Bloom ile WordPress’e E-posta Ekleme Formları Ekleme Kolay Yolu

Yararlı içerik oluşturmak, trafiğinizin haftalarca blogunuza gelmesini sağlayan şeylerin yalnızca bir parçasıdır. Başka bir büyük bölüm, geri gelmelerini sağlamak için web sitenizi veya blogunuzu okuyucularla paylaşmaktır. Ziyaretçilerinizle yeni içerik veya ürün paylaşmanın en etkili yollarından biri bir bülten almaktır. WPExplorer’da bile bir tane var (daha önce görmediyseniz, hemen kenar çubuğumuzda).


Bültenler, aksi takdirde sosyal medyada görmeyecek okuyucularla yeni içerik paylaşmak için harika bir yoldur, çünkü dürüst olalım – tweet’ler ve zaman çizelgesi yayınları hızla gömülür. Ancak bir bülten herhangi bir zamanda keşfedilebilir ve muhtemelen bir sosyal medya gönderisi kadar kolay göz ardı edilmeyecektir. Ama şimdi zor olan kısım – insanların bülteninize kaydolmalarını nasıl sağlayabilirsiniz??

Bloom E-posta Eklentisi Eklentisi

çiçeklenme-pano mocks

Yukarıdaki sorumun kolay cevabı bir e-posta kayıt formu. Pop-up, kıpır kıpır, içeri kaydırılabilir ya da okuyucularınıza kaydolma seçeneği sunmak için web sitenize yerleştirebileceğiniz bir şey. Tabii ki sadece sizin için oluşturulmuş özel bir tercih formu olabilir veya kodlama yeteneğiniz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Ancak çoğumuz için bir eklenti gitmek için en iyi ve en kolay yoldur. Ve Bloom bu noktada devreye giriyor.

Bloom, Elegant Themes’taki beyinlerden yepyeni bir e-posta eklenti eklentisidir. Onların Monarch sosyal eklentisini sevdik, bu yüzden bir e-posta kaydolma eklentisi denemek için çok heyecanlıydık. Ve kesinlikle hayal kırıklığına uğratmadı! Bloom harika özelliklerle ve kullanımı kolay seçeneklerle doludur, böylece WordPress kullanıcısının herhangi bir seviyesi web siteleri için hoş ve etkili bir kayıt formu oluşturabilir.

Kaydolma Formu Özelleştirmeleri

Kaydolma formları oluşturmayı kolaylaştırmak için yerleşik tonlarca harika özellik vardır. Cidden – Elegant Themes’daki adamlar her şeyi düşündü! WordPress sitenizin her yerine haber bülteni eklentileri eklemek için kullanabileceğiniz altı temel tercih türü vardır: pop-up, anında giriş, gönderinin altında, satır içi, kilitli içerik ve widget. Bu mizanpajların her biri için, başlamanıza yardımcı olacak 100’den fazla stil şablonu var.

Şablonlar harika, ama gerçekten eller almak istiyorsanız yapabilirsiniz. Her öğe tamamen özelleştirilebilir. Mükemmel onaltılı değerinizi bulmak için yerleşik renk seçicileri kullanın ve kendi yaratıcı resimlerinizi kaydolma formlarınıza yükleyin. Gerçekten süslü olmak istiyorsanız özel CSS bile ekleyebilirsiniz. Bloom, özel görünümlü kaydolma formları oluşturmayı kolaylaştırır.

çiçeklenme formları

Ve elbette Bloom, çoğumuzun bildiği ve sevdiği büyük e-posta pazarlama yazılım şirketleri ile çalışır. Buna MailChimp, AWeber, Sabit İletişim, Kampanya Monitörü, Mad Mimi, iContact, GetResponse, Sendinblue, MailPoet, Feedblitz, Intraport ve Infusionsoft dahildir. Bloom’u kendi özel HTML formunuzla da kullanabilirsiniz. Bu yüzden oldukça iyi örtülmelisiniz ve haber bültenlerinizi nasıl oluşturup yönetmeyi planlıyorsanız sitenize kaydolma formları eklemeniz çok kolay olmalı!

Katılım Formları Ayrık Testi

Kaydolma formlarınızı gerçekten optimize etmek için ne yapmalısınız? A / B ayrık testi, kaydolma formunuzu oluşturmanın ve mükemmelleştirmenin en iyi yollarından biridir ve Bloom, testi hızlı ve kolay bir şekilde bölmenize yardımcı olacak yerleşik bir yeteneğe sahiptir. Kaydolma formu oluşturduktan sonra, bölme testinizi ayarlamak için bölme ok simgesine tıklayabilirsiniz.

Bloom A / B Split Testi

“Varyant Ekle Düğmesi” ne tıkladığınızda Bloom mevcut tercihinizi çoğaltır, böylece bölünmüş testiniz için istediğiniz tüm katılım öğelerini değiştirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, varyantınızı kaydedin ve ana kaydolma ekranına dönün. Başlamaya hazır olduğunuzda “Testi Başlat” düğmesini tıklayın; Bloom, ziyaretçilerinize her bir kaydolma hizmetini sunacak ve gösterimlerini ve dönüşümlerini takip edecektir. Hangi katılımın daha iyi performans gösterdiğini öğrendikten sonra, testinizi sonlandırabilir, bir kazanan seçebilir ve kaybolan katılımı silebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz..

Kolay Bülten Yönetimi

Bloom’un bir başka harika özelliği, eklentinin tercihlerinize eklediğiniz tüm e-posta hesaplarını ve bülten listelerini izlemesidir. Bu, Bloom’u ekledikten sonra e-posta listelerinizin nasıl büyüdüğünü bir bakışta görmenizi kolaylaştırır.

Bloom: E-posta Hesap Yönetimi

Kaydolma İstatistikleri

Birkaç form oluşturduktan sonra, istatistik sekmesini kullanarak performanslarını izleyebilirsiniz. Toplam dönüşümlerinizin, toplam abonelerinizin ve büyümenizin (haftadaki abonelerde) hızlı bir özetini görebilirsiniz. Ayrıca, tüm geçerli tercihlerinizin bir karşılaştırma tablosu ve ayrıca tercihlerinizin etkinliğini görselleştirmek için kullanabileceğiniz bir grafik de vardır..

Bloom: Optin İstatistikleri

Kolay Alma ve Verme Seçenekleri

Sizinle paylaşmak istediğimiz son özellik içe ve dışa aktarma sekmesidir. Birden fazla web sitesi işletiyorsanız, bu elinizin altında olması harika bir özelliktir. Daha sonra diğer web sitelerine içe aktarmak için katılım formlarınızı kolayca dışa aktarabilirsiniz. Bu şekilde, tüm stil özelleştirmelerinizi tekrar tekrar yapmak zorunda kalmadan bir web sitesi ağında tutarlı katılım formlarını koruyabilirsiniz.

Bloom: İthalat ve İhracat

Bloom’u neyin bu kadar harika yaptığını gördüğünüze göre, eklentiyi inceleyelim, böylece kullanmanın ne kadar kolay (ve eğlenceli) olduğunu görebilirsiniz!

Bloom Email Opt-in WordPress Eklentisini Kullanma Hızlı Kılavuzu

Öncelikle Bloom’u diğer herhangi bir eklenti gibi kurmanız gerekir. Bu harika premium eklenti, sadece 89 $ ‘dan başlayan ve tüm temalarına, eklentilerine ve kaynaklarına (bana sorarsanız çok şey) erişim sağlayan Elegant Themes geliştiricisi ve ömür boyu üyeliklere dahildir. Zip dosyasını Elegant Temalar’dan indirin. Ardından WordPress sitenize giriş yapın ve eklentilere gidin, yeni ekleyin ve Bloom Zip dosyasını içe aktarın. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra kenar çubuğunuzda Bloom’u göreceksiniz.

Bloom menü öğesini ve ardından “Optin Ekle” düğmesini tıklayın.

Bloom: Yeni Bir Optin Ekleyin

Ardından, optin stilinizi seçin. Altı seçenek görmelisiniz: pop-up, anında erişim, gönderinin altında, satır içi, kilitli içerik ve widget. Küçük resimler, her seçeneğin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olmalıdır, ancak tercih ettiğiniz stili daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz..

Bloom: Optin Stilini Seçin

Bloom Kurulum Seçenekleri

Artık optin stilini seçtiğine göre, kuruluma başlama zamanı. Optin’inize bir ad verin ve bülteninizi ekleyin. WCExplorer’da MailChimp kullanıyoruz, bu yüzden açılır menüden seçtim. Ardından, bir Hesap Adı ve API Anahtarı açması gereken “Hesap Ekle” yi tıklayın.

Bloom: Bülten Adı ve Sağlayıcısı

İstediğiniz Hesap Adını ekleyin. Hangi bülten listesi API’sını eklediğinizi hatırlamanızı kolaylaştıracak bir şey seçmek en iyisidir.

API anahtarınızı seçtiğiniz e-posta pazarlama sağlayıcısından almanız gerekir. Bulması kolay olmalı ve nereye hızlı bakacağınızı bilmiyorsanız Google aramasının cevabı olmalıdır. Ancak bizim gibi MailChimp kullanıyorsanız, hesabınıza giriş yapın ve sağ üst köşedeki adınızı tıklayın. Sonra “Hesap” a tıklayın ve “Ekstralar” altında bir “API Anahtarları” seçeneği görmelisiniz. Henüz bir hesabınız yoksa, “Anahtar Oluştur” düğmesini tıklayın ve ardından API Anahtarınızı buradan kopyalayın (ve API anahtarınızı bulma işleminin diğer sağlayıcılarla oldukça benzer olacağını düşünüyorum).

Şimdi MailChimp’in (veya tercih ettiğiniz bülten platformunun) oturumunu kapatabilir ve Bloom için Kurulum sayfasına dönebilirsiniz. “Yetkilendir” i tıklayarak API anahtarınıza yapıştırın. Bu, API anahtarınızı doğrular ve “E-posta Listesini Seç” seçeneğini açar. Birden fazla posta listesi oluşturduysanız, bunların tümünü burada listelendiğini göreceksiniz. Listenizi seçin, ardından “İleri” yi tıklayın.

Bloom: API Anahtarınızı Ekleyin

Bloom Tasarım Seçenekleri

Şimdi optin formunuzun nasıl görüneceğini seçebilirsiniz. Başlamak için 100’den fazla şablon var. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca renk ve tasarım var, bu yüzden favorinizi seçin ve özelleştirmek için “İleri” yi tıklayın.

Bloom: Optin Tasarım Şablonları

Bloom burada süsleniyor. Kendi özel optin formunuzu oluşturmak için tonlarca harika seçenek var. Okuyucularınızın bülteninizin ne hakkında olduğunu ve neden abone olmaları gerektiğini bildirmek için özel bir başlık ve mesaj ekleyin.

Bloom: Özel Metin

Ardından, tercihinize etki eklemek ve ziyaretçilerin en kısa zamanda abone olmasını istemek için özel bir resim ekleyin. Resminizi içeriğinizin sağına veya soluna aşağıya veya altına ekleyebilirsiniz (veya hiç resminiz yok – size kalmış). Ayrıca, insanların dikkatini çekmeye yardımcı olması için resmimize bir animasyon da ekleyebilirsiniz. Ve Bloom’un yerleşik bir onay kutusu bile var, böylece görüntünüzü mobil cihazlarda gizleyebilirsiniz – bu da tercihinizi küçük cihazlarda okunabilir hale getirmenin harika bir yoludur.

Bloom: Görüntü Ayarları

Aşağı kaydırdıkça, katılımınız için ilk stil seçenekleri yığınınızı görürsünüz. Bu bölümden sınırsız arka plan renkleri, 80’den fazla özel Google yazı tipi, açık veya koyu metin ve katılım için stil ve kenarlık arasından seçim yapabilirsiniz. Burada sınırsız kombinasyon var, böylece gerçekten istediğiniz görünümü yaratabilirsiniz.

Bloom: Optin Şekillendirici

Sonraki form oluşturma. Bu, gerçek bülten kayıt formunuzu (kaydolma içeriğinizin sağında, solunda veya altında) istediğiniz yeri ve ziyaretçileriniz abone olduklarında hangi bilgileri toplamak istediğinizi içerir. Ayrıca, kaydolma düğmesi metninizi, kaydolma içeriğinizin ve özelliklerinizin geri kalanıyla eşleşecek şekilde özelleştirebilirsiniz..

Bloom: Form Kurulumu

Devam ederken, form şekillendirme seçenekleri de var. Bunlar katılım stil seçeneklerine oldukça benzer, yalnızca yeni eklediğiniz bülten abonelik formuna uygulanır. Bu, özel bir form için daha fazla renk seçici ve düzen seçenekleri içerir.

Bloom: Form Şekillendirme

Bulacağınız son tasarım seçeneği form kenarınız içindir. Bu seçenekler, kaydolma içeriğiniz ve bülten formunuz arasındaki kenar içindir ve form konumunuz için hangi düzeni seçerseniz seçin hepsi çalışır.

Bloom: Form Kenarı

Ayrıca, formunuza bir altbilgi metni de ekleyebilirsiniz; bu, gizlilik politikanıza bir açıklama eklemek veya bağlantı eklemek istiyorsanız iyi bir yer olabilir. Ayrıca özel bir başarı mesajı da ekleyebilirsiniz – bunu yazmak kadar kolaydır.

Bloom: Altbilgi ve Başarı Mesajı

Ve sonuncu ama aynı derecede önemli olarak Bloom, kayıt formunuzu gerçekten bir tür haline getirebileceğiniz özel bir CSS alanı da içerir. CSS konusunda bilginiz yoksa veya kodlama becerilerinize güvenmiyorsanız, bu formu atlamak veya optin formunuzu daha fazla şekillendirmek için kullanabileceğiniz bir özel kod parçası oluşturmanıza yardımcı olacak birini kiralamak en iyisidir (ödeme Bir geliştiriciden biraz yardım arıyorsanız Microlancer).

Bloom: Özel CSS

Oh, ve sürecin herhangi bir noktasında sağ üst köşedeki küçük mavi gözü tıklatarak çalışmanızı canlı bir önizleme görüntüleyebilirsiniz. Bu harika bir özelliktir, çünkü tasarımınızı doğru yapmak için oluştururken düzenleyebilirsiniz.

Bloom: Canlı Önizleme

Bloom Görüntü Seçenekleri

Tamam, şimdi katılımınızın ne zaman ve nasıl görüneceğini seçme zamanı. Bloom, seçenekler ve ayarlarla doludur, böylece her durum için katılım formları oluşturabilirsiniz. Kaydolma işleminiz için gecikme veya tetikleme eyleminin yanı sıra, kullanmak istediğiniz belirli sayfaları, yayınları veya kategorileri seçin. Ana sayfanız için özel bir kaydolma yapmak istiyorsanız, mağazanız için ayrı bir tane ve yalnızca birisinin yorumunu yaptıktan sonra tetikleyen başka bir tane tercih edin! Aşağıdaki tüm ekran ayarlarının bir anlık görüntüsünü görebilirsiniz.

15-ekran-seçenekleri

Görüntü seçeneklerinizi ayarladıktan sonra kaydetmek ve çıkmak için tıklayabilirsiniz. Bu kadar! Bloom’u kullanarak yeni bir özel form oluşturdunuz. İyi iş!

Paketleme

Bloom, bir eklenti eklentisinde olmasını istediğiniz her türlü mükemmel özelliğe sahip harika bir eklentidir. Bölünmüş testler, istatistikler ve özelleştirmelerin hepsi, çalışan bir e-posta katılım formu oluşturmanızı kolaylaştırmak için yerleşiktir. Ayrıca, temiz kullanıcı arayüzü ve basit seçenekler eklentiyi kullanmayı bir esinti haline getirir. Umarım eklenti ile kurulum yapmanıza yardımcı olabiliriz, ancak herhangi bir yorumunuz veya sorunuz varsa bunları aşağıda bırakmaktan çekinmeyin! Ve Bloom hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Zarif Temalar blogunda tüm yayın yayına göz atabilirsiniz..

WordPress İçin Bloom Alın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map