OptinMonster İnceleme ve Nasıl Yapılır Kılavuzu: WordPress Popup & Olası Satış Oluşturma Eklentisi

Okuyucu kazanmak ve sürdürmek, başarılı bir web sitesi yürütmenin büyük bir parçasıdır. Ama bunu nasıl yapıyorsun? Bir süre önce ziyaretçileri meşgul etmenin ve onları okuyucuya dönüştürmenin 15 yolunu ele aldık. İnsanların web sitenize tekrar tekrar dönmesini sağlamanın yollarından biri, yeni içerik ve promosyonlarla bağlantılı periyodik bültenler göndermektir. İnsanların kaydolmasını sağlamak için kenar çubuğunuza veya altbilginize her zaman bir bülten widget’ı ekleyebilirsiniz, ancak bu biraz sıkıcıdır. Bunun yerine, sayfada görünen ve dikkat gerektiren tamamen özelleştirilmiş bir bülten optin formu ekleyebilirsiniz..


OptinMonster, size ışık kutuları, yapışkan altbilgi çubukları ve slayt girişleri gibi harika optin formları oluşturma olanağı veren harika bir haber bülteni abonelik eklentisidir. Bu eklentiye bir test sürüşü verecek kadar şanslıydık, bu nedenle eklentinin nasıl çalıştığı ve hangi seçeneklerin mevcut olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Ya da eklentinin bir kopyasını kendiniz alarak kendinize dalabilirsiniz (endişelenmeyin, 30 Günlük Garanti var, bu yüzden daha fazla abone kazanmazsanız tüm paranızı geri alabilirsiniz – soru sorulmadı )!

OptinMonster’ı Şimdi Edinin

Videoya Genel Bakış

Eklenti için rehberli bir tura katılın. Her adımda size yol göstereceğiz. İsterseniz, aşağıda videodan daha fazlasını kapsayan eksiksiz ve transkript vardır..

OptinMonster’ı Yükleme ve Etkinleştirme

Diğer tüm eklentiler gibi başlamak kolaydır. OptinMonster eklentisini kurmak ve etkinleştirmek için zip dosyalarını indirmeniz yeterlidir. Yeni OptinMonster kontrol paneli menü öğesini tıklayın ve ardından Yeni Optin Oluştur için tıklayın.

OptinMonster Başlarken

Şimdi Optin’inizi oluşturmak için adımları izleyin.

Bir Optin Oluşturun

Size verilen ilk Seçenek, seçenek türünüzü seçmektir. Hafif kutu varsayılan seçenektir ve ziyaretçilerinizin ekranının ortasında bir ışık kutusu açar ve uzantılardan birine geçmediğiniz sürece kullanılabilen tek seçenektir (Alt Bilgi & Slayt-In şu anda mevcut olan ve aşağıda daha fazla bilgi edinebileceğiniz iki uzantıdır, ancak daha fazla seçenek çalışmalarda bulunmaktadır).

OptinMonster Kurulumu

Genel Ayarlar

Tercihinize bir ad vererek başlayarak genel ayarlarınızı yapılandırın.

OptinMonster Ayarları Yapılandır

Buradan ayrıca yük gecikmesi saati. Bu, ziyaretçilere optin’i yüklemeden önce makaleyi okumaları için zaman vermek amacıyla yayınlardaki optin’i kullanırken yararlı olabilir. Veya ürün sayfaları için, ürünü 10 saniyeden uzun bir süredir arıyorlarsa belirli bir seçeneği yüklemek isteyebilirsiniz.

Ayarladığınızdan emin olun. çerez süresi tercihinizi görüntüleyen ve kapatan üyelerin çerezlerini temizleyene veya ayarladığınız süreye ulaşana kadar tekrar görmez (varsayılan 7 gün olarak ayarlıdır). Bu şekilde, ziyaretçiler sitenize her geldiklerinde aynı seçeneği görerek rahatsız olmazlar.

Ayrıca bir yönlendirme URL’si böylece kullanıcılar tercihinizi tamamladığında bir teşekkür sayfasına, başarı onayına, tamamlama sayfasına ve hatta başka bir teklif sayfasına yönlendirilir. Örneğin, kullanıcıları optin’i tamamladıklarında özel bir kupon sayfasına yönlendirebilirsiniz.

İçin seçenek çift ​​optin sizin için zaten seçilmiş olmalıdır. Bu, kullanıcıların aslında bülteninize kaydolmak istediklerini onaylamasını sağlar.

Ayrıca, optin’i ikinci sayfa bir kullanıcı tarafından görüntüleniyor. Bu şekilde sitenizi daha fazla görüntüleyen daha kaliteli okuyucuları hedefleyebilirsiniz.

Sonra seçin e-posta sağlayıcısı (AWeber, Kampanya Monitörü, Sürekli İletişim, GetResponse, iContact, InfusionSoft, MadMimi veya MailChimp). Sağlayıcınıza bağlı olarak, bir yetkilendirme veya API anahtarı sağlamanız veya eklentiyi sağlayıcınıza kaydetmeniz gerekir, böylece OptinMonster posta listesine erişebilir. Endişelenmeyin – seçtiğiniz herhangi bir seçenek için eklenti, tam olarak ihtiyacınız olan bilgileri nerede bulacağınızı gösteren yararlı bir nasıl yapılır bağlantısı sağlar.

Tasarımı ve Optin’i Kaydet’i tıklayın. Bir dakika verin, tercihinizi kaydetmek birkaç saniye veya birkaç dakika sürebilir.

tasarlamak

Şimdi tercihiniz için bir tasarım seçeceksiniz.

OptinMonster Tasarımı

Işık Kutusu türü için dört varsayılan tema vardır. Birini seçin ve Tasarım Özelleştiricisini açmak için tıklayın.

OptinMonster Tasarım Özelleştirici

Mükemmel bir optin oluşturmak için özel yazı tiplerini, renkleri, metinleri ve görüntüleri kullanmak için birçok seçenek vardır. Tercihinizi tasarlamak için Başlık ve Kısa Açıklama, İçerik ve Alanlar ve Düğmeler kategorilerini düzenleyin. İşiniz bittiğinde, Kaydet’i ve ardından Kapat’ı tıklayın..

Çıktı ayarları

Optin’inizi ayarlamanın son adımı Çıktı Ayarlarınızı Yönetmek.

OptinMonster Çıktı Ayarları

Öncelikle, sitenizde görünmesi için tercihinizi etkinleştirme seçeneğini işaretlediğinizden emin olun..
Sitenizi global olarak yüklemeyi kontrol ederek sitenizin tamamında etkinleştirin veya posta kimliklerini ekleyerek yalnızca belirli yayınlara yüklemek için mevcut diğer seçenekleri kullanın (bir posta kimliği almak için bir postaya, düzenlemek için, gönderinin URL’sinde “post = #”, bu sayı sizin posta kimliğinizdir), belirli gönderi kategorilerinde veya belirli sayfalarda görünür. İşiniz bittiğinde Optin Çıktı Ayarını Kaydetmek için tıklayın.

Optininizde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekirse, OptinMonster kontrol paneli menü öğesine ve optin’in yanındaki Ayarlar dişli çark simgesine tıklayarak erişebilirsiniz. Genel ayarları veya tasarımı düzenlemek için Değiştir seçeneğine tıklayın veya Çıktı Ayarlarını düzenlemek veya Rapor görüntülemek için tıklayın.

OptinMonster Optin

Bu kadar! Tebrikler – ilk kurulumunuzu tamamladınız. Şimdi devam edebilir ve OptinMonster Eklentisi’nde bulunan harika raporlama özelliğinin yanı sıra şu anda mevcut olan bazı uzantılara bakabiliriz.

Raporlama

Optin’i eklemek, posta listenizi hemen büyütmenize yardımcı olacaktır. Ancak, ne kadar iyi çalıştığını merak ediyorsanız, Raporlar sekmesini kullanabilirsiniz..

OptinMonster Raporlama

Buradan seçeneklerinizin gün haftası, üç aylık dönemi veya yılı temel alan istatistiklerini görebilirsiniz. Ayrıca tüm seçeneklerinizin raporlarını birlikte görüntüleyebilir veya incelenecek belirli bir seçeneği seçmek için Rapor Görünümüne Geç açılır menüsünü kullanabilirsiniz. Bu, kaç kişinin başarılı bir şekilde tamamlandığını, hangi optin kampanyasının en iyi performansı gösterdiğini ve hangi yayınların veya sayfaların en yüksek dönüşüm oranlarına sahip olduğunu izlemenin büyük bir yoludur.

A / B Bölünmüş Test

Optimumlarınızı gerçekten optimize etmek istiyorsanız, OptinMonster’da eklentinin içine yerleştirilmiş A / B Bölünmüş Test vardır. Ana OptinMonster ekranında, Ayarlar dişli çark simgesini ve “Bölünmüş Test” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Bu sizin tercih ettiğiniz bir klon oluşturur. Klonun Ayarlar dişli çark simgesini tıklayın ve türünüzü, genel ayarlarınızı ve / veya tasarımınızı değiştirmek için Değiştir’i seçin. Eklenti, rastgele seçenekleri görüntüler ve her ikisinin dönüşüm oranlarını izler, böylece hangisinin sizin için daha iyi çalıştığını hızlı bir şekilde karşılaştırabilirsiniz. Bir optin’i silmek için

OptinMonster Uzantıları

Altbilgi ve Slayt Girişi

OptinMonster Eklentisinin bu uzantıları size daha fazla optin Türü seçeneği sunacaktır.

OptinMonster Optin Tipi Uzantılar

Altbilgi seçeneği, sitenizde gezinirken okuyucu ekranının altına yapışan bir bildirim çubuğudur. İçeri kaydırma seçeneği, ekranın sağ alt köşesinde içeriğinizin görünümünü engellemeden kullanıcının görüşüne doğru yukarı ve aşağı kayan bir geçiştir. Bunlar, tercihinizi görüntülemek için hem harika hem de daha ince seçeneklerdir.

Niyetten Çık

Bu uzantı, web sitenizden ne zaman ayrılmak üzere olduklarını belirlemek için bir ziyaretçinin imleç hareketlerini analiz eder. Bu şekilde eklenti, okuyucuları ilgilendirmek ve kampanyalarınızdan birine abone olmalarını sağlamak için özel olarak oluşturduğunuz bir optin’i görüntüleyebilir.

OptinMonster Çıkış Niyeti

Sonuç

OptinMonster gerçekten kullanışlı özelliklere sahip harika bir eklentidir. Yalnızca hedeflenmiş kampanyalar oluşturamazsınız, aynı zamanda bunların doğrudan kontrol panelinizden çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Ayrıca eklenti, WordPress kurulumunuza sorunsuz bir şekilde entegre olur ve son derece kullanıcı dostudur; OptinMonster, posta listenizi oluşturmak söz konusu olduğunda büyük bir varlıktır ve kesinlikle bakmalısınız!

OptinMonster’ı Şimdi Edinin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map