InfiniteWP vs ManageWP: Hangisi Daha İyi WordPress Yönetim Aracı?

Sanırım şunu söylediğimde hemfikir olacaksın: Birkaç WordPress sitesini yönetmek kolay bir iş değildir. Yani, bir milyon bir görevle, çılgına dönmeden web sitelerinizi nasıl sağlıklı tutarsınız??


InfiniteWP gibi bir WordPress yönetim aracını kullanarak web sitelerinizde kolayca sekmeler tutabileceğiniz anlaşılıyor. ManageWP. Bugünün gönderisinde, benzersiz ihtiyaçlarınız için en iyi WordPress yönetim aracını keşfedeceksiniz. InfiniteWP’yi piyasadaki en iyi WordPress yönetim araçlarından ikisi olan ManageWP’ye karşı çukur ediyoruz.

Contents

Neden WordPress Yönetim Aracını Seçmelisiniz??

Bir WordPress sitesini yönetmek nispeten kolaydır, ancak repertuarınıza daha fazla web sitesi eklediğinizde, görevler birikir. Yine de WordPress çekirdeğini, temalarını ve eklentilerini düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Ayrıca, sitelerinizin SEO ve hız açısından nasıl performans gösterdiğini kontrol etmelisiniz. Bu yeterli değilse, yedekleri saklamanız, yorumları denetlemeniz vb..

Bir ajans, bir WordPress tema geliştiricisi veya çalıştırılacak birkaç web sitesine sahip başka bir WordPresser iseniz, bir WordPress yönetim aracı almak beyinsizdir. Bir yönetim aracı size çok zaman kazandıracak ve aklı başında tutacak.

Sitenizi Yönetemediğinizde Ne Olur?

WordPress web sitenizi düzenli olarak güncellemezseniz, bilgisayar korsanları için çok kolay hale getirirsiniz ve bunu ilk elden biliyorum. Güvenilirliğinize zarar veren ve sitenizi önemsiz olarak dolduran spam’lara ne dersiniz? Ve yedekleri saklayamazsanız, en kötüsü olması durumunda sitenizi geri yüklemekte zorlanırsınız, bu da zamanınızı ve gelirinizi çalar.

İşte anlaşma, web sitelerinize dikkat etmeniz gerekir, ancak manuel olarak yapmanız sizi çıldırtır. Tam da bu yüzden bir WordPress yönetim aracına ihtiyacınız var.

Önce ilk şeylerle başlayalım. Sorma adına bir WordPress yönetim aracı nedir?

WordPress Yönetim Aracı Nedir??

Bir WordPress yönetim aracı / hizmeti / şirketi / ne demek isterseniz, günlük iş akışınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış herhangi bir araçtır. Temel olarak, bir WordPress yönetim aracı yalnızca birini değil, istediğiniz kadar WordPress web sitesini yönetmenizi sağlar.

Bir tıklamayla birden çok web sitesinde WordPress çekirdeğini, temalarını ve eklentilerini güncelleyebilirsiniz. Bunun üzerine, ter dökmeden yorumları denetleyebilir, yedekleri koruyabilir ve birden çok WordPress sitesinde çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bugünün en iyi yarışmacıları?

InfiniteWP vs ManageWP: Hangisi Daha İyi WordPress Yönetim Aracı?

Özelliklere, fiyatlandırmaya, desteğe ve bu tür bir şeye ulaşmadan önce, her WordPress yönetim aracının arkasındaki şirketleri gözden geçirmeye ne dersiniz??

Kullanıcı tabanı, felsefe ve her bir işareti yapan şeylerden bahsediyoruz. WordPress sitelerinizi bir patron gibi yönetmenize yardımcı olacak ekip hakkında daha fazla bilgi edinmek iyi bir şey değil mi? ben de öyle düşünmüştüm.

ManageWP

ManageWP

Vladimir Prelovac tarafından kurulmuş ve 28 personelden oluşan neşeli bir ekip tarafından desteklenmektedir, ManageWP kullanışlı olduğu kadar güzel olan inanılmaz bir WordPress yönetim aracıdır.

Araç, 2012 yılında ilk kez WordPress yönetim aracı olarak piyasaya sürüldü. O zamandan beri, sıçrama ve sınırlarda büyüdü. Gerçekten çocuklar, birileri zaten bir zaman makinesi icat etmeli, böylece bu tür gereksiz ifadelerden kurtulabiliriz.

Bugün, ManageWP toplu olarak 280 bin web sitesini yöneten 9.000’den fazla sadık müşteriye hizmet vermektedir. Araç her gün yaklaşık 40.000 çalışma saati tasarrufu sağlar. çüş.

Bu, her müşterinin günde yaklaşık 4 saat tasarruf sağladığı anlamına gelir, bu da etkileyici. Müşterilerinden bazıları WP Site Bakımı, Carrie Dills, WP Yüksekliği ve ben sadece isimlendirilmiyorum.

Bu adamları meşhur yağmurlu günde hareket ettiren nedir?

Görevleri basit. ManageWP günlük iş görevlerinizin daha fazlasını otomatikleştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca, en iyi WordPress bakım işini kurmanıza yardımcı olurlar. Oldukça bazı bir araç ve bu adamlar WordPress yönetimi kadar iş demek.

1984 yılında kod yazmaya başladı, asla geriye bakmadı. Dünyayı değiştirmek isterdim, henüz kaynak koduna sahip değilim. Şu anda bloglama buraya.  – Vladimir Prelovac

Temmuz 2016’da Vlad & Co., ManageWP’nin daha güçlü bir versiyonu olan ManageWP Orion’u çıkardı. Yılın ilerleyen saatlerinde şirket GoDaddy’ye katıldı. Yakın gelecekte, ManageWP Orion GoDaddy planlarıyla bütünleşir, ancak yine de başka bir yerde ev sahipliği yapan kullanıcılar için bağımsız bir hizmet olarak çalışacaktır..

ManageWP bir barındırılan Tüm sürecin ManageWP sunucularında barındırıldığı anlamına gelen WordPress yönetim aracı. ManageWP uygulanacağı yer: Sırbistan.

InfiniteWP

InfiniteWP

ManageWP’nin serbest bırakılmasından iki ay sonra, InfiniteWP günün ışığını gördü. Bununla birlikte, çocuklar 2010 yılında InfiniteWP’yi vaftiz ettiler, ancak WordPress yönetim aracı iki yıl boyunca sadece bir fikir olarak kaldı.

Bugün, işler oldukça farklı. InfiniteWP artık sadece bir fikir değil, 470.000’den fazla web sitesi için tercih edilen WordPress yönetim aracı. Bazı memnun müşterileri (Twitter’ın izniyle) Yoast, Medya Tapınağı ve Honda diğerleri arasında.

Toplayabildiğim kadarıyla, InfiniteWP, David, Amrit, Yuvaraj ve Kalyan gibi dört adamın kan, ter ve gözyaşları tarafından destekleniyor. Ve ManageWP 28 kişilik takımlarına dikkat çekiyor gibi gözükse de, InfiniteWP ilerlemeleri için müşterileri övüyor gibi görünüyor.

Tüm yorumlar, geri bildirimler, eleştiri, özellik talepleri her geçen gün daha da heyecan verici. Tüm ekip şimdi buna odaklandı ve bunu büyük zirvelere taşımak istiyoruz.

InfiniteWP’nin, birden fazla WordPress ortamının getirebileceği her ihtiyaca cevap veren, giderek büyüyen bir dizi eklentiye katkıda bulunan üçüncü taraf geliştiricilerle topluluk güdümlü bir WordPress yönetim platformu olmasını öngörüyoruz. – The InfiniteWP Ekibi

Güncellemeler, Güncelleme ve Daha Fazla Güncelleme

Bu adamlar sürekli güncellemeleri itiyorlar ve sadece geçen gün, bağımsız bir yedekleme hizmeti başlattılar. WP Zaman Kapsülü. InfiniteWP, test sürüşü yapmanız gereken bir WordPress yönetim aracıdır.

InfiniteWP WordPress yönetim aracı kendi sunucunuzda çalışır. Bu, eklentiyi oldukça basit bir işlem olan bir alt klasöre (ör. Siteniz.com/iwp) yüklediğiniz anlamına gelir. InfiniteWP’nin ABD ve Hindistan’da ofisleri bulunmaktadır.

Karar: Takım, kullanıcı tabanı ve çalışma felsefesi açısından hangisi daha iyi WordPress yönetim aracıdır? Şahsen, InfiniteWP’ye yaslanıyorum.

Özellikler: InfiniteWP vs ManageWP

Artık bir WordPress yönetim aracının ne olduğunu anlayabildiğinize göre, her aracın sunduğu özellikleri gözden geçirelim. Bu bölümde çok sayıda harika özellik olduğu için hemen başlayacağız.

WP Özelliklerini Yönet

WP Özelliklerini Yönet

ManageWP hesabınızı oluşturup WordPress sitelerinizi bağlar bağlamaz, aşağıdakileri içeren etkileyici bir özellik listesine sahip olursunuz:

Kolay kurulum

ManageWP kurulumu bir hesaba kaydolma ve web sitelerinizi ekleme meselesidir. Eklediğiniz her web sitesine ManageWP Çalışan eklentisini otomatik olarak yüklersiniz. Daha sonra ManageWP’yi kurarken bunun hakkında daha fazla bilgi edeceğiz.

Merkezi Gösterge Tablosu

İster iki ister 100 WordPress siteniz olsun, her birini doğrudan (ve güvenli bir şekilde) ManageWP kontrol panelinden yönetebilirsiniz. Giriş kimlik bilgilerinizin güvenliği konusunda endişelenmeyin, ManageWP kullanıcı adınızı veya şifrenizi saklamaz.

Verimli Güncellemeler

Tüm güncellemeler, tek bir tıklamayla WordPress çekirdeğini, temalarını ve eklentilerini birden fazla web sitesinde güncellemenize yardımcı olan sezgisel bir ekranda görüntülenir. İsterseniz her bir öğeyi ayrı ayrı güncelleyebilirsiniz.

Bulut Yedekleri

Bir keresinde internet sitelerimi kötü şöhretli bir hacker’a kaybettim. Beklediğiniz gibi, sunucumdan bir yedek istedim, ama hiç yoktu! ManageWP size ücretsiz bir aylık bulut yedeklemesi sunuyor! Premium yedekleme eklentisini, klon özelliğiyle birlikte gelen ekstra 2 $ / site / ayda alabilirsiniz..

Kötü Amaçlı Yazılımları Erken Tespit Etmek İçin Ücretsiz Güvenlik Kontrolü Alın

Kötü amaçlı yazılım web siteniz için asla iyi olamaz. Hayır hayır. Web sitelerinizi tek tıklamayla kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayabilirsiniz. Nasıl tasarruf?

Performans Kontrolü

Sayfa yükleme hızı günümüzde büyük bir sıralama faktörüdür. İşte anlaşma: İnsanlar yavaş web sitelerinden kesinlikle nefret ediyor. Google yavaş web sitelerini de cezalandırır. Arada bir performans kontrolü neyin bozuk olduğunu ve nasıl düzeltileceğini gösterir.

Ve sadece 1 $ / site / ay küçük bir ücret karşılığında SEO sıralamasını takip edebilirsiniz. SEO anahtar kelimelerinizin nasıl performans gösterdiğini görebilir, rakiplerinizi keşfedebilir ve çok daha kolay.

Çalışma Süresi Monitörü

Bir WordPress tema geliştiricisiyseniz, işletmeniz demo siteleri etrafında döner. Demo siteleriniz çevrimdışı olduğunda, para kaybetmeye başlarsınız. Ancak bir site çevrimdışı olduğunda para kaybetmek için WordPress tema geliştiricisi olmanıza gerek yoktur.

ManageWP size Uptime Monitor sunar, böylece sitenizin ne zaman devre dışı olduğunu bilirsiniz. E-posta, SMS veya Slack ile bildirim alabilirsiniz, bu yüzden yay! Bu özellik, ayda yalnızca 1 ABD doları tutarında premium bir eklentidir. 100 adede kadar web sitesini kapsayan 25 ABD doları / aylık bir paket var, bu nedenle işletmeniz için uygun olanı seçin.

Müşteri Raporları: Web sitenizin bakım işi müşterilerinize rapor göndermeyi içeriyorsa, istemcileri kendi ayaklarından silip süpüren raporlar oluşturmak için bir helluva görevi olabileceğini kabul edersiniz. ManageWP bunu çok iyi anlıyor, bu yüzden hayat kurtarıcı olan tek tıklamayla rapor oluşturma aracı sunuyorlar.

Beyaz Etiket Yönetimi

Müşterilerinizin sitelerinde ManageWP Çalışan eklentisini kullandığınızı bilmeleri gerekmez; eklentiyi tamamen yeniden adlandırabilir veya sitelerini iyi durumda tutmak için ManageWP’yi kullandığınız gerçeğini tamamen gizleyebilirsiniz. Bu, terlemeden bakım işinizi tamamen markalayabileceğiniz anlamına gelir.

İşbirliği

Tüm kirli işleri yapan bir ekibiniz var mı? Harika, ManageWP şifrenizi hiç açıklamadan başkalarıyla kolayca işbirliği yapabilirsiniz. Bu, ortak çalışanlarla çalışabileceğiniz ve hatta müşterilerinizin çalışmanızı kaybetme riski olmadan belirli şeyleri düzenlemesine izin verebileceğiniz anlamına gelir. Ortak çalışan eklemek pasta kadar kolaydır.

Google Analytics Entegrasyonu

Trafiğinizi takip etmenize yardımcı olmayan bir WordPress yönetim aracı nedir? ManageWP size Google Analytics entegrasyonu sunar, yani trafik istatistiklerinizi doğrudan ManageWP kontrol panelinizden görebilirsiniz. İstediğiniz sayıda Google Analytics hesabı ekleyebilirsiniz.

Bakım Modu

WordPress sitelerinizde veritabanlarını optimize etmeniz veya istediğiniz sayıda bakım görevi gerçekleştirmeniz gereken ManageWP, önceden hazırlanmış iki şablonla birlikte özel bakım modu ile birlikte gelir. Özelleştirilmesi ve başlatılması kolay güzel “Bakım” ve “Çok Yakında” şablonlarınız var.

Yorum Yönetimi

Birkaç web sitesini yönetiyorsanız yorumları denetlemek size zarar verebilir. Bununla birlikte, spam korkunçtur ve gitmelidir. ManageWP WordPress yönetim aracı, yorum denetleme kadar boğa boynuzları tarafından almanıza yardımcı olur. Tek bir tıklamayla spam’i, insanüstü gibi büyük bir web sitesi ağında temizleyebilirsiniz..

Kod parçacıkları

Eklenti ayarlarını değiştirmek, gösterge tablosu widget’larını ortadan kaldırmak ve genellikle harika olmak için kodu kazmayı seviyorsanız, bu özelliği kesinlikle seveceksiniz. Kod parçacıkları özelliği, kendi PHP kodunuzu yazmanıza ve birden çok ağda aynı anda çalıştırmanıza olanak tanır. Parçacıklarınızın geçmişini silebilir veya saklayabilirsiniz.

Savunmasız Eklentiler? Sorun değil

Şimdi, WPScan Güvenlik Açığı Veritabanı sayesinde, web sitelerinizdeki savunmasız eklentileri hemen tespit ederek kaçınılmaz olandan önce harekete geçme şansı sunar. Güvenlik açığı eklentileri kötü, ancak ManageWP’nin arkanız var.

InfiniteWP Özellikleri

InfiniteWP Özellikleri

Şimdi InfiniteWP’nin özellikler açısından ManageWP’ye karşı nasıl biriktiğini görelim. Daha iyi WordPress yönetim aracı olmak için gerekenleri sunuyorlar mı? Hadi kazalım.

Kolay kurulum

InfiniteWP WordPress yönetim aracını yüklemek, ManageWP’yi yüklemek kadar kolay olmasa da, kesmek kolaydır. InfiniteWP aracını ve InfiniteWP İstemci Eklentisini sitenize yükleyin, ikisini ve Voila’yı bağlayın! – gitmekte fayda var. İşlem süper kolay, herhangi bir sorunla karşılaşmanızı beklemiyoruz.

Bir Ana Giriş

Benim düşünceme göre, ManageWP Orion güzel, ancak InfiniteWP’nin yaptığı gibi size sitelerinize kuş bakışı bir bakış sunmuyor. Aslında, bir daha asla WordPress kontrol panelini kullanmanız gerekmeyebilir. Bu WordPress yönetim aracını kullanarak WordPress sitelerinizi yönetmek tamamen mutluluktur.

Hızlı İşlemler

Sitelerinizi yedekleme, WordPress kontrol panelinizi açma, yeni yayınlar yazma, site ayrıntılarını düzenleme ve siteye özgü bağlantıları / notları diğer şeyler arasında kaydetme yalnızca bir fareyle üzerine gelir. Gerçekten, çok fazla zaman kazanabilirsiniz çünkü tek yapmanız gereken fare sitenizin üzerine gelmek, işaret etmek ve tıklamak.

Site Özeti

Başka hiçbir WordPress yönetim aracı, hatta ManageWP bile, InfiniteWP gibi WordPress sitelerinizin doğru ve ayrıntılı bir resmini vermez. Yine, sadece sitenizin üzerine gelip, mevcut tüm yedeklemeleri, güncellemeleri, WordPress sürümünü, sunucu bilgilerini ve çok daha fazlasını görüntüleyebilirsiniz.

Tek Tıkla Güncelleme

InfiniteWP WordPress yönetim aracını kullanarak eklentilerinizi, temalarınızı ve WordPress çekirdeğini güncellemek gerçekten keyif veriyor. Kendi kendine barındırılan InfiniteWP kontrol panelinize giriş yaptıktan sonra, sitenizin yanında tam olarak bunu yapan bir “Tümünü Güncelle” düğmesi görürsünüz. Çocuk, hiç güncellemek istemediğiniz tüm eklentileri veya temaları bile gizleyebilirsiniz.

Geliştirilmiş güvenlik

Kendini barındırmadan bahsetmişken, InfiniteWP kendi barındırma sunucunuzda yaşıyor, yani WordPress siteleriniz üzerinde tam kontrolünüz var. ManageWP’den farklı olarak, verileri paylaşmak veya giriş bilgilerinize üçüncü bir tarafla güvenmek zorunda değilsiniz. InfiniteWP’yi WordPress sitenize entegre edin ve benzeri olmayan bir WordPress yönetim aracını deneyimleyin.

Yedekleme ve geri yükleme

ManageWP size ücretsiz planları ile aylık bir yedekleme sunuyor. InfiniteWP size sınırsız yedekleme sunar. Ayrıca, veritabanlarınızı ve dosyalarınızı içeren tam web sitesi yedeklerinden bahsediyoruz. Yedekleme özelliği, tablolarınızı optimize etme, dosya ve klasörleri hariç tutma ve çok daha fazlasını yapma gibi harika seçeneklerle birlikte gelir. Bir yedeği geri yüklemek fareyle üzerine gelme, noktalama ve tıklama ile ilgilidir.

Kolay Eklenti ve Tema Yönetimi

Tüm WordPress sitelerinizde hangi eklentilerin veya temaların yüklü olduğunu kontrol edin veya tek bir tıklamayla birden çok WordPress web sitesine yenilerini yükleyin. Bu, başlangıç ​​temalarınızı ve eklentinizi birden çok siteye ayrı ayrı yüklemeniz gerekmediği anlamına gelir, bu da tonlarca zaman kazandırır.

Yaşam için Ücretsiz

Bu muhtemelen her iki WordPress yönetim aracı için en iyi özelliktir. Her ikisi de sınırsız sayıda sitede kullanım için ücretsizdir. Bununla birlikte, daha fazla işlevselliğe ihtiyacınız varsa birkaç premium eklentiye ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, InfiniteWP premium eklentilerinin sunduğu ManageWP’lerden çok daha fazlası var ve bunu bir sonraki bölümümüzde göreceğiz.

Mesaj Yaz

ManageWP’de bulunmayan bir özellik olan InfiniteWP’den doğrudan birden çok WordPress web sitesinde yayın yazabilir ve yayınlayabilirsiniz. Neden bir daha asla WordPress kontrol panelini kullanmanız gerekmeyebileceğini söylediğimizi görün?

Düzenli Güncellemeler

Hepimiz büyümeyi seviyoruz, hepimiz ilerlemeyi seviyoruz, daha çok bunun bir parçasıysak. Bu yazıyı yazmayı bitirmeden önce, InfinteWP gösterge tablosunu ve InfiniteWP İstemcisi eklentisini güncelledi. Bu adamlar iş demek, bu yüzden bu WordPress yönetim aracını yeni özellikler, hata düzeltmeleri ve çok daha fazlası ile güncellemeye devam ediyorlar. Eğildiyseniz, beta test programına katılabilirsiniz.

Müşteri odaklı

InfiniteWP panosunun içine bakarsanız, bu adamların size çok fazla odaklandığını hissedeceksiniz. Size sorunları bildirmenin kolay bir yolunu ve fikirlerinizi gönderebileceğiniz eksiksiz bir forum sunarlar. InfiniteWP en iyi özelliklerinin çoğunu elde ediyor..

Karar: Özellikler açısından ManageWP, InfiniteWP ile karşılaştırıldığında ücretsiz olarak daha fazla özellik sunar. Aynı şekilde, birden fazla web sitesini yönetmek için ihtiyacınız olan temel işlevler her iki araçta da ücretsizdir. Genel özellik sunumu açısından (ücretsiz ve premium), InfiniteWP, ManageWP’yi geride bırakıyor.

Fiyatlandırma: InfinteWP vs ManageWP

Her WordPress yönetim aracı tarafından benimsenen fiyatlandırma modelleri hakkında çok fazla tartışma yapıldı. Temel plan her iki araç için de ücretsizdir, ancak premium eklentileri tanıttığınızda gerçek masraflar hızla toplanabilir.

WP Fiyatlandırmasını Yönet

ManageWP, premium eklentilerin fiyatları 1 $ ile 2 $ dolar arasında değişmesine rağmen, daha fazla web sitesine sahip olduğunuzdan daha fazla ödeme yaptığınız için artımlı bir fiyatlandırma modeli sunar. Fikir, fiyatlandırmanın en temel nedeni, yönettiğiniz her web sitesi için aynı eklentilere gerek duymamanızdır, böylece kullandığınız siteye göre site başına ücretleri ayarlama esnekliği sağlar. Dolayısıyla, bir freelancer fiyat planında izin verilen en fazla 25 web sitesini kullanır ve tüm eklentilerinizi site bazında satın alırsanız, ayda 200 dolardan fazla para ödemezsiniz..

Bununla birlikte, WP’yi Yönet, 25’ten fazla web sitesine sahip ajanslar için paketlenmiş paketler sunmaktadır. Ajans paketini seçerseniz, tüm premium eklentiler için ayda 150 ila 225 dolar arasında para ödersiniz. Paket paketlerinin en fazla 100 web sitesini kapsadığını unutmayın.

Sonsuz WP Fiyatlandırması

InfiniteWP daha standart bir fiyatlandırma planı sunar. Ücretsiz plan, tıpkı ManageWP gibi sınırsız siteleri kapsar ve yukarıda özetlediğimiz özelliklerle birlikte gönderilir. Premium eklentilere ihtiyacınız varsa, yılda 147 ila 647 dolar arasında ödeme yapacaksınız..

İzin vereyim. Yılda 147 dolara mal olan Başlangıç ​​paketi 10 web sitesini, 1-3 gün e-posta desteğini ve 2576 dolar değerinde 22 eklentiyi destekliyor. Yılda 647 dolara mal olan Kurumsal plan, sınırsız web sitelerini, Takımlar için InfiniteWP’yi, 22 eklentiyi ve öncelikli e-posta desteğini destekliyor.

Buna karşılık, InfiniteWP, ManageWP’den daha fazla premium eklenti sunuyor. Bozuk bağlantı denetleyicisi, iThemes Güvenliği, 2 faktörlü kimlik doğrulama, WordFence Güvenliği, Sucuri Kötü Amaçlı Yazılım Tarayıcısı ve diğerleri arasında bir dosya yükleyici gibi eklentilerden bahsediyoruz.

25 web siteniz varsa, yılda 347 dolar ödersiniz ve buna 22 eklenti ve 1 günlük e-posta desteği dahildir. 25’ten fazla web siteniz varsa, bir ajans olduğunuzu varsayalım, yılda 447 dolara mal olan Ajans planıyla daha iyi durumdasınız. Bu paket tüm eklentiler ve öncelik desteği ile birlikte gelir.

Karar: Fiyatlandırma açısından InfiniteWP, ManageWP’yi on nil yener. Ayda yaklaşık 37 dolar karşılığında, 22 eklenti ve sınırsız web sitesi ile birlikte gelen Ajans planını alırsınız. ManageWP’deki Ajans planı ayda 150 ila 225 dolar arasındadır, 7 eklenti ile birlikte gelir ve 100 web sitesine kadar destekler.

Destek: InfiniteWP ve ManageWP

Şimdi her şirketin destek bölümünde nasıl fuar yaptığını görelim. Müşteri tabanını desteklemeye verdikleri değere bağlı olarak bir şirket hakkında çok şey anlatabilirsiniz..

WP Desteği

ManageWP’nin harika bir destek bölümü var. Ayrıntılı bir teklif Kullanici rehberi kurulumdan özelliklere ve diğer şeylerin yanı sıra sorun gidermeye kadar her şeyi açıklayan Sorularınızın çoğunu kapsayan genel ve satış SSS’leri vardır. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa destek ekibiyle kolayca iletişim kurabilirsiniz.

InfiniteWP Desteği

İster yeni başlayan ister profesyonel bir WordPresser olun, sorun yaşamak kaçınılmazdır. InfiniteWP yapımı takıldığınızda yardım bulmak inanılmaz derecede kolaydır. Bu nedenle, yönetim panosunda sorunları bildirmeyi kolaylaştıran bir “Yardım” sekmesi sunun.

Ayrıca, kullanıcıların tarayıcınıza yapışan “Destek” sekmesi ile web siteleri aracılığıyla iletişim kurmasını kolaylaştırır. Dahası, tam teşekküllü destek Forumu kullanıcıların sorunları yayınlayabilmeleri ve diğer kullanıcılarla tartışabilmeleri. Söylemeye gerek yok, forumlar çok sayıda konu ile oldukça popüler.

Karar: Her iki WordPress yönetim aracı da yeterli destek sunar, ancak deneyiminiz sorununun ciddiyetine bağlıdır, bu yüzden burada sadece nihai hakim olabilirsiniz.

WordPress Yönetim Aracı Nasıl Kurulur

Bu bölümde, InfiniteWP ve ManageWP’yi kurma sürecini inceliyoruz, böylece seçtiğiniz WordPress yönetim aracını terlemeden yükleyebilirsiniz. Her iki aracın da ücretsiz olduğunu ve yeni başlayan biri olsanız bile kurulumu nispeten kolay olduğunu unutmayın. ManageWP ile başlayalım.

ManageWP Kurulumu

ManageWP’nin kurulumu sorunsuz bir şekilde seyrediyor. Sadece şuraya git ManageWP.com ve e-postanızı kullanarak kaydolun:

ManageWP - WordPress yönetim aracı

Kaydolduktan sonra, bir sonraki ekrana yönlendirilmeden önce birkaç saniye dinlenerek kişisel bilgilerinizi ekleyebilirsiniz:

WordPress WordPress Yönetim Aracı

Bilgilerinizi sağladıktan sonra bir sonraki adıma hazırsınız; ilk web sitenizi ManageWP’ye ekliyoruz. Sadece alanı doldurun ve “Web Sitesi Ekle” düğmesini tıklayın:

WP WordPress yönetim aracı

Bir sonraki adım, web sitenizi ManageWP’ye bağlamayı içerir. Bu, ManageWP Çalışan eklentisini önceki adımda eklediğiniz siteye yüklemek anlamına gelir. Burada, eklentiyi ManageWP aracılığıyla manuel veya otomatik olarak yüklemeyi seçebilirsiniz. İkincisini daha hızlı olduğu için seçersiniz:

WP WordPress yönetim aracı

Her şey yolunda giderse, aşağıdaki gibi son ekranı görmelisiniz. Burada başka bir web sitesi eklemeyi veya ManageWP kontrol panelinize gitmeyi seçebilirsiniz:

WP WordPress yönetim aracı

Gösterge tablosundan daha fazla web sitesi ekleyebileceğiniz için, gösterge tablonuzu başlatmak için “Gösterge Tablosuna Git” düğmesini tıklayın:

WP WordPress yönetim aracı

Gördüğünüz gibi, ManageWP kontrol paneliniz güzel görünüyor. Herhangi bir özelliği etkinleştirmek kolaydır, sadece işaretleyin ve tıklayın. Burada yedeklemeleri etkinleştirebilir, performans kontrolleri yapabilir, trafiğinizi takip edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

InfiniteWP Nasıl Kurulur

InfiniteWP WordPress yönetim aracını yüklemek de kolaydır, ancak işlem ManageWP’den daha fazla adım içerir. Sonuçta, herhangi bir sorunla karşılaşmanızı beklememiz o kadar kolay ki. InfiniteWP.com adresine gidin ve e-postanızı aşağıda gösterildiği gibi girin:

InfiniteWP WordPress yönetim aracı

Ardından, tüm yükleme işlemini özetleyen bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Birinci adım InfiniteWP Yönetici Paneli yükleyici eklentisini indirmeyi içerir:

InfiniteWP WordPress yönetim aracı

Ardından, WordPress yönetici kontrol panelinize giriş yapın ve InfiniteWP yükleyici eklentisini yükleyin. İlk kez bir eklenti yüklüyorsanız, Eklentiler -> Yeni Ekle’ye gidin:

InfiniteWP WordPress yönetim aracı

Ardından, eklentiyi yükleyin, yükleyin ve etkinleştirin. Eklentiyi yükledikten ve etkinleştirdikten sonra, aşağıda gösterilen bildirimi görmelisiniz. “InfiniteWP yönetici panelini yükle” düğmesini tıklayın:

InfiniteWP WordPress yönetim aracı

Sonraki adımda, InfiniteWP yönetici panelini kurmak için bir klasör seçin. Herhangi bir klasör olabilir, ancak mevcut bir klasör kullanırsanız, içeriğin üzerine yazılır. Varsayılan IWP klasörünü seçin ve “İndir ve Yükle” düğmesine tıklayın. Yönetici panelini yükledikten sonra eklentiyi silmeyi de seçebilirsiniz:

InfiniteWP WordPress yönetim aracı

Aşağıdaki adımlar oldukça basittir. (1) Lisans sözleşmesini kabul edin, (2) veritabanı ayrıntılarınızı onaylayın (ne yaptığınızı bilmiyorsanız burada hiçbir şey değiştirmenize gerek yoktur), (3) giriş bilgilerinizi oluşturun ve işiniz bitti:

InfiniteWP WordPress yönetim aracı

Ardından “Yönetici Panelini Aç” düğmesini tıklayın ve yeni oluşturulan yönetici panelinize erişmek için oluşturduğunuz ayrıntılarla giriş yapın:

InfiniteWP WordPress yönetim aracı

Gördüğünüz gibi, gösterge paneli temiz ve kullanımı kolaydır. Kenar çubuğunda web sitenizin üzerine geldiğinizde web sitenizi açmak için ihtiyacınız olan her şey açılır.

Hangi Yönetim Sistemi En İyisi?

Peki hangisi en iyisi? Biz bir kravat oy! Birden fazla WordPress sitesini yönetmek, InfiniteWP veya ManageWP ile artık zor olmak zorunda değil. Her iki aracın kullanımı ücretsizdir, ancak dikkatli değilseniz premium eklentilerin fiyatı hızla artabilir, bu yüzden neye ihtiyacınız olduğunu ve neye ihtiyacınız olmadığını takip ettiğinizden emin olun. Ve herhangi bir eklenti, tema veya hizmette olduğu gibi, sizin ve işletmeniz için çalışan aracı seçtiğinizden emin olun.

Seçiminizi kişisel zevkinize ve bu yayında özetlediğimiz ayrıntılara dayandırmak için hangi WordPress yönetim aracı seçilecek? Günü sizin için çalan ManageWP ve InfiniteWP arasında? Yorumlarda bize bildirin. Şimdiden teşekkürler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map