorer okuyucuları kod kullanırken% 10 gibi büyük bir tasarruf sağlayabilir WPEXPLORER Kasada! Bu muhteşem fırsatla, WordPress siteniz için Social Snap Pro ile daha iyi sosyal paylaşıma yatırım yapmamak için hiçbir nedeniniz yok!

Sosyal Snap’ta% 10 tasarruf edin

Social Snap Pro, tüm eklentilerle birlikte geldiği için çok kullanışlıdır. Ancak, bu yüzden Plus aboneliğinin sosyal simgeler için fiyatı biraz fazla yüksek olduğunu düşünüyorum. Plus sürümü ayrıca analizleri, sosyal meta etiketleri, paylaşım sayısı kurtarma ve sayfa görüntüleme sayaçlarını içerir. Ama bence Pro aboneliği hepsinin en iyi değeri. Şimdi eklentiyi kullanmadan önce eklentilere daha yakından bakalım.

Sosyal Snap Eklentileri

Pro sürümünü kullanırsanız, Social Snap premium eklentileri. Kullanılabilecek bir tanesi Sosyal Giriş. Bu kullanışlı eklenti, tercih ettiğiniz sosyal ağı sitenize sosyal giriş olarak kullanmanıza olanak tanır. Bu, okuyucularınızın içerik yayınlamak için sitenize kaydolmak zorunda kalmayacağı anlamına gelir – blog makalelerindeki yorumlar gibi.

Eski Yayını Yükselt eklentisi, Social Snap’in eski makaleleri tercih ettiğiniz sosyal ağlara otomatik olarak göndermesini sağlar. Bu, içeriğinizin görünürlüğünü ve trafiğini artırmaya yardımcı olabilir. Ve Otomatik poster eklenti, manuel paylaşım işlemini atlamanız gerektiğinde yararlıdır (her gün yayınlanan veya güncellenen tonlarca makaleniz olduğunda çok zaman alan bir şey).

Bugün itibariyle, İçerik Dolabı hala kullanılamıyor. Çok yararlı olduğu için bu tür bir eklentiyi denemeyi çok isterim, çünkü bazı önemli makalelerinizin düzgün okunması için paylaşılmasını zorunlu kılar. Bence bu eklenti yalnızca Pro aboneliğine dahilse ödemeye değer.

Sosyal Snap Özellikleri ve Ayarları

Eklentiyi test etmeden önce ana dosyayı ve eklentileri indirdik. Ana eklenti penceresi şöyle görünür.

Tonlarca seçenek mevcut. Bana Elegant Themes’ın eski Monarch eklentisini hatırlatırken, buradaki içerik ve seçenek miktarı şaşırtıcı. Ve son sunum alternatiflerden çok daha üstün.

sosyal paylaşım

Etkinleştirmenin ilk seçeneklerinden biri sosyal paylaşımdır. Bu, paylaşım düğmelerini yapılandırmadan önce tercih ettiğiniz sosyal ağları ekleyebileceğiniz Sosyal Paylaşım sekmesi kullanılarak yapılır. Eklenti, kayan kenar çubuğu, satır içi düğmeler, medya içi, paylaşım hub’ı veya yapışkan çubuk gibi farklı konumlara / stillere izin verir.

Ağları yapılandırmak çok hızlı ve kolaydır. Her şey gayet iyi ve kısa sürede çalıştı. Buradan etkinleştirebileceğiniz başka bir seçenek de Twitter için paylaşım sayısı sağlayıcısı.

Social Snap Pro, en azından tüm önemli ağları hayal edebileceğiniz tüm sosyal ağlara izin verir.

Ağlarınız yapılandırıldıktan sonra, önceki menüden birkaç konum ve ekran türü seçebilirsiniz. Gördüğünüz gibi sunum kaya gibi sağlam.

Şununla paylaş: İkon tipi, tüm ekran boyutlarına ince ayar yapmak zorunda kalmadan kolayca uyum sağlar (bazı ücretsiz eklentilerde olduğu gibi). Sadece blok tipini yapılandırın – yuvarlak, daire, dikdörtgen veya eğimli ve düğme boyutu. Ayrıca mesaj etiketini değiştirebilirsiniz.

Ortamdaki satır içi düğmeler çarpıcı görünür ve kısa sürede kolayca değiştirilebilir. Eklentinin kalitesi, seçeneklerin sayısı, işlevsellik ve kolayca yapılandırılabilir ayarlarda kolayca görülebilir. Basitçe söylemek gerekirse, eklenti sadece çalışıyor.

Paylaşım Merkezi, bir “hub’a” açılan bir alt düğmeye sahip olmanızı sağlar. Sayfalardaki konumunu yapılandırabilir, tüm ağ düğmelerini görüntüleyebilir, görünümü değiştirebilir, araç ipuçlarını etkinleştirebilir ve görüntüleme sayısını etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, çok özel bir paylaşım merkezi olmasını sağlar.

Yapışkan çubuk, mevcut ekranınıza “uyacağı” ve muhteşem göründüğü için en iyi biçimlerden biridir. Şimdi sosyal izlemenin nasıl göründüğüne bakalım.

Sosyal Takip

Sosyal takip, sitenizi kaç kişinin takip ettiğini göstermek için yüzen düğmeler tanıtmanıza olanak tanır. Genellikle bunları bir web sitesinin ana sayfasında veya ana sayfasında görebilirsiniz. Kullandıkları tüm sosyal ağlarda bir sitenin sosyal nüfuzunun genel bir statüsünü verirler.

Her sosyal ağ bağlantısını eklemek, sosyal paylaşımdaki kadar kolay değildir. Sosyal takip için Social Snap’in takipçilerinizi alması için her zamanki ağlarınız için kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekir. Bu karmaşık bir süreç değil – sadece bir dakika sürüyor.

Social Snap Pro’da özel işlevler de bulunur. Kullanılacak sütun miktarını yapılandırabilir, sosyal takip düzenini değiştirebilir, hatta takip eden kullanıcı adıyla tweet atmak ve sosyal meta verileri yönetmek için tıklamayı dahil edebilirsiniz.

Gelişmiş seçenekler

Social Snap ayrıca gösterge paneli üzerinden kolayca erişebileceğiniz ve bağlantı kısaltma özelliklerine sahip Analytics İzleme özelliğine de sahiptir. Dahili GDPR uyumluluk önlemleri bile var.

Eklenti Verileri sayfasında, Powered By mesajı, eklenti duyurularını ve güncellemelerini gizleyin ve eklenti tespiti için ilgili verileri kaldırın. Bu, Social Snap’i, WordPress panonuzun dışında kimseyle ilgili herhangi bir ayrıntıyı göstermeyecek “boş” bir eklentiye dönüştürür.!

Her şeyi yerine getirdikten sonra, eklenti daha sonraki bir tarihte veya diğer web sitelerine aktarılacak ayarları dışa aktarmanıza izin verir. Bu, eklentinin sitelerinize kolayca dağıtılmasını sağlar. Artık çekirdek eklenti özelliklerini gördüğünüze göre, Pro eklentilerine bakalım.

Sosyal Giriş

Size göstereceğim ilk eklenti Sosyal Giriş. Ücretsiz sosyal giriş eklentileri olmasına rağmen, bunun en iyi yanı, Social Snap ana eklentisi ile aynı sunumu ve iç çalışmayı tutmasıdır. Bu, tüm süreci kesintisiz ve uygun estetikle yapar. Birleşik estetiğin hayranları için bu bir zorunluluktur. Burada WPExplorer’da her amaç için bir eklenti kurmanın büyük hayranlarıyız – bu nedenle tüm sosyal medya ihtiyaçlarınızı yönetmek için tek bir eklentiye sahip olmak şart.

Sosyal Giriş eklentisi, bir API Kimliği ve gizli. Kurulumdan sonra, sitenize yeni bir okuyucu geldiğinde Social Snap, İle giriş eklediğiniz her ağ için düğmesini tıklayın. Bu, sosyal ağın giriş verilerinizi almasını ve kolay kayıt için web sitesine aktarmasını sağlar. Gerekli sosyal ağ uygulamalarını oluşturduktan sonra (örneğin, işte burada Facebook’un kılavuzu), AppID, Secret ve redirect URI’yi yapılandırmak, bunun düzgün çalışması için genellikle yeterlidir. Geliştiricinizin Uygulamasını sosyal ağınızda her zaman etkin tutmayı unutmayın.

Sosyal giriş düğmeleri reklamı yapılan şekilde çalışır ve sitenize yeni bir etkileşim katmanı ekler. Bu nedenle, okuyucular yeni bir hesap oluşturmak zorunda kalmadan makaleleri paylaşabilir ve kolayca yorum yapabilir.

Sosyal Oto Posteri

Otomatik Poster, makalelerinizi otomatik olarak paylaşmanıza olanak tanıyan temiz bir eklentidir. Bu eklenti ayrıca API erişimi gerektirir, bu nedenle Sosyal Giriş’i ayarlarken kullanılan önceki adımlar da bu işlevselliği etkinleştirmek için yararlıdır. İşlemi kolaylaştırmak için aynı API anahtarını ve sırrını kullanabilirsiniz.

Otomatik gönderme çalışıyor ancak karşılaştığım tek dezavantaj, yalnızca Twitter ve Linkedin’de otomatik yayın göndermenize izin vermesiydi. Facebook’ta hiçbir otomatik yayınlama bazıları için bir sorun olamaz ve eklenti Facebook’u listeye eklemekten faydalanır.

Sosyal İstatistikler

Her şey yapılandırıldıktan ve yerine getirildikten sonra, Sosyal İçerik İstatistikleri sayfasındaki tüm yayınlarımızın istatistiklerini izleyebiliriz.

Eklenti, toplam paylaşımları, tweet’lere toplam tıklamayı ve toplam beğenileri ve en iyi performans gösteren yayınlar için bir grafiği görüntüler. Bu, özellikle kullanıcıların içeriğinizden en çok neyi beğendiğini bilmek istiyorsanız kullanışlıdır. Bu bilgiler içeriğinizi geliştirmek, okuyucularınızı daha iyi anlamak ve sosyal medya pazarlama kampanyalarınızı optimize etmek için kullanılabilir.

Sosyal Snap Ön Uç

Şimdi Social Snap’in nasıl göründüğüne bakalım. Bunun için Divi’yi önceden tanımlanmış bir şablonla yükledim.

Yukarıdaki, sol kenar çubuğu sosyal ağ simgelerinin bir ana sayfada nasıl göründüğüne bir örnektir.

Bir yayında görüntülenen bazı Social Snap’in yuvarlak paylaşım düğmelerinin bir örneği.

Social Snap Backend Editör

Şimdi arka tarafta Social Snap’in neye benzediğini görelim. Siz ve / veya yazarlarınız bunu nasıl görebilir?.

Social Snap Pro, yapılandırma sekmesinde aynı sunuyu izler ve her gönderinin alt kısmında içerik seçeneklerini gösterir. Eklenti aynı zamanda paylaşım başına paylaşım düğmelerinin kolayca devre dışı bırakılmasını sağlar.

Ayrıca Gutenberg’i etkinleştirmek, bilmek harika Sosyal Snap’i etkilemez! Aslında, eklenti, yazılarınıza ve sayfalarınıza Tıklama için Tweet, Sosyal Paylaşım veya Sosyal Takip öğesini eklemeyi kolaylaştıran bir Gutenberg hazır blokları içerir.

Sosyal Yapış Gutenberg Blokları

Yeni bir Gutenberg bloğu eklerken, seçtiğiniz sosyal seçeneği eklemek için “Sosyal Snap” i aramanız yeterlidir. Ardından sosyal bloğunuzu özelleştirmek için yerleşik stil seçeneklerini kullanın.

Sosyal Snap Üzerine Nihai Düşünceler

Bunun nasıl tamamlandığını görelim. Social Snap Pro çok iyi şeyler oluyor. Yeni başlayanlar için çok kaygan ve temiz bir arayüz, mükemmel görünümlü düğmeler, son kullanıcı için mevcut tonlarca özelleştirmeler ve eklentileri (diğer şeylerin yanı sıra ünlü sosyal giriş ve otomatik gönderme de dahil) dahil etme olanağı sağlar. Her şey reklamı yapıldı ve eklenti sosyal paylaşım düğmeleri için gördüğüm en iyi sunumlardan birine sahip. Sosyal giriş eklentisi, eklentinin bence en iyi özelliklerinden biridir. Bu, sosyal paylaşım ve sosyal takip ile birlikte Social Snap’i harika bir pakete dönüştürüyor. Sosyal otomatik gönderme eklentisi kesinlikle daha fazla ağ içerebilir (çünkü olduğu gibi, çok sınırlı görünüyor), ancak yine de yararlı.

Sosyal dolabın dahil edilmesi bu paketi kesinlikle bir kazanan haline getirebilir. Ancak, eklenti veya diğer eklentiler olmadan, temel paket büyük olasılıkla kullanıcıların çoğunluğu için yeterince çekici değildir. Social Snap’in Pro kullanıcıları için daha fazla eklenti oluşturması ve en az 1 eklenti içermesi veya ücretsiz eklentilerle (hatta kendi eklentileriyle bile rekabet edebilmek için Plus aboneliğinin fiyatını düşürmesi gerekir) Social Snap ücretsiz sürümü). Social Snap eklentileri, özellikle de otomatik posteri geliştirdiyse, NextScripts’ten SNAP Pro ile kolayca rekabet edebilir (uzun zamandır en iyi otomatik gönderme eklentisi).

Bence Social Snap, mutlak en iyi sunum, çalışan ücretsiz sosyal ağ hizmetleri (ücretsiz bir entegrasyon veya eklentiye bağlı olmadan) ve elbette iyi istatistikler gerektiren web sitelerini hedefliyor. Social Snap bunların hepsine sahip. Ancak Pro aboneliğinin fiyatı ve tüm eklentilere erişmek için bu aboneliğe duyulan ihtiyaç bazılarını reddedebilir. Social Snap daha fazla eklenti başlatabilir veya fiyatı düşürebilirse, bu mutlak bir kazanan olacaktır. Şu anda olduğu gibi, yalnızca sunum ve işlevsellik, Social Snap’in eşleşmesi yok. Eğer işinize yatırım yapmak ve istekli iseniz o zaman gidin ve olsun. Karşılaştırılabilir işlevselliğe ve aynı akıllı, temiz ve şık tasarıma sahip WordPress için başka bir eklenti bulamazsınız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map