GoDaddy Yönetilen WordPress Hosting İnceleme ve Başlangıç ​​Kılavuzu

GoDaddy yayınlandı Yönetilen WordPress Barındırma bazı karışık eleştiriler. Ancak, Yönetilen WordPress Hosting planlarının nasıl çalıştığına ve denemeye karar verirseniz bulacağınız bazı özelliklere tarafsız bir bakış sunmak için buradayız..


WordPress Hosting Planlarını Görüntüleyin

WordPress Barındırma Sizin İçin Ne Demektir?

Bu nedenle, kendi blogunuzu veya belki de işletmeniz için bir web sitesini veya grubunuz için bir açılış sayfasını başlatmak istersiniz – nedenleriniz ne olursa olsun, sitenizi WordPress’te çalıştırmayı seçerek mükemmel bir seçim yaptınız. Mevcut en kolay ve en popüler web sitesi platformlarından biridir. Kendi web sitenizi oluşturmak için tasarımcı veya geliştirici olmanız gerekmez. Ancak WordPress’i çalıştırmak ve hayatı kendiniz kolaylaştırmak için hostinge ihtiyacınız var Yönetilen Hosting gitmenin yoludur.

Yönetilen WordPress barındırma hakkında bilmeniz gerekenler ve sizin için doğru WordPress barındırma yöntemini nasıl seçeceğiniz hakkında daha önce yazmıştık ve asıl fayda, barındırıcınızın WordPress kurulumunuza sizin için baktığını bilerek rahatlayabilmenizdir. Temel WordPress güncellemelerini yükler, eklentileri uyumluluk için kontrol eder ve güvenliğinizi yönetir.

Bu, WordPress kurulumunuzu güncellemeyi hatırlama konusunda daha fazla strese girmemeniz, haydut bir eklenti sayesinde web sitenizi kırmamanız ve web sitenizin bir saldırı saldırısına karşı açık bir şekilde savunmasız olup olmadığını merak etmekten artık gece kalmamanız anlamına gelir. Sonuç olarak, yönetilen WordPress barındırma, kurulumunuzun bakımı hakkında endişelenmek için daha az zaman ve enerji harcar, böylece içeriğiniz üzerinde çalışmak için daha fazla zamanınız olur.

GoDaddy Yönetilen WordPress Barındırma

GoDaddy az önce bahsettiğimiz her şeyi ve daha fazlasını yapar. GoDaddy Yönetilen WordPress Hosting planları ayda sadece 6,29 dolardan başlıyor ve size güvenilir ve otomatik WordPress güncellemeleri, hız artırıcı önbellek, yararlı bir eklenti kara listesi ve sFTP & phpMyAdmin erişimi (bu nasıl kullanılacağını bildiğiniz bir şeyse, ancak yeni başlayanlar için bu son özellik muhtemelen şu anda kullanacağınız bir özellik değildir).

GoDaddy’den yıllık bir Yönetilen WordPress Barındırma planı satın aldığınızda, ücretsiz alan adı. Bu, kurulumu daha da kolaylaştırır. Etki alanı adınız da barındırma sağlayıcınızdan geldiğinden, sunucunuza yönlendirmenize gerek yoktur, yeni siteler oluştururken size birkaç kez zaman kazandırır. Başka bir zaman tasarrufu yerleşik önbellekleme. Eklenti veya planlara gerek yok – GoDaddy’nin yerleşik önbelleği yalnızca sitenizi hızlandırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kendi kurulumunuzu yapmak zorunda olmadığınız başka bir özelliktir.

Bir başka harika özellik gösterge paneli desteği. WordPress sitenizi ayarladıktan sonra, ekranınızın sağında “Geri Bildirim ve Destek” için kullanışlı bir mavi sekme görürsünüz. Sadece sekmeyi tıklayın ve GoDaddy bilgi tabanında arama yapabileceğiniz, insanların fikirlerini güncellemeler için okuyabileceğiniz ve kendi destek biletlerinizi ve geri bildirimlerinizi gönderebileceğiniz bir ışık kutusu açılır. Bu sekme gösterge tablonuzun her sayfasında bulunur, bu nedenle bir sorunla karşılaşırsanız veya yaratıcı bir çözüm düşünürseniz GoDaddy’ye hızlı bir mesaj gönderebilirsiniz.

GoDaddy Önbellekleme

WordPress sitenize giriş yaptığınızda, sayfanızın üstünde bir kullanıcı araç çubuğu göreceksiniz. Burası, GoDaddy’nin size zaman kazandırmak için birkaç yararlı hızlı bağlantı eklediği yerdir. İlk olarak, Önbelleği Temizle bağlantısı önbelleğinizi temizler, böylece canlı olarak yaptığınız tema değişikliklerini görebilirsiniz.

Bu araç çubuğu ayrıca GoDaddy Ayarlarınıza bir bağlantı içerir. Tüm hosting hesabınızın anlık görüntülerini görebileceğiniz kendi kişisel GoDaddy ağ geçidinize gitmek için bu bağlantıyı tıklayın. Bu, farklı planlarda (örneğin bir web tasarımcısıysanız veya birden fazla web sitesini yönetiyorsanız) çok sayıda web sitesi oluşturmayı planlıyorsanız ve SFTP’nizi ve veritabanı bilgilerinizi bulmanızın kolay olmasını sağlar.

GoDaddy Ayarları

GoDaddy ayrıca yönetilen planları ile birçok harika özellik sunuyor gece yedekleri, Kötü amaçlı yazılım taramaları, 7/24 destek ve yeni web sitenizi tanıtmak için kullanabileceğiniz bazı yararlı ücretsiz reklam kredileri. Sayfa ziyareti sınırları ve depolama alanı her bir plan düzeyine göre değişir, bu nedenle bir plan satın alırken trafik ve veri seviyesi ihtiyaçlarınızı karşılayan planı seçtiğinizden emin olun..

GoDaddy’nin eksik olduğu tek özellik çok sitedir. Google+ sayfalarına ve barındırma hizmeti ilk kez yayınlandığında diğer duyuru yayınlarına çok site eklemekle ilgili sorular vardı, ancak henüz eklenmiş bir özellik gibi görünmüyor. Ama bundan sonra, diğer yönetilen WordPress ev sahiplerinin çok makul bir fiyata sahip oldukları her şey var.

GoDaddy Destek Testi

Size bir hizmet olarak GoDaddy desteğini kendimiz için denemeye karar verdik. Bir test olarak, posta adını kullanacak şekilde ayarlandıklarından emin olmak için önce test sitesi kalıcı bağlantılarımızı yeniden kaydettik. Sonra GoDaddy Ayarlarımıza gittik ve SFTP’mizi almak ve sunucumuza bağlanmak için Ayarlar düğmesine tıkladık. Sonra tüm .htaccess dosyasını sildik ve bir gülen yüzle değiştirdik support desteğin bunu çözüp çözemeyeceğini görmek için web sitesini esasen kırarak. Şimdi test sitemizi yenilediğimizde şöyle görünüyordu:

GoDaddy Destek Testi

Biz bizim bilet teslim zaman destek için aramak için 0 dakika bekleme süresi ve e-posta yanıtı için 5 saatlik ortalama bekleme süresi vardı. E-posta yoluna gittik.

GoDaddy Destek Test Bileti

Bir yanıt bekledik, ancak 4 gün sonra teslim oldu ve destek ekibini aramaya karar verdik. Hızlı bir 1 dakika sonra süper yararlı bir teknoloji anında sorunu çözdü ve demo site çalışıyor ve çalışıyor! Bu nedenle, ev sahibi olarak GoDaddy’ye karar verirseniz ve bir engelle karşılaşırsanız, onları aradığınızdan emin olun. Telefon desteği pratik olarak anında, süper kolay ve çok verimlidir. Bu nedenle, önemli bir sorunuz varsa aradığınızdan emin olun, aksi takdirde bir destek bileti gönderin.

Başlangıç

GoDaddy tüm süreci mümkün olduğunca kolaylaştırır. WordPress’i yüklemenize bile gerek yok – yönetilen bir WordPress barındırma planı seçtiğiniz için zaten sizin için yüklenmiş. Tek yapmanız gereken web sitenizi kurmak.

İlk olarak, GoDaddy hesabınıza giriş yapın. Ürünler sekmenizde bir Web Barındırma geçişi göreceksiniz. Açın ve yeni barındırma planınız için Başlat düğmesine tıklayın.

GoDaddy Yönetilen WordPress Barındırma: Hesabı Başlat

Ardından, web sitenizi oluşturmanız veya daha önce oluşturduğunuz bir siteyi taşımanız gerekir. Bu gözden geçirme için, GoDaddy’nin sunduğu tüm seçenekleri göstermek için yeni bir site kurmayı seçtik.

GoDaddy Yönetilen WordPress Barındırma: Sitenizi Oluşturun

Yeni bir WordPress sitesi oluşturmayı seçtiğinizde, GoDaddy size doldurmanız için hızlı bir form sunar. Web siteniz için zaten bir alan adı satın almış olmanız gerekir ve GoDaddy’den satın aldıysanız açılır listeden seçmeniz yeterlidir. Henüz bir alan adınız yoksa geçici alan adı seçeneğini kullanın (GoDaddy, kullanmanız için rastgele bir aşama alan adı atar). Ardından yönetici hesabı bilgilerinizi ekleyin ve Son’u tıklayın.

GoDaddy Yönetilen WordPress Barındırma: Hesap Kurulumu

Bu düğmeyi tıklar tıklamaz GoDaddy web sitenizi oluşturmaya başlar ve sadece birkaç dakika veya daha kısa bir sürede yeni gösterge tablonuzu görürsünüz.

GoDaddy Yönetilen WordPress Barındırma: WordPress Kontrol Paneli

Buradan iki seçeneğiniz vardır: GoDaddy Hızlı Kurulum için büyük yeşil Başlayın düğmesini tıklayın veya kendi temanızı ve eklentilerinizi yükleyin ve yükleyin.

Hızlı Kurulum Seçeneği

GoDaddy, yeni başlayan bir kullanıcının WordPress web sitesi kurulumunu almasını çok kolaylaştırır. Kelimenin tam anlamıyla sadece talimatları izlemeniz ve size verilen seçenekleri kullanmanız yeterlidir ve web sitenizi hemen hazır hale getireceksiniz. Bu ilk adım, daha önce bahsettiğimiz büyük yeşil düğmeye tıklamaktır.

Göreceğiniz bir sonraki ekran, yeni web sitenize ilk adımdır. Ne tür bir web sitesi oluşturduğunuzu en iyi açıklayan bir kategori seçin. Sizin ve ilgi alanlarınızla ilgili kişisel bir web sitesi mi? İşletmeniz için daha profesyonel bir web sitesi mi? Fotoğrafçılığınız için bir galeri mi? Yoksa standart bir blog mu? Seçeneklerden birini tıklamanız yeterlidir.

GoDaddy Hızlı Kurulum: Site Türünü Seçin

Hangi seçeneği seçtiğinize bağlı olarak, seçim yapabileceğiniz farklı temalar görüntülenecektir. GoDaddy, kurulumunuza ve çalışmanıza yardımcı olacak bu ücretsiz WordPress temalarını içerir. Sevdiğiniz biri yoksa, şimdi kurulum yapmak için her zaman birini seçebilir ve daha sonra premium bir WordPress temasına geçebilirsiniz..

GoDaddy Hızlı Kurulum: Bir Tema Seçin

Bir tema seçtikten sonra bazı içerikler eklemeye başlayabilirsiniz. GoDaddy, seçtiğiniz temaya ve temanın hangi seçeneklere (kişi sayfası veya galeri sayfası gibi) dayalı olarak temel içerik seçenekleri sunar. Blog bölümünü ilk blog yazınızla doldurun. Hakkında sayfanızda kullanılacak Hakkında bölümüne kendiniz veya işletmeniz hakkında bilgi ekleyin. Bir kişi sayfası istiyorsanız, kişi altındaki Ekle düğmesini tıklamanız ve bilgilerinizi içeren formu doldurmanız yeterlidir. Bir galeri başlatmak istiyorsanız, başlamanıza yardımcı olması için ilk 3 resminizi ekleme seçeneği de vardır. Son olarak, eklemek isteyebileceğiniz herhangi bir şey için (personel sayfası, görev bildirimi veya başka bir şey gibi) ek özel sayfalar ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde Web Sitesini Yayınla düğmesini tıklayın.

GoDaddy Hızlı Kurulum: Sayfa ve İçerik Ekleme

Gördüğünüz bir sonraki ekran şöyle olmalıdır:

GoDaddy Hızlı Kurulum: Tamamlandı

Ve işiniz bitti! Resmi olarak GoDaddy tarafından desteklenen bir WordPress web siteniz var. Web sitenizi görüntülemek için mavi düğmeyi tıklayın.

GoDaddy Hızlı Kurulum: Web Siteniz

Büyük olasılıkla kalıcı bağlantı ayarlarınızı değiştirmek, widget’larınızı değiştirmek ve başkalarıyla paylaşmadan önce web sitenizde başka değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Ayrıca daha fazla yayın, kategori, etiket ve sayfa ekledikçe, yeni okuyucularınızın seveceği içerik açısından zengin bir web sitesi elde edersiniz.

GoDaddy Hızlı Kurulum: Tweaks ile Web Siteniz

Hızlı Kurulum sizin için uygun değilse, kullanmak istediğiniz premium bir WordPress teması satın aldıysanız, sadece bir kurulum sihirbazı olmadan nasıl başlayacağınızı görmek istiyorsanız okumaya devam edin!

Standart WordPress Kurulum Seçeneği

GoDaddy Managed WordPress hosting ile her zaman daha geleneksel kurulum yoluna gidebilirsiniz. Yeni WordPress sitenizi oluşturduktan sonra, o kadar büyük bir düğmeyi tıklamanız gerekmez. Bunun yerine kendi WordPress temanızı ve eklentilerinizi yükleyebilirsiniz (zararlı olduğu tespit edilen eklentilerin kurulumunuzu güvenli ve iyi çalışır durumda tutmak için kara listeye eklendiğine dikkat edin ve bu eklentileri yükleyemezsiniz).

Önce Görünüm> Temalar’a gidin. Seçeneklerden biri, WordPress.org’dan ücretsiz bir tema bulmak için Arama sekmesini kullanmaktır. Başka bir seçenek, ihtiyacınız olan özelliklerle oluşturulmuş premium bir WordPress teması satın almaktır.

GoDaddy Kurulumu: Bir Tema Yükleyin

Bir tema yüklemek için Yükle sekmesini tıklayın ve ardından tema zip dosyasına göz atın.

GoDaddy Kurulumu: Tema Yükle

Yüklendikten sonra temayı etkinleştirin. Seçtiğiniz temaya bağlı olarak önerilen eklentileri yüklemek isteyebilirsiniz. Birçok tema yazarı sizin için kolaylaştırmak için bir “Önerilen Eklentiler” bildirimi içerecektir. Önerilen eklentileri yüklemek ve etkinleştirmek için tıklayın.

GoDaddy Kurulumu: Eklentileri Yükle

Başka bir eklenti yüklemek istiyorsanız, Eklentiler sayfanıza gidin, yeni ekle’yi tıklayın ve ardından yeni eklentileri arayın veya yükleyin (tıpkı bir tema eklemek gibi).

Bir sonraki adımınız kalıcı bağlantılarınızı ayarlamayı, sayfa oluşturmayı, menülerinizi eklemeyi, widget’ları seçmeyi, yayınlar oluşturmayı, bir logo eklemeyi, özel renkleri seçmeyi ve daha fazlasını içerir. Hangi seçeneklerin mevcut olduğu, etkin olduğunuz temaya ve eklentilere bağlıdır. Bazı temalar Total Premium WordPress Temamız gibi birçok özelleştirme seçeneği içerirken, diğerleri WordPress Yirmi Oniki teması gibi çok basit ve basittir. Tüm değişikliklerinizi yaptıktan sonra işiniz bitti. Devam edin ve web sitenizi kontrol edin – yepyeni görünmeli!

GoDaddy Kurulumu: Yeni WordPress Teması

Sonuç

İster hızlı kurulum seçeneğini ister geleneksel kurulum yöntemini kullanın, GoDaddy Yönetilen WordPress hosting tüm süreci sizin için kolaylaştırır. Bu, özellikle WordPress ile başlayan yeni başlayanların yanı sıra müşterilere dağıtmak için siteler oluşturabilen gaziler için de harika. WordPress’i kendiniz yüklemenize gerek yoktur ve Go Daddy’den bir alan adı satın aldıysanız, sunucunuza yönlendirmeniz gerekmez. Ayrıca, web sitenizi ayarladıktan sonra GoDaddy tüm temel güncellemelerinizi ve WordPress kurulum güvenliğinizi sizin için yönetir (ancak WordPress sitenizin gerçekten güvenli olduğundan emin olmak için WordPress güvenlik ipuçlarımıza bakmanız gerekir).

GoDaddy’nin Yönetilen WordPress barındırma pozitifleri birkaç sınırlamadan çok daha ağır basar – test sitemizi kurmanın ne kadar kolay olduğunu, web sitesinin ne kadar hızlı olduğunu, harika telefon desteğini ve uygun fiyatı harika (planlar sadece ayda 6,29 $ ‘dan başlar) tek bir web sitesi). Bulabildiğimiz tek olumsuzluk, yavaş e-posta desteği ve çok bölgeli bir kurulum yapamayacağınızdı. Çoğu kullanıcı çok site özelliği gerektirmediğinden ve telefon desteği o kadar harikaydı ki, pratik olarak e-posta desteği sunmaya bile gerek yok. Barındırma seçeneklerine bir göz attığınızdan emin olun – GoDaddy sizin için mükemmel bir Yönetilen WordPress barındırma planına sahip olabilir.

Deneyimleriniz

GoDaddy’nin yönetilen WordPress Hosting yazılımını kullandıysanız, aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin. Sizden duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map