Media Temple Yönetilen WordPress Hosting İnceleme ve Başlangıç ​​Kılavuzu

Media Temple uzun süredir hosting işinde olmasına rağmen, yönetilen WordPress hostingleri hala nispeten yenidir (sadece Mart 2014’te piyasaya sürüldü). Ancak bunun sizi geride bırakmasına izin vermeyin – yeni WordPress’e özgü planları her zamankinden daha iyi. Bu yazıda, Media Temple’ın yönetilen WordPress barındırma planında neler bulunduğundan bahsedeceğiz ve kurulumun ne kadar kolay olduğunu size adım adım göstereceğiz.


Media Temple Yönetilen WordPress Barındırma Hizmeti Alın

Yönetilen WordPress Hosting Özellikleri

Tamam, Media Temple’dan yönetilen bir WordPress barındırma hesabıyla gelenleri inceleme zamanı. Media Temple’ın barındırma planlarının çoğu, herhangi bir web sitesi için istediğiniz harika özellikleri içerir: veri aktarımları için sınırsız bant genişliği, 20GB SSD depolama alanı, hoş bir özel hepsi bir arada Hesap Merkezi, süper hızlı SSD sunucuları, 1000 e-posta adresi ve Tabii harika 7/24 destek. Ancak yönetilen WordPress barındırma planlarının güzelliği, özellikle WordPress kullanıcıları için oluşturulmuş ek özelliklerdir.

WordPress ve Güvenlik Otomatik Güncelleştirmeleri
WordPress, bakım ve güvenlik düzeltmeleri için otomatik güncellemeler seçeneğini zaten içeriyor, ancak Media Temple’ın yönetilen WordPress barındırma özelliği ile herhangi bir güncelleme hakkında endişelenmenize gerek yok. Her bir güncellemeyi titizlikle test eder ve uygularlar, böylece kurulumlarınız her zaman günceldir.

Otomatik Zararlı Yazılım Taramaları
Güvenlik, herhangi bir web yöneticisi için en önemli öncelik olmalıdır ve Media Temple, WordPress web sitelerinize ekstra bir koruma katmanı eklemenizi daha da kolaylaştırır. Yönetilen WordPress barındırma planı, sitelerinizi kimlik avı ve saldırı saldırılarına karşı korumaya yardımcı olabilecek otomatik Kötü Amaçlı Yazılım taramaları içerir.

Günlük Yedek Anlık Görüntüler
Başka bir güvenlik bonusu, sitelerinizin otomatik günlük yedeklemesidir. Kurulumlarınızın her biri için Media Temple 30 günlük yedek anlık görüntüler depolar. Bir şey olursa ve sitenizi geri yüklemeniz gerekirse, tek yapmanız gereken Hesap Merkezi Ayarlarınıza gidip açılır listeden yedeklemelerinizden birini seçmek. Tek tıklamayla geri yükleme, sitelerinizi hızlı bir şekilde düzeltmeyi kolaylaştırır.

Tek Tıkla Evreleme
Böylece planınızla 3 kurulum elde edersiniz, ancak her biri için 2 aşama sitesi de oluşturabilirsiniz. Bu, yerel bir WordPress yüklemesi veya canlı sitenizle uğraşmak zorunda kalmadan yeni temaları güvenle test edebileceğiniz, değişiklikler yapabileceğiniz, özel yayın türü ekleyebileceğiniz ve daha fazlasını yapabileceğiniz anlamına gelir. Geliştiriciler için bu çok büyük bir değerdir. Ayrıca, WordPress kurulumlarınızın her birinde otomatik olarak etkinleştirilen özel bir Site Stager eklentisi vardır, bu nedenle canlı sitenizi hazırlama sitelerinizden biriyle birleştirmek birkaç tıklama kadar kolaydır.

Medya Tapınağı Evreleme Siteleri

Site Klonlama
Başka bir tek tıklama özelliği, yeni bir site olarak yepyeni, piksel mükemmel bir kopya oluşturmak için sitelerinizden herhangi birini klonlayabilirsiniz. Aynı temayı, eklentileri ve hatta ayarları istediğiniz bir grup benzer blog, mağaza veya başka site geliştirmeyi planlıyorsanız bu çok kullanışlı olabilir..

Özel Temalar
Güzel bir temayı kim sevmez ki? Tabii ki burada WPExplorer’da harika ücretsiz WordPress temalarımız var, Media Temple’ın yönetilen WordPress hostingini kullanırken birkaç güzel ücretsiz tema elde edersiniz. Bunlar, blogunuz veya portföy siteniz için veya ihtiyaçlarınızı karşılayan premium bir WordPress teması ararken geçici olarak kullanmak için mükemmel seçeneklerdir.

Media Temple Özel Temaları

Özetlemek gerekirse, bu tamamen yönetilen WordPress hosting. Sunucunuzu yönetmek veya temel WordPress kurulumlarınızı güncellemek için parmağınızı kaldırmanız gerekmez. Media Temple teknikerleri sizin için bununla ilgilenir. Ayrıca, tek tıklamayla gösterim, e-posta hesapları, kesintisiz destek ve daha fazlası gibi tonlarca harika özellik elde edersiniz. Dikkat etmeniz gereken birkaç uyarı var.

Yönetilen WordPress Barındırma Sınırlamaları

Bazıları için, kişisel plan için 20 $ / ay başlangıç ​​fiyatı daha düşük fiyatlarla başlayan diğer hosting planları ile karşılaştırıldığında biraz pahalı gibi görünebilir (genellikle diğer paylaşılan hosting planları çok ucuz – ama aynı zamanda yavaş). Ancak, ödediğiniz ekstra masrafın tamamen yönetilen WordPress barındırma olduğunu hatırlamanız gerekir. Biraz para kazanmak istiyorsanız, başka bir yerde paylaşılan bir barındırma planını her zaman kontrol edebilirsiniz, ancak yönetilen barındırma ile bulduğunuz özellikleri, hızı ve desteği alamazsınız.

Ayrıca çok sayıda izin verilmeyen eklentiler ancak bu listeye bir göz attığınızda sizi çok fazla etkilememelidir. Çoğunlukla eklentiler, Media Temple tarafından halihazırda gerçekleştirilen işlevleri çoğalttığı için veya çalışma biçimleri veya ihtiyaç duydukları kaynak miktarı nedeniyle performans sorunlarına neden olabildikleri için izin verilmez..

Özleyebileceğiniz diğer özellik çok sitedir. Etkinleştirmeye çalıştım ve tüm adımları gayet iyi geçirdim. Siteme FTP üzerinden eriştim (SFTP bilgilerinizi doğrudan Hesap Merkezi Ayarları sayfanızdan alabilirim), .htaccess ve wp.config dosyalarımı düzenledim ve WordPress kontrol panelimden etkinleştirdim. Birkaç alt site bile oluşturdum, ancak ne yazık ki hiçbiri işe yaramadı – yeni bir alt siteye gitmeye çalıştığımda ana site kontrol panelime geri götürüldüm. Ama belki de bu Media Temple’ın gelecekte eklemeyi düşünebileceği bir özellik.

Bu sınırlamaların dışında, Media Temple’ın yönetilen WordPress barındırması harika. Siz (veya müşterileriniz) seveceğiniz tonlarca harika özelliğe sahiptir.

7/24 Medya Tapınağı Desteği

Daha yakından bakmaya değer bir özellik de destek. Media Temple, biletler, sohbet, telefon ve Twitter üzerinden 24 saat destek sunar – ihtiyacınız olan her yerde ve her zaman yardım alabilirsiniz. Bu yüzden çoklu siteyi etkinleştirmeye çalışırken destek aramaya karar verdim. Bilet, sohbet veya telefon desteği bağlantılarına erişmek için Hesap Merkezinize giriş yapmanız yeterlidir. Destek bileti bekleme süresi 5 saatin biraz altındaydı ve bu kadar beklemeye hazır değildim…

Media Temple Bilet Desteği

Bunun yerine onların sohbet desteğini seçtim. Sadece 4 dakikalık bekleme süresi ile onlar yardımcı olabilir görmek mutluydu.

Media Temple Chat Destek

Peki yaptılar! Ve 4 dakikayı bile beklemek zorunda kalmadım. Çok yardımcı bir destek personeli çok bölgeli karışıklığım konusunda bana yardımcı oldu ve sorularıma rekor sürede cevap verdi. Bu yüzden sohbet desteği bence kesinlikle A +.

Media Temple Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu

Artık Media Temple’dan yönetilen WordPress barındırma ile alacağınız tüm güzellikleri bildiğinize göre, hepinizi ayarlayalım! İlk olarak Media Temple hesabınıza giriş yapın. Hesap ana sayfanızdan Yönetici düğmesini tıklayın.

Media Temple Giriş Ekranı

Bu, bu hesaptaki tüm WordPress siteleri kurulumunuzun listelendiği yerdir. Yeni Site Ekle düğmesini tıklayın.

Medya Tapınağı Yeni Site Ekle

Şimdi, yönetici hesabınızı kurmanızı isteyen aşağıdakine benzer bir ekran görmelisiniz. Tekrar tekrar bahsettiğimiz bir şey (ve WordPress güvenliği hakkında yazdığımız hemen hemen her blog yazısında) Yönetici adında bir yönetici hesabınızın olmaması gerektiğidir. Farklı bir adla bir yönetici hesabı oluşturmanızı önemle öneririz – adınız, iş unvanınız, şirket adınız, hatırlayacağınız bir şey seçin. Doğru yönetici e-postasının listelendiğini bir kez daha kontrol edin, ardından şifrenizi girin ve Site Oluştur’u tıklayın..

Media Temple Yönetici Ayrıntıları

Next Media Temple, WordPress’i yüklemek, ayarları yapılandırmak ve yönetici kullanıcısını sizin için eklemek için tüm zor işleri yapacak. Tüm bunlar arka uçta devam ederken, bunun gibi bir devam eden ekran göreceksiniz..

Medya Tapınağı Kurulumu Devam Ediyor

Sadece bir dakika sürecek. Sadece bir dakikalığına e-postanızı kontrol edin veya komik bir YouTube videosu izleyin, sonra geri dönün ve sayfanızı yenileyin. Sitenizin uygun olması gerekir. Geçici alan adını veya web sitesi anlık görüntüsünü tıklamanız yeterlidir (henüz tema veya içerik eklemediğinizden beri boştur).

Medya Tapınağı Siteyi Yönet

Bu ekrandan Media temple Managed WordPress barındırma ile birlikte gelen tüm harika web sitesi özelliklerini yönetebilirsiniz. İlk hazırlık aşaması. WordPress sitelerinizin her biri için 2 hazırlama sitesi ekleyebilirsiniz. Bu, sitelerin yayınlanmasını istemeden önce veya bir test alanı olarak kullanmak için harikadır, böylece yeni bir temayı canlı sitenizde etkinleştirmeden önce değiştirebilirsiniz..

Media Temple Hesap Merkezi

Bu sayfada ayrıca tüm WordPress sitenizi klonlama seçeneği de vardır. Yeni bir temanın tüm gerekli içeriğiniz ve eklentilerinizle iyi oynatıldığından emin olmak için test amacıyla veya yeni bir tema oluşturmak için mevcut sitenizi yeniden kullanmak istiyorsanız bunu yapmak isteyebilirsiniz..

Aşağı kaydırırken göreceğiniz bir sonraki seçenek bir web sitesini içe aktarmaktır. Başka bir kurulumda, hatta başka bir ana bilgisayarda zaten bir WordPress siteniz varsa, onu FTP yoluyla içe aktarabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey biraz bilgi (FTP sunucusu / IP adresi, FTP kullanıcı adı ve şifresi, WordPress sunucu yolu ve içe aktarmak istediğiniz sitenin yönetici kullanıcı adı ve şifresi dahil) ve tüm site bilgilerinizi ( temalar, eklentiler, içerik, yorumlar ve tümü).

NOT: Media Temple’daki bu seçeneği kullanarak bir siteyi WordPress.com’dan kendi kendine barındırılan WordPress’e taşıyamazsınız.

Bu sayfadaki son özellik tek tıklamayla site geri yüklemeleri içindir. Media Temple ile sitelerinizin her gün otomatik olarak yedek görüntüsünü alır ve ardından son 30 günü sizin için burada saklarlar. Herhangi bir nedenle siteniz bozulursa ve sitenizi geri yüklemeniz gerekirse, tek yapmanız gereken açılır listeden yedeklemelerinizden birini seçmek ve Geri Yükle’yi tıklamaktır. İşte bu kadar kolay.

Yararlanmak isteyebileceğiniz birkaç yararlı bağlantı vardır. Ayarlar’ı tıklatırsanız alan adınızı ve SSH / SFTP bilgilerinizi, phpMyAdmin’inize giriş yapmak için bir bağlantı ve tüm sitenizi silmek için bir bağlantı bulacaksınız. Burası ayrıca birincil alan adınızı değiştirebileceğiniz yerdir. Alan adınızı Media Temple’dan satın aldıysanız, açılır listenin bir parçası olarak görüntülendiğini görürsünüz. Alan adınızı başka bir yerden satın aldıysanız, Media Temple Sunucunuza (GUIDE ???) yönlendirmeniz gerekir. E-posta’yı tıklarsanız, bu hesapta ayarladığınız e-posta hesaplarını yönetebilirsiniz ve Öğreticiler bağlantısı (mt) temalarındaki seçenekleri kullanmak için yararlı video kılavuzları içerir.

Media Temple Hesap Merkezi Ayarları

Artık Hesap Merkezinizi gördüğünüze göre, ilerlemeye devam edelim ve WordPress kontrol panelimize gitmek için sağ üst köşedeki WP Yöneticisi düğmesini tıklayalım.

Medya Tapınağı WP Yönetici Düğmesi

Hala geçici alan adınızı kullanıyorsanız, yalnızca size hatırlatmak için bir bildirim olacaktır. Şimdilik yok sayabilir veya birincil alan adınızı değiştirmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz. Bunun dışında, WordPress sitenizin tamamen kurulum ve kullanıma hazır olduğunu fark edeceksiniz!

Media Temple WP Gösterge Tablosu

Diğer ana bilgisayarlar üzerinden tüm WordPress kurulumlarında bulamayacağınız birkaç ekstra bağlantı vardır. Media Temple, e-posta hesaplarınıza hızlı erişim sağlamak için kendi (mt) Posta eklentisini ve bir hazırlama sitesi oluşturmayı ve daha sonra canlı sitenizle daha kolay bir şekilde birleştirmenizi sağlayan Site Stager eklentisini (hala çalışmalardadır) ekler her zamankinden daha fazla (korkmayın, Site Stager menü öğesini tıkladığınızda ana sayfada ayrıntılı talimatlar vardır). Gerçekten sevdiğim diğer özellik, üst yönetici çubuğundaki Önbelleği Temizle bağlantısıdır. Bir siteye yeni içerik eklediğimde, herkesin en son yayınları görüp görmediğinden emin olmak için önbelleği temizlemeyi seviyorum. Bu Önbelleği Temizle bağlantısı, WordPress kontrol panelinin farklı bir bölümüne gitmekten çok daha uygundur.

WordPress sitenizi ayarlamak için önce bir Tema seçmek istersiniz. Bir temanın üzerine gelip Etkinleştir düğmesini tıklayarak önceden yüklenmiş temalardan birini kullanabileceğiniz Görünüm> Temalar’a gidin. Veya başka bir yerde indirdiğiniz bir WordPress teması için bir zip dosyası yüklemek üzere ekranın üst kısmındaki Yeni Ekle düğmesini tıklayarak kendiniz yükleyin (en çok satan Total WordPress temamız, süper esnek, yerleşik , ön uç sürükle ve bırak sayfa oluşturucu ve diğer mükemmel özelleştirme seçenekleri).

Medya Tapınağı Bir Tema Seçin

Bir tema seçtikten sonra, bağlantı sümüklerinin web siteniz için istediğiniz biçimlendirmeye sahip olduğundan emin olmak için Ayarlar> Kalıcı Bağlantılar’a da gitmelisiniz. Herhangi bir eklenti yüklemek istiyorsanız, İletişim Formu 7 veya WordPress SEO gibi ücretsiz eklentiler için WordPress.org eklenti kütüphanesine göz atabileceğiniz veya satın aldığınız premium eklentileri yükleyebileceğiniz Eklentiler> Yeni Ekle’ye gidin..

Tüm web sitesi ayarlarınızda ince ayar yaptıktan sonra içerik eklemeye başlayabilirsiniz! Kullandığınız temaya bağlı olarak bir blog, portföy, personel, referanslar veya diğer özel yayın türleriniz olabilir. Yayın, kategori ve sayfa eklemeye başladıktan sonra, menülerinizi ayarlamayı ve sahip olabileceğiniz kenar çubuklarına veya altbilgi alanlarına widget eklemeyi unutmayın. Diğer her şey bitti! Geçici alan adından geçiş yapmadıysanız, web siteniz henüz yayınlanmadı. WordPress gösterge tablosu bildirimindeki bağlantıyı kullanın veya siteniz için kullanmak istediğiniz etkin etki alanını seçmek için Media Temple Hesap Merkezi Ayarları sayfanıza geri dönün.

Medya Tapınağı Yeni WordPress Sitesi

Ve bu kadar! (Umarım) bir saatten daha az bir sürede tamamen çalışan bir WordPress siteniz var (gidin!). Media Temple, yeni başlayanlar için profesyonel olanların WordPress sitelerini hızlı bir şekilde kurmasını kolaylaştırır. Harika Hesap Merkezi sayesinde sitelerinizi yönetmek daha kolay olamazdı.

Medya Tapınağı İnceleme Paketi

Artık Media Temple’ın neler sunduğunu bildiğinize ve yönetilen WordPress barındırmalarına başlamanın ne kadar kolay olduğunu gördünüz, sizi ne durduruyor? Hemen giriş yapın ve hemen bir hesap açın! Yönetilen WordPress hosting sadece size zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda hız, güvenlik, e-posta, 7/24 destek ve diğer her şey için eklenen tüm özelliklerle uzun vadede paradan tasarruf edeceğinizden emin olabilirsiniz. Medya Tapınağı web sitelerini biliyor ve WordPress’i biliyorlar.

Media Temple Yönetilen WordPress Barındırma Hizmeti Alın

Media Temple’ın yönetilen WordPress barındırmasını kullanıyor musunuz? Yoksa var mı? Ne düşündüğünüzü bilmek ister ve deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde diğer okuyucularımızla paylaşmanızdan memnuniyet duyarız..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map