NextGEN Galeri WordPress Eklentisi İncelemesi

NextGEN Galeri WordPress Eklentisi İncelemesi

Böyle sağlam ve popüler bir WordPress galeri eklentisi için, sadece birkaç gönderiyi bulmak için şaşırdım NextGEN Galerisi. Demek istediğim, makalelerin çoğu eskiydi ve eklenti hala bebeklik dönemindeyken bir dönem yakaladı.


Bugün, işler farklı. NextGEN Gallery, tam teşekküllü bir WordPress galeri eklentisine dönüştü. Galerilerinizi bir profesyonel gibi oluşturmak ve yönetmek için birçok seçenek sunar. Anlaşmayı tatlandırmak için, her şeyin kurulumu ve kullanımı inanılmaz derecede kolaydır.

İleri düzey kullanıcılar için NextGEN Gallery, galerilerinizi güçlendirmek için size premium eklentiler sunar. Bazı eklentiler arasında e-Ticaret, istemci provası ve otomatik baskı sırası yerine getirme bulunur. Bunun dışında, NextGEN Galerisi’ni yeni yollarla genişleten çok sayıda üçüncü taraf eklentisi elde edersiniz.

NextGEN Galerisine Neden İhtiyacınız Var??

WordPress olarak görmek yerleşik galeri işlevselliğine sahiptir, neden NextGEN Galerisi gibi bir eklentiye ihtiyacınız var??

Varsayılan WordPress galerisi küçük galeri görevleri için uygundur. Gönderinize veya sayfanıza temel bir galeri eklemek harika, ama hepsi bu.

Çok sayıda resim ile çalışırken veya daha fazla kontrole ihtiyaç duyduğunuzda, bir fotoğrafçı, grafik tasarımcı, görsel sanatçı veya birçok fotoğrafla çalışan başka bir profesyonel olduğunuzu varsayalım, varsayılan WordPress galerisinin kes onu.

Başka bir deyişle, NextGEN Gallery, varsayılan WordPress galerisinde veya diğer birçok galeri eklentisinde bulamayacağınız birçok gelişmiş özellik sunar. Örneğin, baskı laboratuvarı entegrasyonu, görüntülerinizin fiziksel baskılarını satmanıza olanak tanır otomatik olarak, WordPress galeri eklentileri için bir ilk.

NextGEN Gallery, hafif ve ağır kullanıcılar için mükemmel bir WordPress galeri eklentisidir. Aile fotoğraflarını arkadaşlarınızla paylaşmak, grafik portföyünüzü görüntülemek veya fotoğraflarınızı satmak, diğer şeylerin yanı sıra, NextGEN’in arkanız var.

Bugünün inceleme yayınında, test sürüşü için NextGEN Gallery eklentisini kullanıyoruz. Eklentiyi tüm zamanların en iyi ve en popüler galeri eklentilerinden biri yapan özellikleri ve güzellikleri ele alıyoruz.

Daha fazla uzatmadan, başlayacak çok şey olduğundan başlayalım.

NextGEN Galerisi nedir?

nextgen-galeri

Girişten bakıldığında, NextGEN Gallery’nin bir WordPress galeri eklentisidir. Imagely’ye göre, “NextGEN Gallery endüstrinin standardı oldu WordPress Galeri Eklentisi 2007’den beri ve yılda 1,5 milyondan fazla yeni indirme almaya devam ediyor. ”

itibaren resmi WordPress verileri, NextGEN Gallery, piyasaya sürülmesinden bu yana 28 milyondan fazla indirme aldı. Yazma sırasında, NextGEN Gallery 800K’ın üzerinde aktif yüklemeye sahiptir ve bu da onu en popüler WordPress galeri eklentisi haline getirir. Fena değil. Hiç de fena değil.

Kullanıcılar eklentiyi seviyorsa WordPress.org’da eleştiriler geçmesi gereken bir şey. 3.370 yorumdan 2506 kişi eklentiye 5 yıldız verdi. Bu, kullanıcı tabanının yaklaşık% 75’i, yani emin ellerdesiniz.

İşte mutlu bir müşterinin söyledikleri:

Bu eklentiyi kesinlikle seviyorum. Kurulumda hiç sorun yok. Hem temam hem de sayfa oluşturucu ile iyi çalışıyor. Destekleyeceğim sorularım söz verildiği gibi bir iş günü içinde cevaplandı. Ücretsiz sürümü çok beğendim, bu yüzden indirim kodu sayesinde Noel tatili boyunca pro-sürümünü (NextGen Plus) satın aldım. Şikayet yok. Yaşam için müşteri. – 8flixs

Eklentinin yazma sırasında 4.3 / 5.0’lık mükemmel bir derecesi var, bu yüzden yay, işteyiz, dostum!

Ayrıca Imagely, etkileyici temalar, eklentiler, anahtar teslimi web siteleri ve fotoğrafçılara ev sahipliği yapan saygın bir WordPress şirketidir.

Harika ekip, fotoğrafçı, grafik sanatçısı veya resimlerle çalışan başka bir reklam öğesi olun, web varlığı oluşturmak için size ideal bir çözüm sunar.

Ücretsiz bir sürümü var!

NextGEN Gallery’yi WordPress.org adresinden indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Bununla birlikte, premium eklentilerin ve profesyonel desteğin keyfini çıkarmak için premium NextGEN Gallery Plus, Pro veya Lifetime lisansı satın almanız gerekir.

İnceleme için, size özelliklere mükemmel bir genel bakış sunduğu için NextGEN Gallery Pro’yu kullanıyoruz. Eklenti, bir profesyonel gibi güzel galerileri dağıtmak için ihtiyaç duyduğunuz özellikler açısından oldukça yumruk atıyor.

Not: Önce NextGEN Gallery’nin ücretsiz sürümü premium eklentileri kullanma.

Neyle çalıştığımızı bildiğimize göre, NextGEN Gallery’yi WordPress galeri eklentisi kategorisinde değerli bir rakip yapan bazı özellikleri ele alalım..

NextGEN Galeri Özellikleri

nextgen özellikleri

Kullanıcıları etkilemek için her şeyi yapan geliştiricileri seviyorum. Bu nedenle, her zaman kodu, hafif tasarımı ve sezgisel kullanıcı arayüzlerini temizlemek için çekildim. Özellik bloat, diğer taraftan, sizin için gerçekten bir anlaşma kırıcı, büyük bir NO-NO.

NextGEN Gallery, her iki dünyanın da en iyisini sunan tatlı noktadır. Bir tarafta, “bir profesyonel gibi fotoğrafları yönetmek, görüntülemek, kanıtlamak ve satmak için” inanılmaz bir özellik listesi elde edersiniz. Öte yandan, size çok fazla çaba ve zaman kazandıran kullanıcı dostu bir arayüze sahipsiniz.

Bununla birlikte, NextGEN Galerisi aşağıdaki özellikler için en iyi bilinir.

Birden Fazla Albüm ve Galeri Stili

nextgen galerileri ve albümleri

İlk olarak, bir albüm galerilerinizin bir koleksiyonudur ve bir galeri resimlerinizin bir koleksiyonudur.

Şimdi, NextGEN Gallery’nin ücretsiz sürümü üç galeri stiliyle (küçük resim, slayt gösterisi ve ImageBrowser galerileri) ve iki albüm stiliyle (kompakt ve genişletilmiş) geliyor. Pro sürümü size ekstra yedi galeri stili ve iki albüm stili sunuyor. Toplamda 12’den fazla albüm ve galeri stili elde edersiniz.

Fotoğraflarınızı sergileme açısından NextGEN Gallery, kullanıcılarınızı şaşırtmak için yeterli albüm ve galeri stili sunuyor. Kısa süre içinde öğreneceğiniz için galeri oluşturmak kolaydır.

Her albüm ve galeri stili, galerileri zevkinize göre şekillendirmenize olanak tanıyan sonsuz özelleştirilebilir seçenek listesi ile birlikte gelir.

Milyonlarca Seçenek ve Ayar

nextgen galeri ayarları ve seçenekleri

Bir WordPress web sitesinde galerileri yönetmek ciddi bir güce ihtiyaç duyar ve NextGEN Gallery, neyse ki hayal kırıklığına uğratmaz. Imagely’deki insanlar ne yaptıklarını biliyorlar ve NextGEN Galerisi’ni ağzına kadar dolu.

Site genelinde geçerli olan genel stiller ayarlamak istiyorsanız, bunun için bir seçenek vardır. Her galeriyi kişiselleştirmek mi istiyorsunuz? Çok seçeneğin var arkadaşım.

Görüntüleri yeniden boyutlandırabilir, açıklamalar ekleyebilir, filigranlar oluşturabilir, tüm galerileri belirli bir sayfaya bağlayabilir, önizleme resimlerini ayarlayabilir ve resimleri toplu olarak yükleyebilirsiniz. Heck, tüm klasörleri ve ZIP dosyalarını bile yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, görüntüleri döndürebilir, galeriden hariç tutabilir, görüntü meta verilerini görüntüleyebilir, küçük resimleri düzenleyebilir, otomatik oynatmayı ayarlayabilir, geçiş stillerini tanımlayabilir ve etiketler ekleyebilirsiniz..

Resimlerinize sosyal medya paylaşım simgeleri eklemek ister misiniz? Belki de galeri eklentinizi Adobe Lightroom ile entegre etmek istersiniz? Öyleyse, NextGEN Gallery’nin arkanız var.

NextGEN Gallery’nin sunduğu tüm seçenekleri kapsamanın tek yolu eklentiye dalmanız ve ilk elden deneyimlemenizdir. Tek bir incelemeye dahil etmek için çok fazla seçenek var.

Yeniden Tasarlanan Kullanıcı Arayüzü

nextgen galeri kullanıcı arayüzü

Birçok WordPress galeri eklentisi, kullanımı zor katı kullanıcı arayüzleri (UI) ile WordPress yönetici kontrol panelinizi dağıtacaktır. NextGEN Gallery’de bunlardan hiçbiri olmayacak. Eklenti, çalışmak için bir esinti olan güzel ve sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Eklentiyi yükleyip etkinleştirdikten sonra, koşmaya başlamanıza yardımcı olan spotu kolay (yukarıdaki resme bakın) galeri sihirbazını başlatabilirsiniz. Bir NextGEN Galerisi’nin nasıl oluşturulacağı ve sayfanıza veya yayınınıza nasıl ekleneceği ile ilgili her şeyi gösterir.

Yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü sayesinde NextGEN Galerisi’nde galeriler oluşturmak çok kolay. Gereksiz karmaşa ile iş akışınızı yavaşlatan diğer galeri eklentilerine kıyasla daha kısa sürede daha fazla iş yaparsınız.

Müşteri Prova

nextgen galeri istemci provası

Zaman zaman bir müşteri görüntüleri kanıtlamak veya geri bildirim paylaşmak ister. Geçmişte, fotoğrafçılar proje tamamlanmadan önce çalışmayı kanıtlamak isteyen müşterilerle ileri-geri e-postalar aldılar. Bu genellikle ofisinize (veya onların ofislerine) yapılan ziyaretleri içerir ve bu da çok fazla zaman ve para tüketir.

Ancak NextGEN Gallery oyunu tamamen değiştirdi. Eklenti, istemcilerin yalnızca bir yıldız simgesini tıklatarak fotoğrafları tek tek kanıtlamalarını sağlayan yıldız bir sistemle birlikte gelir. Bunun da ötesinde, NextGEN Gallery, müşterilerin belirli görüntüler hakkında geri bildirim bırakmalarını sağlayacak bir yorum kutusu ile birlikte gelir.

Her iki özellik de iş akışınızı önemli ölçüde düzene sokarak hem size hem de müşteriye zaman ve para tasarrufu sağlar. Artık şehirde koşmanıza gerek yok; müşteriler görüntüleri evlerinin rahatlığında yorumlayabilir ve kanıtlayabilir.

E-ticaret Seçenekleri

nextgen galerisi e-ticaret seçenekleri

Bekle, bir dakika boyunca hepsini gördün mü? Eğer öyleyse, yanılıyorsunuz. Sizce burada ne ile çalışıyoruz? En iyi galeri eklentisi gibi görünen bir dizi kod mu? Hadi oğlum NextGEN Galerisi’nden bahsediyoruz ve asla hayal kırıklığına uğratmıyor.

Fotoğraf veya resim satıyorsanız, NextGEN Gallery size büyük paraları eve getirmek için mükemmel bir özellik paketi sunuyor. Yapabilirsin online fotoğraf satmak ve fiziksel baskılar zahmetsizce. Kolayca özel fiyat listeleri oluşturabilir ve iyi bir ölçü için birkaç kupon atabilirsiniz. Ve her şeyi WordPress yöneticinizden yönetmek mi? NextGEN Gallery ile fotoğraf satmak zahmetsiz.

Eklenti, yazma sırasında PayPal ve Stripe ödeme ağ geçitlerini destekler, bu da yeterlidir. Her iki ağ geçidini de entegre etmek A, B, C kadar kolaydır. Test amacıyla, test geçidi test siparişleri için ücretlendirilmediğinizden emin olmak için.

Baskı Laboratuvarı Entegrasyonu

Print Lab entegrasyonu sayesinde artık baskı siparişlerini otomatik olarak yerine getirebilirsiniz. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler baskı laboratuvarlarından Beyaz Saray Özel Renk (WHCC) aracılığıyla siparişleri manuel veya otomatik olarak yerine getirmeyi seçebilirsiniz. Geliştiriciler gelecekte uluslararası baskı laboratuvarlarıyla işbirliği yapmak için çok çalışıyorlar..

Bunun dışında NextGEN Gallery, Taxjar aracılığıyla otomatik vergi hesaplaması, sıfır satış komisyonu (Smugmug veya Photoshelter gibi diğer fotoğraf satış hizmetlerinin aksine) ve çok daha fazlasını sunar.

Şimdi ne bekleyeceğimize dair bir fikrimiz olduğuna göre, NextGEN Gallery’de sadece eğlence için basit bir galeri oluşturalım.

NextGEN Galerisi Nasıl Oluşturulur

Öncelikle, ücretsiz yükleyin ve etkinleştirin NextGEN WordPress Galerisi eklentisi. Ardından, NextGEN Pro eklentisinin kopyasını resmi web sitesinden satın alın. Bundan sonra, pro sürümünü yükleyin ve etkinleştirin.

NextGEN Galerisi Oluşturma

Artık bir sonraki bölüm için hazırsınız ve bir galeri oluşturuyorsunuz. İki yol var. Bir galeri oluşturabilir ve ardından sayfanıza veya yayına ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, sayfanızı veya yayınınızı düzenlerken resim yükleyebilir ve galeriyi ekleyebilirsiniz.

Örnekleme amacıyla ilk yöntemi ele alacağım. İkinci yöntem özellikle açıklayıcıdır, özellikle NextGEN Galerisi’ni astığınızda. Ayrıca, ikinci yöntemi kendi başınıza denemenizi isterim.

Şu yöne rotayı ayarla Galeri> Galeri / Resim Ekle, Aşağıda gösterildiği gibi.

NextGEN Galerisi'ne yeni galeri ekleme

Bir sonraki ekranda, resim yüklemek için birkaç seçeneğiniz var. Bilgisayarınızdan dosya yükleyebilir, medya kitaplığından veya sunucunuzdan bir klasör alabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarımdan resim yüklüyorum, bu yüzden ilk seçeneği seçiyorum; Resim Yükle.

Sonra, seçin Yeni bir galeri oluştur, ekle Galeri başlığı (benimki “Yeni Test Galerisi ”), Tıklayın Dosya Ekle görüntülerinizi ve son olarak Yüklemeye Başla düğmesi, aşağıda gösterildiği gibi.

NextGEN Galerisine resim yükleme

Her şey yolunda giderse, ekranın altında bu küçük adamı görmelisin:

yükleme tamamlandı

Tıklayabilirsiniz Galeriyi yönet> Yeni Test Galerisi galerinizi düzenlemeniz gerekiyorsa, ancak bunu atlayacağız ve size “Yeni Test Galerisi ” bir sayfaya veya yayına.

NextGEN Galerisi’ni bir Sayfaya / Yayına Ekleme

Artık bir galerimiz olduğuna göre, onu bir sayfaya ekleyelim. Galeriyi bir gönderiye eklemek istiyorsanız işlem aynı kalır. Şu yöne rotayı ayarla Sayfalar> Yeni Ekle, Aşağıda gösterildiği gibi. Mevcut bir sayfayı / yayını da düzenleyebileceğinizi unutmayın.

yeni bir wordpress sayfası ekleme

Ardından, sayfa başlığınızı ekleyin ve GİRİŞ tuşuna basarak yeni bir satır başlatın (ya da blok mu?). Artı (+) simgesini tıklayın, Ortak Bloklar, ve tıkla NextGEN Galerisi, aşağıdaki resimde vurguladığımız gibi.

nextgen galerisi gutenberg bloğu

Bundan sonra, NextGEN Galerisi ekle Düğme, aşağıda detaylandırdığımız gibi.

nextgen galerisi ekle

Bu çok kolay; muhtemelen sayfanıza / yayına zaten bir galeri eklediniz. Ama burada kendimizin önüne geçmeyelim. Düğmeye tıklamak sizi aşağıdaki ekrana getirir. İşte, seçin Galeriler (1)Galeri (2) (bizim durumumuzda bu, “Yeni Test Galerisi ”), ve ekran stili (seçtim Profesyonel Karo (3)), Aşağıda gösterildiği gibi.

Bundan sonra, ekranın altına doğru ilerleyin ve Galeri Ekle buton:

Sonraki, Taslağı Kaydet, Önizle, Güncelle, veya Yayınla iş akışınızda bulunduğunuz yere bağlı olarak yeni sayfanız veya yayınınız. ile gittim Yayınla yeni bir sayfa oluşturduğumdan beri ��

İşte bayanlar ve baylar, yeni oluşturulan galerimin Total WordPress temasında çalışan test siteme nasıl baktığı:

Toplamlı NextGEN

Yaklaşık beş dakikalık yumuşak çalışma için fena değil.

NextGEN Galeriler Duyarlı mı??

Bahse girerim onlar! Bağlantıyı telefonuma gönderdim ve işte elimde:

NextGEN Duyarlı

Hepsi iyi; NextGEN Galerileri de oluşturmak ve yanıtlamak kolaydır �� Burada ihtiyacımız olan her şeye sahibiz, bu yüzden bir sonraki bölüme geçelim. Bu konudaki özellikler ve seçenekler, sizin gibi kullanıcılardan çok fazla eleştiriler almak için yeterlidir. İşte birkaç referans.

Görüşler

nextgen galeri referansları

Kullanıcılar NextGEN Galerisi’ni soldan, sağdan ve merkezden övüyor. Demek istediğim, eklenti hakkında sevilmeyecek ne var. İşte memnun kullanıcıların gerçek referansları:

Son 15 yılda, birden fazla galeri eklentisini denedim ve NEXTGEN GALLERY çok uzaklarda, en kullanıcı dostu, çok yönlü ve etkili. Teşekkür ederim! – Mark Jordan Fotoğraf

Sonra…

NextGEN galerisini yıllardır bir sitede veya başka bir sitede kullanıyoruz. Sadece harika bir özellik seti değil, aynı zamanda iyi korunur, her zaman günceldir ve yıllar boyunca herhangi bir destek sorgusuyla büyük başarı elde ettik. Kesinlikle tavsiye ederim! – David G. Johnson

Ve…

NextGEN Gallery eklentisi, sanatım için bir galeri eklentisinde aradığım şey. Bir galeriye özel olarak sıralanabilmeyi ve orijinal resimleri yedeklemek ve insanların resmimi indirmesini önlemek için sağ tıklama menüsünü devre dışı bırakma ayarına sahip olmasını seviyorum. – GabiClayton

… Diğerleri arasında.

Mükemmel bir derecelendirmeye sahip bir galeri eklentisi için, gönderiye her incelemeyi eklersek tüm gün burada oluruz. Resmi NextGEN Gallery web sitesinde veya WordPress.org’da daha fazla yorum görebilirsiniz. Bu şekilde, mevcut destek seçeneklerine bakalım.

NextGEN Galeri Desteği

NextGEN Galerisi’ni kullanırken takılı kalırsanız, her zaman örnek desteklerine güvenebilirsiniz. Çok sayıda destek seçeneği ve malzemesi sunarlar. Yeni başlayanlar için, Imagely hesabınız varsa her zaman bir destek bileti gönderebilirsiniz. Bunun da ötesinde, belgeleme NextGEN Galerisi eklentinizi yapılandırma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa.

Bunun da ötesinde, Imagely blog ve WordPress Fotoğrafçılık Podcast. Kaynaklardan öğrenecek bir ton var. Ayrıca, Imagely ile her zaman doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

NextGEN Galeri Fiyatlandırması

nextgen galeri fiyatlandırması

Imagely size harika fiyatlandırma paketleri sunuyor. Daha önce belirlediğimiz gibi, size kapıya girmeniz için ücretsiz bir sürüm sunuyorlar. Premium eklentiler istiyorsanız, Artı (79 $), Profesyonel (139 $), veya Ömür boyu paket (299 $). Size uygun paketi seçin.

NextGEN Galerisini Alın

Son sözler

NextGEN Gallery harika bir WordPress galeri eklentisidir. Güzel galeriler oluşturmayı süper kolaylaştıran bir milyon ve bir özellik ile birlikte gelir. Aynı zamanda, eklentinin kullanımı inanılmaz derecede kolaydır ve hemen koşarak yere çarparsınız. Suları test etmenizi sağlayan ücretsiz bir sürüm var, ancak daha fazla güç istiyorsanız, beck ve call’ınızda bol miktarda premium eklentiniz var.

Sorularınız veya önerileriniz var mı? En sevdiğiniz galeri eklentisi hangisi? Lütfen yorumlarda bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map