Blog Yazılarını Missinglettr ile Sosyal Medya Kampanyalarına Dönüştürün

missinglettr incelemesi

Bu yazıda, sosyal medya için kullanımı kolay, tam otomatik, içerik değiştirme aracı Missinglettr’i inceleyeceğiz.


Organik sosyal medya yayınlarının erişiminin hemen % 1-2, sadece mantıklı periyodik olarak mevcut içeriğinizi bu platformlarda paylaşın. Ancak, aynı eski içerikten sosyal medya gönderilerinin yeniden oluşturulması zaman alıcı bir iştir. O zamanı yeni içerik üzerinde çalışmak yerine harcamak istemez miydin??

Giriş Missinglettr.

missinglettr açılış sayfası sosyal medya kampanyalarına blog yayınını çevirir

Missinglettr, sosyal medya için kullanımı kolay, otomatik, içerik değiştirme aracıdır. Blog yayınlarınızı otomatik olarak ilgi çekici sosyal medya kampanyalarına dönüştürür ve yıl boyunca yayınlar. Gerçekten göründüğü kadar basit. İşte Missinglettr nasıl çalışır:

 • Missinglettr’a bir blog yazısı giriyorsunuz.
 • İçerik takvimi ile birlikte otomatik olarak bir sosyal medya kampanyası oluşturur.
 • Her sosyal medya yayınını beğeninize göre düzenleyebilir / kaldırabilir ve ardından kampanyayı onaylayabilirsiniz.

Ve bu kadar. Missinglettr yayınlarınızı ilgili sosyal medya kanallarınızda paylaşacak.

Blog Yazılarını Otomatik Olarak Zamanlanmış Sosyal Medya Kampanyalarına Dönüştürmek için Missinglettr Nasıl Kullanılır

İnceleme sırasında Missinglettr kullanımı son derece kolay ve güzel tasarlanmış bulundu. Birkaç tıklamayla Missinglettr, WPExplorer’ın blog yayınlarını yıl boyunca süren sosyal medya kampanyalarına dönüştürmeyi başardı.

Missinglettr’de nasıl sosyal medya kampanyası oluşturabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

missinglettr kayıt sayfası

Aşama 1: İlk adım, yeni bir hesaba kaydolmaktır. Ben kaydoldum Missinglettr’in sunduğu tüm ürün özelliklerini içerdiği için.

Bir Missinglettr hesabına kaydolmak CC gerektirmez ve herhangi bir plan için 14 günlük deneme süresi alırsınız. Devam et ve bir şans ver!

missinglettr yeni kampanya oluştur 01

Adım 2: Missinglettr’e kaydolduktan sonra, bir sonraki adım bir yeni proje. Bir düşünün proje olarak kaynak web sitesi tüm blog yayınlarının getirileceği. Proje adını seçtim WPExplorer ve son yazdığım bir eğiticiye girdim.

Sonra kişisel Twitter hesabımı bağladım ve bir sonraki adıma geçtim. Bu incelemeyi yazarken, Missinglettr destekliyor heyecan, Facebook (Sayfalar ve Gruplar) ve LinkedIn (Kişisel ve Şirket özet akışları). İçin destek Google My Business Yakında geliyor.

missinglettr yeni kampanya oluştur 02 saat dilimini seç

Aşama 3: Daha sonra saat dilimimi ve sosyal içeriğin yayınlanacağı belirli zamanları seçiyorum.

missinglettr yeni kampanya oluştur 03 yayın planlama

4. Adım: Bir sonraki adımda, Missinglettr varsayılan bir kayıt programı seçmenizi ister. Aşağıdakiler arasından herhangi bir program seçebilirsiniz:

 • Orta: 2 haftada 4 gönderi (önerilir)
 • Işık: 9 mesaj / yıl
 • Heavy: 2 ayda 15 gönderi

missinglettr yeni kampanya oluştur 04 dil entegrasyonu

Adım 5: Bir sonraki adım dil seçimidir. Missinglettr varsayılan olarak İngilizce’yi destekler ve gereksiniminize göre değiştirebilirsiniz.

08 missinglettr yeni kampanya oluştur 06 branding

6. Adım: Bir sonraki ekran, markanızın resmini, ana rengini ve adını özelleştirebileceğiniz marka bilinci oluşturma ekranıdır. Ayrıca yazarın adını özelleştirebilirsiniz.

09 missinglettr yeni kampanya oluştur

7. Adım: Son adımda, en çok sizin gibi teklif balonunu seçmeniz gerekir, tıklayın Sonraki, ve Missinglettr kampanyayı oluşturmaya başlayacak.

10 missinglettr yeni kampanya oluştur 08 neredeyse bitti

Ve sadece birkaç dakika içinde (benim durumumda bir dakikadan az sürdü) Missinglettr bir tek bir blog yayından yıl boyu süren sosyal medya kampanyası.

11 missinglettr yeni kampanya oluştur 09 tamamlandı

Missinglettr’in Otomatik Olarak Oluşturulan Sosyal Medya Kampanyasını İnceleme

Missinglettr kampanyayı oluşturduktan sonra, kampanyayı inceleme zamanı. İnceleme süreci oldukça basittir. Yayınlara bakar, herhangi birini düzenler veya beğenmediklerinizi silebilirsiniz. Sürece genel bir bakış:

Otomatik olarak oluşturulmuş 12 missinglettr kampanya hashtag'i

Kampanya inceleme ekranının ilk adımında Missinglettr, popülerlikleriyle birlikte otomatik olarak oluşturulan bazı hashtag’leri önerecektir. Bu hashtag’ler, otomatik olarak oluşturulan yayınların her birinde kullanılacak.

Köknar gördüğünüzde hashtag’leri kaldırabilir veya yeniden düzenleyebilirsiniz. WP-CLI yayınım için aşağıdaki hashtag’leri seçtim:

13 missinglettr kampanya hashtag'i özel

Hashtagler incelendikten sonra, bir sonraki adıma geçin.

14 missinglettr kampanya incelemesi

Burada, kampanyanın her bir yayınını inceleyeceksiniz. Uygun gördüğünüz gibi yayınların sırasını değiştirebilir, silebilir veya değiştirebilirsiniz.

15 missinglettr kampanya incelemesi yayını düzenle

Tek tek gönderiler için, Missinglettr size metnin yanı sıra resimdeki alıntıyı değiştirme, farklı bir resim seçme veya hiç resim kullanma olanağı verir. Yayının tüm içeriğini manuel olarak da düzenleyebilirsiniz.

Kampanyanın yayınlarını inceledikten ve doğruladıktan sonra bir sonraki adıma geçin.

16 missinglettr kampanya incelemesi finali

Bu, kampanya süresini seçtiğiniz ve kampanyayı etkinleştirdiğiniz son kampanya inceleme ekranı.

Missinglettr’de Sosyal Medya Kampanya Yönetimi

1) Missinglettr Sosyal Medya Panosuna Genel Bakış

17 missinglettr kampanya panosuna genel bakış

Missinglettr kontrol paneli, kampanya performansınıza ve incelenmeyi bekleyen yeni kampanyalara genel bir bakış sunar.

Missinglettr, kampanyalara dönüştürülmemiş blog yayınlarını bulmak için blogun RSS beslemesini tarar ve bunları Bekleyen Kampanyalar Sıra. Bu kampanyaları inceleyebilir ve çok yıllık trafik için sosyal kanallarınızda poz vermek üzere planlayabilirsiniz..

2) Missinglettr’de Yeni Bir Proje Oluşturma

18 missinglettr aktif proje kontrol paneli

Bir Missinglettr hesabının temel birimi proje, olarak da bilinir kaynak. Aslında bir desteklenen blog Missinglettr içeriği alır. Ekran görüntüsünde geçerli kaynak WPExplorer’dır. Açılır menüden projeler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Yazma sırasında, Missingletter Wix, WordPress, Squarespace ve Shopify bloglarını destekliyor.

19 missinglettr yeni proje ekleyerek p1

Aşama 1: Yeni bir kaynak eklemek için Yeni site aynı açılır menüden.

20 missinglettr yeni proje ekliyor p2

Adım 2: Sitenin proje adını ve RSS feed URL’sini girin, Missinglettr bu sitenin blog yayınlarından otomatik olarak sosyal medya yayınları oluşturur.

3) Missinglettr Scheduled Post İçerik Takviminde Görüntüle

21 missinglettr içerik takvimi

Zamanlanmış İçerik sayfasında, Missinglettr projenizdeki tüm etkin kampanyaları içeren bir sosyal medya içerik takvimi görüntülenir. Doğrudan içerik takviminden yayınları yeniden planlamak, yeni yayınlar eklemek veya mevcut yayınları düzenlemek için sürükleyip bırakabilirsiniz.

4) Missinglettr’de Kampanya Performans Ölçümü

22 missinglettr kampanya raporlama panosu

Missinglettr raporlama ve analiz panosu, en iyi performans gösteren kampanyaları, toplam tıklamaları ve en aktif sosyal ağları görüntüler. Gösterim verileri Organik mesajlar için bu noktada eksik olan bir şey var. Sosyal medyadaki organik yayınlarınız için tıklama gösterim oranının (tıklama oranı olarak daha iyi bilinir) ölçülmesine yardımcı olacak kesinlikle iyi bir metrik olacaktır..

Missinglettr’in Ek Özellikleri

Aşağıdaki özellikler Missinglettr’in ayarlar panelinde bulunur ve son derece özelleştirilmiş kampanyalar oluşturmak için kullanılabilir.

1) Alıntı Bubbles ve Markalaşma

23 missinglettr teklif kabarcıklar ve marka

Alıntı kabarcık şablonlarını özelleştirebilir ve bunları yalnızca önceden tanımlanmış bir dizi resim kullanacak şekilde sınırlandırabilirsiniz. Bu, tüm yayınlarda marka tutarlılığını korumanıza yardımcı olur.

2) İçerik Şablonları

24 missinglettr içerik şablonu

İçerik şablonları, Missinglettr’in markanızın sesiyle eşleşen yazı stilinize göre yayınlar oluşturmasına yardımcı olur. İngilizce dışında, kendi dilinizde sosyal medya yayınları oluşturmak için içerik şablonlarını da kullanabilirsiniz.

25 missinglettr düzenleme içerik şablonu

Missinglettr’de bulunan varsayılan yer tutucuları kullanarak kendi içerik şablonlarınızı oluşturabilirsiniz.

3) İçerik Takvimi

26 missinglettr içerik zamanlama

Missinglettr, iki haftadan bir yıla kadar değişen beş varsayılan zamanlama şablonu sunar. Bu eğitimin başında 2 hafta içinde 4 gönderinin programını seçtik. İhtiyacınıza göre yeni yayın zamanlamaları oluşturabilir veya var olanları değiştirebilirsiniz.

4) Eski Blog Yazılarını Ortama Yeniden Gönderme

Missinglettr, mevcut blog yayınlarınızı tamamen (alıntı olarak değil) Medium’a yeniden göndermeyi destekler. Ancak, bu özelliği yalnızca yeni bir kampanya oluştururken etkinleştirebilirsiniz.

Mevcut bir blog yayınının bir kopyasını Medium’da yayınlamanın belki içerik düzgün bir şekilde paylaşılmadığı sürece sitenizin SEO’sunu olumsuz yönde etkiler. Missinglettr, blog yayınınızı içeriğin orijinal kaynağı olarak belirten Medium’daki kurallı bağlantıları kullanarak bununla ilgilenir. Bununla birlikte, bu özelliği dikkatli kullanmalısınız.

5) Özel URL Kısaltıcılar ve Daha Fazlası

27 missinglettr özel url kısaltıcısı

Missinglettr, lettr.ai sosyal medyadaki bağlantılarınızı kısaltmak için. Ayrıca Bitly, Replug, PixelMe, Short.cm ve JotURL gibi üçüncü taraf URL kısaltıcılarını da destekler. Tavsiye edilmese de, herhangi bir URL kısaltıcı kullanmamayı da seçebilirsiniz..

Missinglettr ayrıca, zamanlanan gönderilerde yayınlanan bağlantılara özel UTM parametreleri eklemeyi de destekler. Bu şekilde, Missinglettr kampanyalarınızın katkıda bulunduğu tüm trafiği doğrudan Google Analytics gösterge tablonuzdan kuşbakışı bir şekilde görürsünüz.

Ayrıca, her gönderiye eklenecek varsayılan hashtag’leri ekleyebilir veya hashtag’leri tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Missinglettr Fiyatlandırma Stratejisi

missinglettr fiyatlandırma modeli jan 2020

3 basit var Missinglettr fiyatlandırma planları 14 günlük, kredi kartı ücretsiz deneme sürümü ile. Ayrıca yıllık planda iki ay ücretsiz.

Blogger planın maliyeti 15 ABD doları / aydır ve 1 içerik kaynağı (veya proje), 3 sosyal profil, 1000 planlanmış yayın ve tek bir kullanıcı erişimi içerir.

planın maliyeti 47 $ / ay olup 3 içerik kaynağı, 8 sosyal profil, 5.000 planlanmış yayın ve sınırsız kullanıcı erişimi içerir. Üç marka için sosyal medya varlığını yönetebilirsiniz. İş planı ayrıca otomatik fiyatlandırma balonu oluşturma, özel gönderim zamanlaması, özel gönderi şablonları, Orta ve gelişmiş analitiklere otomatik gönderim gibi ek özellikler içerir. Özellikle, Blogger ve planlar aynı.

Ajans planın maliyeti 147 $ / aydır ve 7 içerik kaynağı, 25 sosyal profil, 10.000 programlanmış yayın ve sınırsız kullanıcı erişimi içerir. İş planındaki her şeyin dışında, beyaz etiketli özellikler, müşteri hesapları (istek üzerine sunulur), özel markalı PDF raporları ve özel bir hesap yöneticisi ile öncelikli destek alırsınız.

Hangi Missingettr Planını Seçmelisiniz?

 • Bir blog yazarı veya solopreneur iseniz, Missinglettr’ler Blogger plan senin için iyi olur.
 • plan, birden fazla ürüne (ve dolayısıyla sosyal medya profillerine) sahip markalar ve markalara sosyal medya hizmetleri sunan solopreneur’lar için daha uygundur.
 • Ajans plan, küçük ve orta ölçekli müşterilere sosyal medya hizmetleri sunan küçük ölçekli sosyal medya ajansları veya soloprenciler için çok uygundur.

50% İndirim Missinglettr

Sınırlı bir süre için üye olduğunuz ilk 3 ay boyunca HERHANGİ BİR planda% 50 tasarruf edersiniz. Kaydetmek için tıklayın ve sosyal medya stratejinizi planlamaya başlayın.

Missinglettr şehrinde% 50 tasarruf edin

Paketleme

Destansı içerik oluşturmak, içerik pazarlamasının başarısı için tartışmasız en önemli faktördür. İkinci en önemli faktör kuşkusuz, içerik tanıtımı. 

İçeriğinizi tanıtmanın sendikasyon, misafir gönderileri, sosyal yardım kampanyaları, bülten patlamaları ve kendi sosyal medya kanallarınızda tanıtım yapmak. Son bölüm, blogunuzun trafiğini ücretsiz olarak artırırken zaman kazanmanıza yardımcı olarak Missinglettr’in geldiği yer.!


Sana – Missinglettr hakkındaki düşüncelerin neler? Daha sonra hangi özellikleri görmek istersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map