MotoPress Otel Rezervasyonu ve WordPress için WooCommerce Rezervasyonları

MotoPress Otel Rezervasyonu ve WordPress için WooCommerce Rezervasyonları

WordPress web sitenizde konaklama rezervasyon sistemini etkinleştirmek mi istiyorsunuz? Doğru yerdesiniz! WordPress kullanıcıları ile yaygın olarak yakalanan iki amaca yönelik eklentiyi karşılaştıracağız: MotoPress Otel Rezervasyonu ve WooCommerce Rezervasyonları.


WooCommerce Rezervasyonları WooCommerce için, her tür kiralama özelliği de dahil olmak üzere rezervasyon yapılabilir ürünler oluşturmanıza olanak tanıyan popüler bir uzantıdır. WordPress Hotel Rezervasyon eklentisi by MotoPress tamamen kiralama işine adanmış bağımsız bir eklentidir.

Her iki WordPress rezervasyon eklentisi, otel odaları, kabinler, oda kahvaltıları, servis verilen daireler, villalar ve benzeri kiralama birimleri gibi tarih bazlı rezervasyonlar için mükemmel bir eştir..

Ayrıca, WooCommerce Bookings eklentisi, randevu planlama ihtiyaçları (örneğin kuaför kurumları gibi) ve konaklama işletmeleri için eşit derecede uygun hale getirerek zaman ve tarih rezervasyonları için optimize edilmiştir..

Tarihe dayalı konaklama kiralama bu makalenin odak noktası olduğundan, bu işlevsellik ile ilgili hedefe yönelik tüm araçlara ana vurgu yapacağız.

Bu yüzden oteller ve kiralık tatil yerleri için bu popüler WordPress rezervasyon eklentilerinin en önemli özelliklerini inceleyelim.

Müşteriler için Rezervasyon Süreci

WooCommerce Rezervasyonları her kiralama birimine bir rezervasyon takvimi eklemenize olanak tanır, böylece konuklar tüm kullanılabilir / mevcut olmayan tarihleri ​​gerçek zamanlı olarak görebilir.

woocommerce rezervasyonları uygunluk takvimi

Ücretsiz bir alan seçtikten sonra, rezervasyonu otomatik olarak sepete ekleyen “Kitap” ı tıklarlar. Bu, misafirlerinizin web sitenizdeki mevcut ödeme ağ geçitleri üzerinden ödeme yapmalarını sağlar.

Ancak, konukların daha sonra ödeme yapmasını istiyorsanız, siparişlerini anında ödeme yapmadan ayarlayabilirler. Rezervasyon yöneticiler tarafından onaylandıktan sonra konuklara onay e-postaları gönderilir. E-postaya bir ödeme bağlantısı ekleyebileceğiniz için konuklar, ödeme bağlantısını tıklayarak veya web sitenizdeki kendi hesaplarına giriş yaparak ödeme yapabilir. Konukların varıştan sonra ödeme yapmalarını sağlamak için büyük olasılıkla çekirdek WooCommerce eklentisinde bir “Teslimde nakit” ödeme yöntemini etkinleştirmeniz gerekir (ücretsiz rezervasyonlar otomatik olarak iptal edilecek şekilde ayarlanabilir).

Her türlü e-posta bildirimi (örn. Onay, iptal) manuel kontrol olmadan işlenir!

MotoPress Otel Rezervasyonu eklentisi, konukların tercihlerine göre (kişi sayısı, konum, kiralama türü vb.) tüm kiralamalarda arama yapabilen gerçek zamanlı bir mülk bulma formu eklemenizi sağlar. Bu, özellikle web sitenizde çok sayıda kiralık birim olduğunda yararlıdır – çok daha kullanıcı dostudur ve potansiyelinizi çok zaman kazandırır.

özel arama alanları motopress otel rezervasyonu

Ayrıca, potansiyel kiracıların doğrudan oda rezervasyonu yapabilmesi için tüm ayrı konaklama yerleri için gerçek zamanlı kullanılabilirlik takvimleri görüntüleyebilirsiniz.

motopress otel rezervasyonu kullanılabilirliği takvimi

Eklenti, bir misafirin aynı anda birden fazla konaklama rezervasyonu yapmasına izin verir (tek bir kontrol içinde) ve “yetişkin ve çocuk sayısı” değerlerine dayalı özellikleri otomatik olarak önerecek mükemmel bir ekstra araç ayarlanabilir.

Ödeme sayfasında, ayarlarınıza bağlı olarak, konuklar tercih edilen bir ödeme yöntemiyle çevrimiçi ödeme yapabilir, varıştan sonra ödeme yapabilir, depozito ödeyebilir veya daha sonra check-in işleminden önce belirli bir zaman diliminde paranın tamamını veya kalanını ödeyebilir rezervasyonlarını güvence altına al.

Son seçenek sadece prim aracıyla mümkündür Ödeme talebi eklenti (daha kesin olmak gerekirse, bu eklenti işlemi otomatik hale getirir ve her şeyi tek bir çatı altında tutar; aksi takdirde, örneğin, geleneksel bir tel aktarma yöntemi kullanabilirsiniz).

Bir rezervasyonun onaylanma şekli rezervasyon onay moduna bağlıdır: ödeme üzerine, müşteri tarafından e-posta veya yönetici tarafından manuel olarak.

Özetlemek gerekirse, rezervasyon işlemi her iki eklentide de oldukça benzer, ancak MotoPress daha “geleneksel” bir rezervasyon deneyimi sunuyor (konukların “sepete” rezervasyon eklemeleri gerekmiyor), gerçek zamanlı arama kullanılabilirliği formu ve daha kullanışlı seçenekler , oda önerisi gibi.

özellikMotoPress Otel RezervasyonuWooCommerce Rezervasyonları
Konaklama arama formu+

(birden çok özel arama alanı ile)

Bireysel konaklamalar için uygunluk takvimleri++
Bir işlem sırasında birden fazla konaklama rezervasyonu++
Otomatik mülk önerisi+

Rezervasyon Yönetimi

Kullanmak WooCommerce Rezervasyonları WordPress eklentisi, rezervasyon listesinin tamamını organize bir listede veya ay veya gün görünümü modlarını destekleyen bir takvim görünümünde görüntüleyebilirsiniz.

woocommerce rezervasyonları takvim modu

Tüm temel işlemleri tek tek rezervasyonlarla gerçekleştirebilirsiniz: rezervasyonları silme, onaylama, onaylama, iptal etme ve ücretli veya ücretsiz olarak işaretleme.

woocommerce rezervasyonları rezervasyon detaylarını düzenle

Gösterge tablosunda ödenmemiş rezervasyonları onayladığınızda, müşteriniz e-postayla otomatik bir fatura alır ve bu da ödeme yapmak için “hesap” sayfasına yönlendirir. Yönetici kontrol panelinden manuel olarak yeni rezervasyonlar da ekleyebilirsiniz (örneğin, telefonla yapılanlar için).

MotoPress Otel Rezervasyonu tüm rezervasyonları görüntülemenize ve düzenlemenize olanak tanır (örneğin, müşteri ayrıntılarını güncelleme veya bir rezervasyon durumunu manuel olarak değiştirme). Rezervasyon, seçtiğiniz onay moduna bağlı olarak ücretli, ücretsiz, beklemede, onaylanmış ve diğer durumlara sahip olabilir. Bu eklentinin tüm rezervasyon işlemlerini (durum değişiklikleri, ödenen tutar vb. Gibi) izlediğini ve her bir rezervasyonu daha etkili bir şekilde yönetmenize yardımcı olmak için bunları bir günlük geçmişinde sunduğunu vurgulamak isteriz..

rezervasyon durumları motopress otel rezervasyonu

Ayrıca gösterge tablosundan rezervasyon ekleyebilir ve hatta varıştan sonra ödenen toplam parayı manuel olarak nakit olarak da kaydedebilirsiniz, örneğin.

motopress otel rezervasyon eklentisi ödemeleri elle ekle

Ayrıca, tüm son ödemeleri hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan ayrı bir “Ödeme geçmişi” menüsü de vardır. Yaklaşan rezervasyonları görmek için, aramanızı basitleştirmek için mükemmel sıralama seçenekleri sunan bir takvim moduna geçebilirsiniz.

özellikMotoPress Otel RezervasyonuWooCommerce Rezervasyonları
Düzenlenebilir rezervasyon durumu++
Bireysel rezervasyonlardaki günlükler+
Rezervasyon takvimi++
Varıştan sonra ödemeleri manuel olarak ekleme+?
Gösterge tablosundan bir ödeme bağlantısı gönderme ve otomatik olarak ödeme toplama+

premium gerektirir Ayriyeten

Rezervasyon sırasında varsayılan

Kullanılabilirlik Kontrolü (Rezervasyon Kuralları)

WooCommerce Rezervasyonları eklentisi, web sitenizdeki tüm rezervasyon yapılabilir ürünlere uygulanan global bir kullanılabilirlik ayarlamanıza olanak tanır (örneğin, check-in için belirli günler ve saatler). Ayrıca, seçilen konaklama yerleri için günleri engelleyebilir ve mevsimle ilgili kullanılabilirlik ayarlayabilirsiniz (ör. Aralık – Şubat ayları arasında kapalıdır)..

woocommerce rezervasyonlarının kullanılabilirliği ayarları

MotoPress Otel Rezervasyonu oldukça benzer seçenekler sunar: check-in için uygun günleri ve saatleri belirleyebilir (ayrı mülkler için ayarlanabilir), seçilen konaklama yerlerinin kullanılabilirliğini engelleyebilir ve kalacak minimum ve maksimum günleri ayarlayabilirsiniz. Hepsi (mevcudiyeti engelleme hariç) mevsimlere de dayanabilir.

motopress rezervasyon kuralları

Fiyat Yapılandırma ve İndirim Sistemi

Sabit konaklama fiyatlarının (taban fiyatlar) yanı sıra, farklı koşullara (günlük, haftalık, aylık veya başka bir yapılandırma) dayalı bir fiyat aralığı oluşturabileceksiniz..

Hem MotoPress Otel Rezervasyonu hem de WooCommerce Rezervasyonları, farklı kriterleri birleştirmenizi sağlayan çevik bir fiyatlandırma sistemi sunar:

 • kiralama tipi
 • toplam insan sayısı
 • sezon / tatil fiyatı
 • konaklama oranı

Temel olarak, karşılandıklarında otomatik olarak uygulanacak fiyatlandırma kurallarınızı belirleyebileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, her iki eklenti de aşağıdaki varsayımsal senaryoları kapsayabilir:

Normal Tarih – Standart ücret – 1 kişi – kişi başı 150 ABD doları
Normal Tarih – Standart ücret – 2 kişi – kişi başı 100 ABD doları

Normal Tarih – Standart fiyat + Kahvaltı – 1 kişi – 250 $ kişi başı
Normal Tarih – Standart fiyat + Kahvaltı – 2 kişi – 200 $ kişi başı

Tatil / Hafta Sonu – Standart fiyat + Kahvaltı – 1 kişi – 260 $ kişi başı
Tatil / Hafta Sonu – Standart fiyat + Kahvaltı – 2 kişi – 230 $ kişi başı

Gördüğünüz gibi, otomatik indirimler çoğunlukla bir mevsim (herhangi bir özel terim) veya ekstra olanaklara göre uygulanır.

Ayrıca, WooCommerce Rezervasyonları, MotoPress’te bulunmayan farklı “yetişkinlere uygun” ve “çocuk” fiyatları belirlemenize olanak tanır. Bununla birlikte, MotoPress Otel Rezervasyonu, farklı odalar ve fiyatlar için uzun bir konaklama için indirimli fiyat ayarlamanızı sağlar (örn. 6 gece – 150 $ gecelik, 7 gece – 120 $ gecelik).

Kuponlar

WooCommerce Rezervasyonları uzantısı, birden fazla kişiyle yapılan rezervasyonlar için kişi başı indirim için bir kupon kodu sunmanıza olanak tanır. Ayrıca belirli bir durum için özel indirimler de sunabilirsiniz (tarihe dayalı).

woocommerce özel kupon kodu

MotoPress Otel Rezervasyonu size sadık müşteriler için tüm veya seçilen konaklama yerleri için özel kuponlar oluşturma veya promosyon etkinliklerinde (sabit veya yüzde indirim) kullanılacak bir yol sunar. Böylece, gerektiğinde temel olarak özel kupon kodları oluşturabilirsiniz.

motopress kupon kodu

İki Yönlü Google Takvim ve OTA Entegrasyonu

Mülkünüzü Airbnb veya Rezervasyon gibi üçüncü taraf pazar yerlerinde listelerseniz, bunları web sitenize bağlamanız ve asla senkronizasyondan çıkmamanız önemlidir. İCal sayesinde harici kanallarla iki yönlü otomatik senkronizasyon ayarlayabilirsiniz.

İle senkronizasyonu ayarlarsanız MotoPress Otel Rezervasyonu, dış pazarda bir rezervasyon alırsanız, web sitenizde otomatik olarak engellenmesi için (ve tersi) WordPress web sitenizdeki her mülk için kolayca harici iCal takvimleri ekleyebilirsiniz. Mülkünüzü popüler dizin web sitelerinde (iCal’ı destekleyen) listeleme şansını kaybetmeden fazla rezervasyondan kaçınmanıza izin verdiği için değerli bir özelliktir. Bunları Google Takviminize de bağlayabilirsiniz.

manuel senkronizasyon

WooCommerce Rezervasyonları Google Takvim ile entegre edilebilir (2 yönlü otomatik senkronizasyon da mümkündür), ancak şu anda tüm odaları harici platformlara ayrı ayrı bağlayamazsınız (bu özellik hala WooCommerce forumunda planlandığı şekilde işaretlenmiştir). Bu seçenek çekirdek eklentide yerleşik olmasa da, senkronizasyon üçüncü taraf eklentiler aracılığıyla gerçekleştirilebilir.

özellikMotoPress Otel RezervasyonuWooCommerce Rezervasyonları
Bireysel konaklama durumu takvimleri için iki yönlü iCal senkronizasyonu+
Google Takvim senkronizasyonu++

Web Sitesi Üzerinden Çevrimiçi Ödemeler

Premium sürümünün taban fiyatı MotoPress Otel Rezervasyonu şu ödeme ağ geçitlerine erişimi kapsar: PayPal, 2Checkout, Braintree, Stripe, Beanstream / Bambora. Daha fazla ödeme ağ geçidine ücretli olarak erişilebilir WooCommerce eklentisi (temel olarak WooCommerce mağazasında bulunan herhangi bir ödeme ağ geçidini bağlamanızı sağlar). Ayrıca konukların yalnızca varıştan sonra ödeme yapmalarını sağlayabilir veya bir ödeme isteği e-postası göndererek rezervasyonlarını güvence altına almak için daha sonra ödeme yapmalarına izin verebilirsiniz (ek bir ücret olduğundan daha önce bahsettik Ayriyeten otomatik istekler, ödeme dosyalama ve işleme için).

WooCommerce Rezervasyonları uzantı (elbette) herhangi bir WooCommerce ağ geçidi üzerinden ödeme yapabilir. Checkout’ta misafirinizi tahsil etmek istemiyorsanız daha sonra bir ödeme isteği gönderebilirsiniz.

Mevduat Ödemeleri

kullanma MotoPress Otel Rezervasyonu, misafirlerin rezervasyonlarını güvence altına almak için kasada depozito ödemesi (sabit veya yüzde) alabilir ve geri kalanları varıştan önce veya misafiriniz check-in işleminden sonra bir ödeme talebiyle toplayabilirsiniz. çekirdek eklenti içinde.

mevduat ödeme motopress

İle depozito ödemelerini etkinleştirmek için WooCommerce Rezervasyonları (sabit tutar / yüzde), prim satın almanız gerekir WooCommerce Para Yatırma Ayriyeten.

Vergilendirme ve Ücretler

Vergilendirme sistemi WooCommerce Rezervasyonları yalnızca konaklama işletmesini değil, farklı amaçları da hedeflediği için daha esnek ve gelişmiştir. Uygulayabileceğiniz farklı vergi durumları ve vergi sınıfları vardır.

woocommerce vergi seçenekleri

MotoPress Otel Rezervasyonu toplam konaklama ücretlerine vergi ve harçlar eklemek için bu basit araçları sunar. Konaklama, hizmet ve ücret vergileri ekleyebilirsiniz.

motopress vergileri ve ücretleri

Ekstralar ve Paketler

Her iki eklentiyle de ekstra hizmetler ve paketler satabilirsiniz: WooCommerce Rezervasyonları ayrı ayrı kaydedilebilir ürünler olarak ekstralar eklemeniz gerekir.

MotoPress Otel Rezervasyonu hizmetleri ayrı öğeler olarak eklemenizi ve bunları seçilen konaklama türlerine bağlamanızı sağlar. Bu, bir web sitesi yöneticisinin farklı odalara farklı hizmetler eklemesini ve bir misafirin bunları ayırtmasını kolaylaştırır.

Uzman Araçları

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, belirli işlevleri uygulamak için daha fazla araca ihtiyacınız olabilir. Ücretsiz veya ücretli olabilirler. Temel eklentilerin varsayılan işlevlerini genişletmek için geliştirilen bazı eklenti örnekleri (not: Mart 2019 itibariyle fiyatlardır – fiyatlar değişebilir).

WooCommerce Rezervasyonları

MotoPress Otel Rezervasyonu

 • Otel Rezervasyonu Ödeme Talebi web sitesi üzerinden otomatik ödeme talebi hatırlatıcıları göndermek ve ödemeleri işleme koymak için (59 ABD doları)
 • Hotel Booking Yorumları web sitenizdeki tüm mülk türleri için beş yıldızlı bir derecelendirme sistemi uygulamak (kullanıcı tarafından oluşturulan derecelendirme ve incelemeler) (49 $)
 • WooCommerce Ödemeleri ‘da mevcut herhangi bir ödeme ağ geçidini eklemek için (89 $)

Kullanıma Hazır WordPress Temaları

Anahtar teslim bir çözüm (bir WordPress rezervasyon tema tasarımı ve bir pakette rezervasyon eklentisi) almak istiyorsanız, MotoPress çarpıcı bir tema koleksiyonu sunuyor. Bu temalar, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli farklı konaklama işletmelerine yöneliktir:

 • Villagio Misafirhaneler veya villaların çok konumlu dizini için mükemmeldir.
 • Oceanica hafif ve minimalist bir otel WordPress teması.
 • Ciestra bir spa tesisi için mükemmel bir eştir.
 • Campterra kamp rezervasyonları veya RV kiralama için yapılır.
 • Aquentro kentsel tarzı bir WordPress tek özellik teması.
 • Dağ manzarası tek bir kiralık tatil yeri için harika bir WordPress şablonu.
 • Alpenhouse Elementor ile inşa edilmiş bir WordPress tatil kiralama WordPress teması.

Şimdiye kadar, WooCommerce Rezervasyonları eklenti ile uyumlu olacak şekilde oluşturulmuş birkaç üçüncü taraf teması olsa da, yalnızca bir WordPress teması sunar:

 • Otel WooCommerce’in randevulara ve konaklama işlerine adanmış kendi teması.
 • Entrada Tour Booking – macera turları ve seyahat turizmi için tasarlanmış modern, duyarlı bir tema.
 • Listings child teması (Templatic Dizini için) listeleri oluşturmak ve sonra kitap listeleri için kullanılabilen zengin özelliklere sahip bir dizindir.

Fiyat-performans değeri

Bir web sitesinin fiyatını hesaplayalım (isteğe bağlı eklentileri hesaba katmadan):

MotoPress Otel RezervasyonuWooCommerce Rezervasyonları
Yıllık güncellemeler ve destek49 $249 $
PayPal, Braintree, ÇizgiliBedavaBedava
Bambora (eski adı Beanstream)BedavaYıllık 79 $
2CheckoutBedavaYıllık 79 $
WooCommerce ödeme ağ geçitlerini kullanabilmeYıllık 89 $

(+ seçilen ağ geçitlerinde olası masraflar)

Bedava

(+ seçilen ağ geçitlerinde olası masraflar)

Depozito rezervasyon ödemeleriBedavaYıllık 179 $

Son Kelime: MotoPress Otel Rezervasyonu veya WooCommerce Rezervasyonları?

Umarım kiralık mülkler için bu popüler WordPress rezervasyon eklentilerinin önemli yönlerine daha yakından göz atarak biraz zaman kazanmayı başardık.

Bir mülk rezervasyonu WordPress web sitesini çalıştırmak için gereken özellik grubu söz konusu olduğunda, bu eklentiler arasında somut bir fark yoktur. Hem güçlü hem de çevik büyük bir bağımlılık paradigması sunuyor. Sitelerinizin gereksinimlerine bağlı olarak biri veya diğeri daha uygun olabilir. Öyleyse birini seçmenize yardımcı olacak büyük farklılıklara bakalım!

WooCommerce Bookings eklentisi daha evrensel bir rezervasyon çözümüdür (randevular ve kiralık mülkler için çalışır). Bazı terimler ve eklenti olsa da, bir kerede o kadar basit olmayabilir. Oysa MotoPress WordPress Hotel Rezervasyon eklentisi tamamen bir niş üzerine odaklanmıştır, bu da ilk başladığınızda anlaşılmasını kolaylaştırır.

Bir başka önemli fark, WooCommerce Bookings eklentisinin her mülk için kullanılabilirlik takvimleri oluşturmasıdır. Oradan, potansiyel müşterilerin doğrudan rezervasyon yapmaları gerekir. MotoPress Otel Rezervasyonu biraz farklı. Bireysel mülkler için takvimlerin yanı sıra, konukların tüm kiralık mülkleri aramasına yardımcı olan sezgisel bir gerçek zamanlı mülk bulma formu vardır.

Mülkünüzü Airbnb gibi OTA’larda listelemesi gereken kullanıcılar için, iki eklenti farklı şekilde çalışır. WooCommerce Bookings, iCal dosya biçimini destekler, ancak şu anda tüm konaklama yerlerini ayrı olarak bağlayamaz. Ancak MotoPress Otel Rezervasyonu, WordPress web sitenizdeki her bir mülkün kullanılabilirliğini ilgili çevrimiçi pazarlarla (sterlin kanal yöneticisi) senkronize etmenin kolay bir yolunu sunar.

Son olarak – fiyatlandırma söz konusu olduğunda, WooCommerce Rezervasyonları MotoPress Otel Rezervasyonundan daha pahalıdır. Ancak, bölgeye özgü ağ geçitlerini WooCommerce üzerinden bağlamak için MotoPress ile ücretli bir eklenti gerekir. Oysa WooCommerce Bookings uzantısı içinde ücretsiz.

Bunlar genel bir soruşturma sırasında yakaladığımız temel farklardır – daha fazlasını biliyorsanız bize bildirin! Bu sohbeti devam ettirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map