SNAP ile WordPress Yayınlarını Sosyal Ağlarınıza Otomatik Olarak Yayınlayın

Çevrimiçi içeriğinizi tanıtmak söz konusu olduğunda sosyal medyanın vazgeçilmez olduğu evrensel olarak kabul edilmektedir. Ancak, her yeni yayın oluşturduğunuzda tüm sosyal medya hesaplarınızı manuel olarak güncellemek sıkıcı olabilir. Bu, özellikle WordPress siteniz her gün çok sayıda makale sunuyorsa geçerlidir. Neyse ki, bu işlemi otomatikleştirmek için bir eklenti var.


Sosyal Ağlar Otomatik Posteri (SNAP) sizi, kullandığınız çeşitli sosyal medya kanallarına en son bağlantılarınızı göndermenin zorlu ve zaman alıcı görevinden kurtaran bir araçtır. Sosyal medya konusunda bilgili olduğunu iddia eden herhangi bir blogcu için tam anlamıyla en iyi arkadaşlardan biri. Bu makalede SNAP’ın en önemli özelliklerini ve eklentiyi en iyi sonuçlar için nasıl yapılandıracağımızı ele alacağız.

Geri Bağlantılar Güzeldir

Temel Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) tekniklerini biliyorsanız, her zaman geri bağlantı arayışında olursunuz. Bunlar diğer web sitelerinden sitenize geri bağlantılar. Değerlidirler çünkü basitçe söylemek gerekirse, çevrimiçi ortamda ne kadar çok pozlama elde ederseniz, tıklama alma olasılığınız o kadar artar.

Sosyal medya web sitelerinden geri dönen bazı endişeler olsa da arama sıralamaları ile alakasız, hiç şüphe yok ki hala insanlar tarafından görülebilir. Her iki şekilde de çok sayıda sosyal medya kanalından web sitenize çeşitli geri dönüşler yapmanıza zarar veremez ve neredeyse kesinlikle yardımcı olacaktır..

Sosyal medya siteleri sıralamanız için çok önemli olmasa da, Web 2.0 siteleri, bu yazı itibariyle, SEO uzmanları tarafından arama sıralamalarını iyileştirmek için sıklıkla kullanılan bir araçtır. Bunlar arasında Tumblr, WordPress, LiveJournal ve Blogger gibi siteler bulunur..

İşte iyi haber: SNAP, sosyal medya sitelerinin yanı sıra Web 2.0 sitelerini de destekliyor. Bu yüzden SNAP, başarılı bir çevrimiçi varlık oluşturmakla ilgilenen insanlar için çok güçlüdür. Çok popüler sosyal medya kanallarına ve Web 2.0 sitelerine bu bağlantıları eklemek de dahil olmak üzere sizin için geri bağlantıların oluşturulmasını otomatikleştirir. Kısacası, sitenizi arama motoru botları ve insanlar için daha görünür hale getirmek için SNAP kullanabilirsiniz.

SNAP’ın Özellikleri

ani

SNAP , yayınınızı yayınladıktan hemen sonra, tercih ettiğiniz sosyal medyaya ve Web 2.0 hesaplarına erişmek ve sizin için güncellemeleri gerçekleştirmek için perde arkasında çalışır. Az önce oluşturduğunuz bağlantıyı, tipik olarak başlık ve / veya makalenin temelini oluşturan bir alıntı veya sitenin izin verdiği sayıda kelime ile gönderir. Elbette, bir görüntünün garanti edildiği siteler için (ör. Facebook), öne çıkan görüntünüzün güncelleme ile de görünmesini bekleyebilirsiniz.

Şu anda 27 farklı desteklenen ağ var, eklenti indirme sitesinde tam bir liste var. SNAP ile maksimum sayıda hesapla sınırlı değilsiniz. Başka bir deyişle, hem kişisel hem de profesyonel bir Twitter hesabınız varsa, SNAP’ı her iki hesapta yayınlayacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

SNAP’yi Yapılandırma

SNAP yapılandırması, Ayarlar seçeneğini sol taraftaki gezinme menüsünde görebilirsiniz. Yapılandırma sayfasına girdikten sonra, hangi hesapları eklemek istediğinize siz karar verirsiniz. Aşağıda, belirli bir SNAP yüklemesi için seçilen hesapların listesini görebilirsiniz.

snap2

Her hesap için hesabın URL’si, kullanıcı adı ve kimlik bilgileri gibi belirli bilgiler eklersiniz. Bu hesapların bazılarının yapılandırılmasının bir API anahtarı kullanımını gerektireceği unutulmamalıdır. Bu API anahtarını almak sizin açınızdan biraz çaba gerektirecektir, ancak eklenti talimatları bunun için kristal berraklığında.

Her hesap için, yayının güncellemede nasıl görünmesini istediğinizi de belirtmeniz gerekir. Bunu SNAP tarafından sağlanan açıklayıcı etiketler yardımıyla yaparsınız. Örneğin, Diigo Aşağıdaki hesap başlığında, yazı başlığının WordPress yazısının başlığıyla eşleştiğini görebilirsiniz (“% TITLE%”). Gönderinin metni, WordPress gönderisinin alıntısıyla eşleşecektir (“% EXCERPT%”). Bu alıntı WordPress temanızın alıntıları görüntülemek için kullandığı mantığa uyacaktır. İşte SNAP’ın desteklediği bazı etiketler:

 • % URL% – yayının URL’si.
 • % SURL% – yayının kısaltılmış URL’si.
 • % IMG% – öne çıkan resim URL’si.
 • % RAWEXCERPT% – yazının alıntısı (yazıldığı gibi).
 • %% ANONS – kadar metin etiketi veya yayının ilk N kelimesi.
 • %TAM METİN% – gönderinin işlenmiş gövdesi (metin).
 • % RawText% – yazının gövdesi (metni).
 • % Orid% – orijinal kimlik. WordPress için Yayın Kimliği.
 • % Etiketler% – posta etiketleri.
 • % KEDİ% – gönderi kategorileri.
 • % HTAGS% – gönderi etiketlerini hashtag olarak.
 • % HCATS% – hashtag olarak gönderi kategorileri.
 • % AUTHORNAME% – yazarın adı.
 • % AUTHORTWNAME% – kullanıcı (yazar) ayarlarından Twitter kullanıcı adı.
 • %SİTE ADI% – blog / site adı.
 • % CF-CustomFieldName% – belirtilen ada sahip özel alanın içeriği.
 • % CT-CustomTaxonomyName% – gönderiyle ilişkili özel sınıflandırmaların listesi.
 • % HCT-CustomTaxonomyName% – hashtag olarak gönderiyle ilişkilendirilen özel sınıflandırmaların listesi.

diigo

Doğru site için doğru etiketi seçtiğinizden emin olun. Örneğin, tweetler 140 karakterle sınırlı olduğu için, muhtemelen bir tweet için% FULLTEXT% kullanmak istemezsiniz.

SNAP ayrıca yayınlarınızın çeşitli sosyal medya sitelerine nasıl ekleneceği konusunda esneklik sağlar. Genellikle, varsayılan olarak kabul edilen genel ayarları tanımlarsınız. Ardından, yayınınızı düzenlerken bu ayarları geçersiz kılma seçeneğiniz vardır. Görsel metin düzenleyicisinin hemen altına SNAP yönetim konsolunun eklendiğini görürsünüz ve aşağıda görüldüğü gibi varsayılanları geçersiz kılmak için burada uygun değişiklikleri yapabilirsiniz..

snap1

Sosyal medyanın, özellikle Twitter gibi mikroblog sitelerinde kısaltılmış URL’lerden daha fazla sevdiği hiçbir şey yoktur. Neyse ki, SNAP posta başlığınızdan oluşturulmuş (muhtemelen) uzun URL’nizi kısaltacaktır. Adresinden bir URL kısaltıcı seçme seçeneğiniz vardır bit.ly, goog.gl, YOURLS, hatta az bilinen yerleşik WordPress URL kısaltıcısı.

Premium SNAP’ın Özellikleri

Diğer birçok WordPress eklentisi gibi, SNAP hem ücretsiz bir sürüm hem de SNAP Pro adı verilen premium bir sürüm olarak sunulmaktadır. Premium sürüm, tek bir site için 49,95 $ ve birden fazla site için 99,95 $ fiyatla ayarlanan daha zengin bir özellik sunar.

Yeni başlayanlar için, SNAP Pro her ikisi için de destek sunar Google+ ve pinterest. Bunlar, dijital pazarlamada birinci sınıf gayrimenkul olan sosyal medya kanallarıdır, bu nedenle çevrimiçi bir açıklama yapma konusunda ciddi blogcular, bu nedenle yalnızca premium versiyona yatırım yapmayı düşünmelidir.

Ayrıca, SNAP Pro, WordPress kurulumunuzun WP-Cron özelliğini kullanarak yayınlarınızın çeşitli sitelerinizde ne zaman yayınlanacağını yapılandırma seçeneği sunar. Bu, aynı anda çok sayıda yayınınız varsa, arkadaşlarınızı / takipçilerinizi aynı anda aşırı miktarda güncellemeyle doldurmamak için sosyal medya hesaplarınızda uygun güncellemeleri planlayabileceğiniz anlamına gelir. SNAP ayrıca, seçtiğiniz sitelerde yayınladığınız yayınların sayısı için maksimum günlük sınır belirleme seçeneği de sunar..

snap3

Gönderim programınız hakkında gerçekten bilinçli iseniz, SNAP Pro size otomatik gönderimi haftanın belirli günleri ve belirli saatlerle sınırlama olanağı sunar. Belirli sosyal medya kanallarında yayınlamak için en iyi zamanları öneren belirli analizleri izliyorsanız faydalıdır..

Premium SNAP sürümünde ayrıca Reddit. Yine de Reddit kötüye kullanımına dikkat edin. Bu site spam göndericilerini “gölge yasağı” ile rahatsız etmekle ünlüdür – yasak gibi görünmeyen bir yasak. Başka bir deyişle, normal olarak yayınlayabilir ve yorum yapabilirsiniz, yalnızca başkalarının ne yayınladığınızı göremez. SNAP Pro ayrıca daha iyisini sunar LinkedIn destek. Ücretsiz sürüm ile profil sayfanıza mesaj gönderebilirsiniz. Ancak, premium sürümüyle şirket sayfanıza mesaj gönderebilirsiniz.

Sarmalamak

SNAP, yalnızca arama motoru sıralamalarınızı iyileştirme potansiyeline sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda içeriğinizi çeşitli sosyal medya ve Web 2.0 sitelerine göz atan kişiler için daha görünür hale getirme potansiyeline sahip güçlü bir eklentidir. Bağlantıları ve alıntıları manuel olarak kopyalamak ve yapıştırmak için çok fazla zaman harcayan profesyonel bir blog yazarı için harika bir araçtır..

En son yayınlarınız için nasıl geri bağlantı oluşturmak istiyorsunuz? Otomatik bir çözüm mü kullanıyorsunuz yoksa manuel olarak mı yapıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map