SiteGround Web Hosting İncelemesi

SiteGround Web Hosting İncelemesi

WordPress Yönetilen Barındırma hizmetlerinin, tasarımlarına veya projelerine odaklanmaları gerektiğinden veya konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları için süreçte yardım eli ihtiyacı olan kişiler için neler yapabileceğini zaten gördük. Olursa olsun, WordPress Yönetilen Hosting hizmetleri herkes için değildir. Zaman zaman kodla uğraşmak isteyen veya sitelerimizi yönetilen hizmetlerde mümkün olmayan bir şekilde optimize etmek isteyen bazılarımız var. Bu tür kullanıcılar için genel barındırma hizmetleri iyi bir alternatif olabilir. Bugün popüler cPanel yazılımını temel alan genel bir barındırma hizmeti olan SiteGround’u inceleyeceğim.


SiteGround Hosting Özellikleri

SiteGround, WordPress sitenizi veya bu konudaki herhangi bir web sitesini barındırmak için birçok seçenek sunar. Paylaşılan, bulut, özel, bayi veya hatta premium kurumsal barındırma arasından seçim yapın – her boyut web sitesi için bir plan vardır. Ve elbette, her zaman yönetilen bir WordPress planı seçebilirsiniz.

SiteGround Planlarını Görüntüle

Ayrıca, diğer yönetilen WordPress Hosting hizmetlerinde bulunan seçenekler de sunarlar. SiteGround’un güzelliği, size yardımcı olmayı seçebilir veya her şeyi kendiniz yapabilirsiniz..

Profilinizin ne olduğu konusunda kararınızı verdikten sonra devam edebilir ve ana kontrol paneliyle çalışabilirsiniz. Bu makalede, tek başıma yapacağım çünkü bu, SiteGround hakkındaki iyi şeylerden biri, çünkü dosyalarınız ve / veya yüklediğiniz öğelerle yapabileceklerinizi sınırlamıyorlar.

Hesap Kontrol Paneli

Ana kontrol paneli, birincil alanınızı, hesap DNS’inizi ve cPanel kimlik bilgilerinizi yapılandırmanıza olanak tanır.

Birçok hizmetin aksine, SiteGround birincil alan adınızı değiştirmenize izin veriyor istediğiniz kadar. Bu gerekmediği için büyük bir artı belirli bir alan adına ev sahipliği yapma. Temel olarak, istediğiniz herhangi bir proje için kullanılabilecek boş bir hesap oluşturuyorsunuz. Ana kontrol paneli, alan adınızı cPanel’e atama süreciyle ilgilenir.

Bu inceleme için test alanını herhangi bir sorun yaşamadan wpexplorer.com’dan thetechieblog.com’a değiştirdik ve hesap hemen değiştirildi ve daha sonra cPanel üzerinden erişilebilir.

Ekstra Hosting Hizmetleri

SiteGround burada durmayacak, Let’s Encrypt’in eklenmesi sayesinde Premium Destek’ten Premium Yedekleme Hizmetine ve Wildcard Sertifikalarına kadar biraz ekstra hizmet sunuyor.

SiteGround’un sunduğu tüm bu ekstra hizmetlerin birçok erdeminden biri, Cloudflare ücretli hizmetlerinin dahil edilmesiyle birlikte bu panelden kolayca sipariş edilebilen Özel IP’lerin dahil edilmesidir. Bu, merkezi bir yönetim sisteminde çok güçlü bir barındırma deneyimine sahip olmanızı sağlayacaktır. Cloudflare eklenmesi hoş bir ek bonus, bu özel bir IP ve Yedekleme hizmetleri ile birlikte müşteriler için son derece iyi. Bunun çok fazla olduğunu düşünüyorsanız, SiteGround size bir ekstra hizmet daha sunacak ve bu da SG Site Tarayıcı ve Kötü Amaçlı Yazılım izleme. Bu genel bir barındırma hizmeti olduğundan, bu ekstra denetimi eklemek son derece yararlıdır.

Ücretsiz SSL’yi Şifreleyelim

SiteGround artık ücretsiz SSL’yi Şifrelemeye izin verdiğinden alan adınızı eklemek ve bir sertifika yüklemek çok kolay.

Veri Merkezi mi değiştiriliyor? Sorun değil!

SiteGround’un orada duracağını düşünüyorsunuz, ancak hayır, size takas etme olanağı sunuyorlar Veri merkezleri. Tabii ki, bu eylem için bir fiyat var, ancak bu, müşterinizin veya projenizin ihtiyaç duyması durumunda web sitenizin konumunu daha uygun bir yere kolayca değiştirmenizi sağlayacaktır..

CloudFlare ücretli planı, Web Uygulaması Güvenlik Duvarı ve gelişmiş özelliklere sahip olmanızı sağlar, ancak SiteGround WordPress’i hızlandırmak için ücretsiz CDN’yi kullanmanıza izin veriyor.

İyi eski cPanel

SiteGround, tüm ana görevleri yerine getirmek için eski cPanel yazılımını temel alır. CPanel olsa bile en hızlı olmayabilir Deneyim olabilir, çünkü hala Apache tabanlı olduğundan, tüm barındırma ihtiyaçlarınızı karşılamak için uygun bir yol sağlar.

Siteground, SiteGround Panosunun içinden cPanel’i çağırarak gösterge panellerinin tarzına uyan özel bir tema uygular.

Tüm ana fonksiyonlar var ve cPanel güncellenmiş gibi görünse de, SiteGround, arayüzün bazı yenilemesini kullanabilir ve mevcut olan oldukça eski olduğu için yeni cPanel stilinden yararlanabilir. Bununla birlikte, analiz sırasında herhangi bir performans sorunu tespit edilmedi ve web siteme istediğim hemen hemen her şeyi yapabildim. Veritabanımı manuel olarak oluşturma, içeriği içe aktarma, FTP hesapları oluşturma, e-posta işleme, yerleşik cPanel gezgini kullanma ve WordPress dosyalarını yükleme. Hepsi bu Çok kolay kontrol paneli olarak cPanel’e sahip olmak.

SiteGround Hosting Performansı

Yönetilen bir WordPress hizmeti olarak SiteGround, San Jose konumundan oldukça iyi bir sayı aldı.

Gerçek İlk Bayt Zamanına bakarsanız, ortalama 300 ms’lik ortalama bir zaman görürsünüz, bu da Apache tabanlı cPanel olduğu göz önüne alındığında daha iyidir. Dikkat çeken daha ilginç olan şey, SiteGround aslında proxy olarak NGINX kullanıyor Apache’nin arkasındaki mekanizma kabul edilenden daha fazla sonucu açıklar.

GTMetrix kapsamında bir test yapmak beklentilerimi doğruladı.

SiteGround, Yönetilen bir WordPress Barındırma hizmeti olduğundan, WordPress için optimize edilmiş dinamik önbellek sunar. Ancak kullanıcının bunu kendisi yapılandırması gerekir. Sayfa hızı ve Yslow puanlarının düşük olduğu açıktır, çünkü site varsayılan olarak hemen hemen çalışıyor önbellek mekanizması olmadan SiteGround’un uyguladığı ters NGINX proxy’sinin yanı sıra. Ama tam dolu zamanı kontrol edin, mükemmel! SiteGround, GTMetrix’te 2.5’lerin altına düşmeyi başardı, bu da genel bir barındırma hizmeti olduğunu düşünüyor.

Paketleme

SiteGround, hizmetini tonlarca ekstra özellikle oluşturdu. CPanel’i arka uç olarak kullanmak güzel ve Yedekleme, ücretsiz SSL ve Cloudflare işlevselliği dahil olmak büyük bir artı. Ancak SiteGround burada durmaz, ekstra Kötü Amaçlı Yazılım Tarama, Premium Destek sunar ve bunu diğer saygın WordPress Yönetilen Hizmetleriyle bile rekabet etmekten daha iyi bir performans düzeyi ile yapar. Hiçbir şekilde kısıtlayıcı olmayan ve iyi performansa sahip iyi ve uygun fiyatlı bir hizmet istiyorsanız, bunları tavsiye etmemek zordur. Başka bir deyişle, SiteGround kayalar.

SiteGround Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map