MotoPress Sayfa Oluşturucu: Önemli Güncellemeleri İnceleme

MotoPress Sayfa Oluşturucu: Önemli Güncellemeleri İnceleme

MotoPress Content Editor, çok amaçlı web sitesi nişleri için en popüler WordPress sayfa oluşturucularından biridir. Özellikle teknik uzmanlığı olmayan kullanıcılar için çok şey sunan bir eklentidir: sürükle ve bırak içerik öğeleri, çok sayıda önceden tanımlanmış düzen ve kolayca gerilmiş düzen blokları, tüm talep edilen içerik öğeleri ve çok daha kullanışlı seçenekler. Kullanıcılar ve geliştiriciler arasında anahtar teslimi bir web sitesi oluşturmak için bir araç olarak derecelendirilmiştir..


Son 2 ay boyunca, kısa bir süre için kullanım artışını etkileyen birçok önemli eklenti güncellemesi gerçekleşti. Güncellemeler modern web sitesi kullanıcılarının beklentilerine işaret ediyor: çoğu, daha fazla eklenti yüklemeye ve yönetmeye gerek kalmadan tek bir yerde daha hızlı ve işlevsel olarak daha zengin araçlara sahip olmak istiyor. Bu nedenle, ana hedef editörü daha güçlü, daha hızlı ve kolay işletilebilir hale getirmekti.

Yeni ve Geliştirilmiş MotoPress Özellikleri

Ayrıntılara geçelim ve hangi yeni özelliklerin web’deki diğer WordPress sayfa oluşturucuları arasında editörün rekabet gücünü artırdığını görelim.

Geliştirilmiş eklenti başlatma süresi

Eklenti şimdi 2 kat daha hızlı başlatıldığı için özelleştirme işi daha kolay başlıyor. Zamanlama her işte her şeydir, bu nedenle hafifliğe böyle bir sıçrama doğaldı.

Ön uç düzenleme

Bir zamanlar uzun zamandır beklenen bir hedef ve şimdi editörün değişim günlüğünde devrilme noktası. Standart bir “vakumda” sayfa yapısının yerini ön uç WYSIWYG düzenlemesi aldı. Şimdi, her zamanki yönetici arka ucu yerine, web sitesi yöneticisi ön uçtaki gerçek web sitesi sayfasını ve soldan editör araç setini görebilir. Düzenleme alanını dağınık tutmak için tüm araçlar varsayılan olarak gizlidir. Herhangi bir yeni içerik öğesi eklemek istediğinizde, üstteki + Kırmızı düğme ekle’yi tıklayın, listeden gerekli işlevselliği seçin ve ardından sayfaya sürükleyin. Güncellemelerinizin nihai sonucu Önizleme sayfasında olduğu gibi görülebilir.

Ön Editör MotoPress

Yeni Stil yöneticisi

Stilleri CSS ile ayarlamak söz konusu olduğunda, teknoloji olmayan kullanıcıların çoğu hayal kırıklığı hissediyor. Yenilenen oluşturucu, CSS’ye gitmeden sayfa düzeni tasarımıyla çalışmak için daha fazla fırsat sunar, ancak yükseltilmiş Stil yöneticisinde bunun yerine gerekli seçenekleri işaretler. Stilleri oluşturmaya ve kullanmaya başlamak için, eklenen herhangi bir içerik öğesini tıklamanız> Stiller’e gidin> Öğe Stilini Düzenle’ye Basın.

Yeni Stil yöneticisi

Bu yöneticiyi kullanarak, içerik öğesinin aşağıdaki parametrelerini değiştirme özgürlüğüne sahip olursunuz:

 • Arka plan rengi
 • Metin rengi
 • Arka plan türü (resim, degrade, yok)
 • Contalar
 • Kenar boşlukları
 • Kenarlık stilleri (varsayılan, düz, noktalı, kesik, çift, oluk, sırt, iç metin, başlangıç)
 • Sınır parametreleri, yarıçap ve renkler.

Stil Yöneticisi Seçenekleri MotoPress

İleriye doğru iyi bir adım olan eklenti, özel stillerinizi kaydetme ve yeniden kullanma olanağı sağlandı. Bu seçenek, olası tekrarlama işlerini büyük ölçüde ortadan kaldırır. Aynı stilleri başka herhangi bir içerik öğesine uygulamak isterseniz, kaydetmeyi unutmayın: yeni stilleri ayarladıktan sonra Uygula> Farklı kaydet’i seçin. Her stil grubu, Stiller sekmesindeki Öğe Stilleri ve Önayarlar altında depolanan yeni bir önayar olarak kaydedilir.

Özel Stilleri Kaydet seçeneği

Yönetici alanındaki cihazlar arasında test etme

Mobil trafik seviyesi sürekli olarak arttığı için bu güncellemenin arkasında tutarlı bir mantık vardı ve tüm cihazların kullanıcı deneyimini tatmin edip etmediğini hızlı bir şekilde test etmek çok önemlidir. Yönetici arka ucundaki çeşitli cihazlarda çevrimiçi önizleme, olması gereken bir seçenek olduğu için MotoPress Editör’e uygulandı. Katıştırılmış öykünme ortamı (emülatör, bilgisayar sisteminizin başka bir sistem gibi davranmasını sağlar) düzenleyici araçlarına, masaüstünüzde, cep telefonlarında ve tablet cihazlarda site sayfanızın tek tıklamayla önizlemesini çalıştırır. Çevrimiçi emülatörlerin kullanılabilirliğini hissetmek için pencerenin üst kısmındaki Duyarlı Önizleme düğmesini tıklayın ve web sitenizi önizlemek için gerekli cihazı seçin. Tablet önizleme örneğini kontrol edin:

Tablet Önizleme

Veya cep telefonu:

Cep Telefonu Önizleme

Tam genişlik ve sıranın tam yüksekliği mevcut

Tam ekran çözümü (resim, video, metin, tablo vb.), Tasarımcılar tarafından yüksek oranda değerlendirilen ve müşteriler tarafından sevilen mevcut web tasarım trendlerinden biridir. Göze hoş gelmenin yanı sıra, bir içerik öğesinin tam ekran modu, sitenin herhangi bir bölümünü vurgulamak, görüntüleri / videoları yakın detaylarda sunmak, okunabilirliği artırmak için tasarım öğelerinin parçalarını karşılaştırmak (daha büyük veya daha küçük) için kullanılır. ) veya onları dengeler vb. Bu yeni seçeneği kullanarak, düzenlediğiniz içerik bloğunun satırını görünüm penceresi ekranının kenarlarına kadar uzatabilirsiniz.

Satırın Tam genişliğini veya Tam yüksekliğini uygulamak için, gerekli içerik bloğundaki Satır simgesini tıklayın> sağdan Satır Ayarları sekmesine gidin> ‘Kap Genişliği’nde’ Tam ‘seçeneğini işaretleyin ve / veya yüksekliği işaretleyin penceresinin ‘. İçerik bloğu, düzgün görüntüleme için çeşitli tarayıcılara ve cihazlara göre ayarlanacaktır.

Sıra Tam genişlik ve tam yükseklik

Açılış Ekranı widget’ını açma sıklığını kontrol etme

Muhtemelen küçük güncelleme, ancak bir uygulama, yazılım veya basit bir harekete geçirici mesaj sayfası çalıştırmak için bir açılış sayfası kullanan web siteleri için çok kullanışlı olabilir. Bu seçeneği belirleyerek, açılış sayfası widget’ının sitede ne sıklıkta görüneceğini kontrol edebilirsiniz, böylece web sitesi misafirleri için rahatsız edici veya rahatsız edici olmaz. Frekansı ayarlamak için İçerik düzenleyici araç setine gidin, Açılış Ekranı widget’ını seçin ve sayfaya bırakın> sağdan ayarlarına gidin ve ‘Görüntüleme’ seçeneğine gidin: her zaman mı yoksa bir kez mi görüneceğini ayarlayın.

Açılış ekranı widget'ı

Sonuç olarak

İçerik Düzenleyicide ayrıca tüm yeni seçenekleri ÜCRETSİZ olarak da deneyebilirsiniz. freemium sürümü. MotoPress’in en büyük eklentisi olan Content Editor, düzenli olarak düzeltmeler ve geliştirmeler sürecindedir. Ekibin teknolojileri hızla büyüyen WordPress topluluğunun taleplerini takip etmeye ve ürünü sürekli olarak daha iyi hale getirmek için değiştirmeye çalışıyor, böylece yeni güncellemeler sizi bekletmeyecek.

Bu harika içerik oluşturucu eklentisi hakkında herhangi bir sorunuz varsa bize bildirin. Veya zaten MotoPress kullanıyorsanız, aşağıdaki yorumlarda eklenti hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map