Beaver Builder WordPress Eklentisi Kılavuzu ve İncelemesi

Beaver Builder WordPress Eklentisi Kılavuzu ve İncelemesi

Sayfa oluşturucular bir süredir WordPress topluluğunun konuşmasıydı. Bu araçlar uzun zamandır popülerdi, ancak yeni Blok Düzenleyici’nin tanıtımı ile, çoğu hala ne kadar alakalı olduklarını merak etti.


Bununla birlikte, Blok Düzenleyici ilgi çekici yeni bir özellik olsa da, özel sayfalar ve yayınlar tasarlama konusunda hiçbir şey sayfa oluşturucu eklentilerini yenemez. Beaver Builder WordPress eklentisi bu tür bir aracın sunduğu faydalara mükemmel bir örnektir – hem kullanımı kolay hem de şaşırtıcı derecede güçlü olmak.

Bu yazıda, Beaver Builder’a yakından bakacağız. Temel özelliklerini ve fiyatlandırmasını tartışacağız, ardından nasıl çalıştığını göstereceğiz, böylece bunun web siteniz için doğru sayfa oluşturucu çözümü olup olmadığına kendiniz karar verebilirsiniz..

Doğrudan Beaver Build WordPress sayfa oluşturucu için yeni ve geliştirilmiş, güncellenmiş kılavuzumuza atlayalım!

Neden WordPress Sayfa Oluşturucuya İhtiyacınız Olabilir?

Platformda yepyeni değilseniz, muhtemelen Klasik WordPress editörüne aşinasınız:

Klasik WordPress Editörü

İşlevsel olsa da, bu her zaman çıplak kemikli bir sistemdi. İçeriğinizin neredeyse tamamı metin, medya vb. Dahil tek bir alana eklendi. Benzersiz mizanpajlar oluşturmak ve harika özellikler eklemek mümkündür, ancak genellikle kodlama bilgisi ve / veya bazı ek eklentiler gerekir.

Ancak son zamanlarda, WordPress geliştiricileri, şimdi Gutenberg tarafından desteklenen editörün yepyeni bir sürümünü ortaya koydu:

WordPress Gutenberg Editörü

Bu değişiklik uzun zamandır geliyordu, ama aynı zamanda özellikle yeni bir şey değil. Blok Düzenleyici, sayfa oluşturucunun modernleştirilmiş bir sürümüdür – WordPress kullanıcılarıyla bir süredir popüler olan bir çözüm.

Her WordPress sayfa oluşturucu farklı olsa da, temel düzeyde neredeyse hepsi aynı temel kavramı temel alır. Size önceden oluşturulmuş çeşitli öğeler sunar ve bu parçalardan içerik oluşturmanıza olanak tanır. Amaç, tasarım veya kodlama deneyiminiz olmasa bile benzersiz düzenler ve özelliklerle içerik oluşturmayı daha kolay ve sezgisel hale getirmektir.

Ancak, Blok Düzenleyicinin çok sınırlı bir özellik olduğunu belirtmek gerekir. Yazıları ve sayfaları daha görsel bir şekilde tasarlamanızı sağlar, ancak küçük bir blok kütüphanesi ve karmaşık düzenler için çok az destek sunar. Bu nedenle, bu sayfanın geri kalanında tartışacağımız eklenti gibi diğer sayfa oluşturucu seçeneklerinize bakmaya değer..

Beaver Builder Temel Bilgileri

WordPress için Beaver Builder

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Beaver Builder, en popüler sayfa oluşturucu eklentilerinden biridir ve iyi bir nedenden dolayı. Yeni başlayanlar için basittir, ancak oynamak için çok çeşitli seçenekler bulunur. Temel düzeyde, tıpkı diğer sayfa oluşturucular gibi yayınlar ve sayfalar oluşturmak için sürükle ve bırak sistemidir. Bununla birlikte, birçok ek işlevsellik de sunar.

Bu eklentinin temel özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Temel seçeneklerden (metin ve resim modülleri gibi) daha gelişmiş işlevselliğe (Harekete Geçirici Mesaj, harita ve galeri modülleri, vb.) Kadar geniş bir içerik “modülleri” kütüphanesi.
 • Sayfaları, yayınları ve özel yayın türlerini görsel olarak oluşturmanızı ve değişikliklerinizi hemen görmenizi sağlayan özel bir düzenleme arayüzü.
 • Karmaşık çok sütunlu düzenler oluşturma ve boyutları, boşlukları ve daha fazlasını ayarlama yeteneği.
 • Gerektiğinde değiştirebileceğiniz tasarım sürecini hemen başlatmanıza izin veren önceden oluşturulmuş bölümler ve sayfa şablonları.
 • Daha sonra kullanmak üzere kendi şablonlarınızı oluşturma ve kaydetme seçeneği.
 • Daha ileri düzey kullanıcılar için özel HTML ve kendi CSS sınıflarınızı ekleme seçenekleri.

Elbette tüm bu işlevlerin bir bedeli vardır. Varken bir Beaver Builder Lite sürümü ücretsiz olarak kullanılabilir, yalnızca birkaç temel modül sunar ve içermez birçok temel özellik şablonlar ve içe / dışa aktarma seçenekleri gibi. Bununla birlikte, lite sürümü, bu sayfa oluşturucuya bir test çalıştırması vermek ve nasıl çalıştığını beğenip beğenmediğinizi görmek için yararlıdır.

Beaver Builder’ı gerçekten kullanmayı planlıyorsanız, tam pakete erişmek için premium lisans almak istersiniz. Bunlar sınırsız web sitelerinde kullanım için 99 $ ‘dan başlar ve bir yıllık destek:

Beaver Builder Fiyatlandırması

Bu özel araç yapar açık bir yatırım gerektirir. İlk maliyet, uzun vadede tasarruf edilen sürede ve daha etkili bir web sitesinde ödeme yapabilir, bu nedenle bütçeniz dahilinde olması kötü bir anlaşma değildir.

Beaver Builder’a Nasıl Başlanır?

Web siteniz için yeni bir eklenti alıp almama konusunda kararsız olduğunuzda, yapılacak en iyi şey, bununla ilgili her şeyi öğrenmektir. Sayfa oluşturucular söz konusu olduğunda, buna nasıl göründükleri, nasıl çalıştıkları ve hangi seçenekleri sundukları dahildir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Beaver Builder’ı almanın nasıl bir şey olduğunu inceleyelim ve yayınlar ve sayfalar oluşturmak için kullanmaya başlayalım. Doğal olarak, yapmanız gereken ilk şey eklentiyi yüklemek ve etkinleştirmektir.

Ayrıca, premium sürümü (bu eğiticide kullanacağımız) satın aldıysanız lisans anahtarınızı etkinleştirmek istersiniz. O zaman, çalışmaya hak kazanabilirsiniz.

Adım 1: Beaver Builder Editor’a erişin

Eklentiyi yüklediğinizde, gösterge tablonuzda yeni bir Beaver Builder sekmesi görürsünüz. Bu, özel içeriğinizin kaydedileceği yerdir; örneğin, kendi benzersiz şablonlarınızı oluşturursanız.

Ayrıca sayfa oluşturucuyla içerik oluşturarak Beaver Builder> Yeni Ekle. Alternatif olarak, Sayfalar> Yeni Ekle (veya yayınlar ve özel yayın türleri için eşdeğerdir). Yeni bir seçenek göreceksiniz:

Beaver Builder'ı Başlatma

Bu, içeriğinizi varsayılan WordPress düzenleyicisinde veya sayfa oluşturucuda oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Hadi vuralım Beaver Builder’ı Başlat buton:

Beaver Builder Sayfa Editörü

Gördüğünüz gibi, tamamen yeni bir arayüze yönlendirileceksiniz. Burada içerik oluşturabilir ve sayfada tam olarak nasıl görüneceğini görebilirsiniz.

2. Adım: Bir Başlangıç ​​Şablonu seçin

İstemiyorsanız şablon kullanmak zorunda olmadığınızı belirtmek gerekir. İstediğiniz modülleri ekleyerek sayfalarınızı ve yayınlarınızı tamamen sıfırdan oluşturabilirsiniz. Öğrenmenin en kolay yolu bir şablonla başlamaktır, ancak burada göstereceğimiz şey budur.

Düzenleyicinin sağ tarafındaki menüde, Şablonlar sekmesinde, birçok seçenek görürsünüz. Bir şablonu tıklamanız veya sayfaya sürüklemeniz yeterlidir; tam sürümü görürsünüz:

Kunduz Oluşturucu Şablonları

Bu size yer tutucu metin ve resimlerle birlikte bir başlangıç ​​düzeni sağlar. Neyse ki, buradaki her öğe isteğe bağlı olarak değiştirilebilir ve değiştirilebilir, böylece web sitenize özgü bir şey oluşturabilirsiniz.

3. Adım: Ayrı Modülleri Düzenleyin

Beaver Builder düzenleyicisindeki her bir öğe bağımsız bir modüldür. Ne demek istediğimizi görmek için farenizi başlangıç ​​şablonunuzdaki bir metnin, resmin veya bir özelliğin üzerine getirebilirsiniz. Modülün mavi ile özetlendiğini görürsünüz ve üzerine tıklarsanız yeni bir menü görürsünüz:

Beaver Builder Modül Ayarları

Bu, modülün ayarlar kutusudur. Seçilen içerik için tüm özelleştirme seçeneklerini içerir. Bu nedenle, tam olarak neleri içerdiği, üzerinde çalıştığınız içeriğin türüne bağlı olacaktır..

Örneğin, Fotoğraf modülü hangi dosyanın kullanıldığını değiştirmenize ve bir başlık ve / veya bağlantı eklemenize olanak tanır. Ayrıca stil görüntünün hizalamasını, kenarlığını ve daha fazlasını değiştirmek için sekme:

Kunduz Oluşturucu Stil Ayarları

Çoğu modülde ayrıca ileri kenar boşluklarını düzenleyebileceğiniz, yalnızca belirli cihaz türlerinde görünür hale getirebileceğiniz, özel HTML ekleyebileceğiniz vb.

Beaver Builder Gelişmiş Ayarları

Gördüğünüz gibi, Beaver Builder modüllerinizi özelleştirmek bir cinch. Her bir modül tipinin sunduğu seçeneklere aşina olmak biraz deneyim gerektirecektir, ancak bir kez yaptıktan sonra kendinizi kendi içeriğinize anında eklediğinizi göreceksiniz..

4. Adım: İçeriğinizin Kuruluşunu ve Düzenini Özelleştirme

Tek tek modüllerde değişiklik yapmanın yanı sıra, sayfanızı bir bütün olarak özelleştirebilirsiniz. Bunu yapmanın yollarından biri, modül eklemek ve kaldırmaktır. Bir modül eklemek için, düzenleyicinin ana menüsünden bir modül seçin ve bunu sayfadaki yerine sürükleyin:

Beaver Builder İletişim Formu Modülü

Öte yandan, modüllere basarak X fareyle üzerine geldiğinizde görünür. İstediğiniz zaman yeniden düzenlemek için modülleri yukarı ve aşağı veya yan yana sürükleyebilirsiniz..

Ayrıca, sayfanızın genel düzenini de değiştirebilirsiniz. Bunun bir örneğini çalışırken görmek için imleci bir modülün üzerine getirin ve Sütunu Düzenle> Sütun Ayarları:

Kunduz Oluşturucu Sütunları

Burada, belirli bir sütundaki tüm modüllerle ilgili seçenekleri bulabilirsiniz. Örneğin, sütunun arka plan rengini ve aralığını değiştirebilir ve hatta bir kenarlık ekleyebilirsiniz.

Şimdi imlecinizi sayfanın arka planının üzerine getirin ve Satır Ayarları sağ üst köşede:

Kunduz Oluşturucu Satırlar

Benzer bir menü görürsünüz, ancak bu sefer seçenekler ilgili modül sırasına uygulanır. Satırı sabit veya tam genişliğe ayarlayabilir, renkleri özelleştirebilir ve sütunlarla aynı değişikliklerin çoğunu yapabilirsiniz.

Son olarak, editörün ana menüsünü tekrar seçin ve Satırlar sekmesi:

Kunduz Oluşturucu Sütun Seçenekleri

Bu, sayfanıza yeni satırlar ve sütunlar ekleyebileceğiniz ve düzenini önemli ölçüde değiştirmenize olanak tanıyan yerdir. Ayrıca, sıfırdan bir sayfa veya yayın oluşturuyorsanız gitmek istediğiniz ilk yer burasıdır. Önce içeriğinizin düzenini belirleyebilir, ardından istediğiniz yere modüller ekleyebilirsiniz.

5. Adım: Sayfa Oluşturucu’nun Özellik Kümesini Genişletin (İsteğe Bağlı)

Var olduğunu belirtmek gerekir. diğer birçok özellik ve seçenek Beaver Builder’da – sadece yüzeyi burada çizdik. Ancak, başlamak için anlamanız gereken temel işlevlerden geçtik. Daha sonra, uygulamalı yaklaşım ipleri öğrenmenin en iyi yoludur.

Yine de, tamamlamadan önce, bu sayfa oluşturucusundan daha fazla yararlanmanın birkaç yolu olduğunu belirtmeliyiz. İlk olarak, bir resmi görevli var Beaver Builder teması, en iyi iki lisanslama katmanıyla ücretsiz olarak alabilirsiniz:

Beaver Builder Çerçeve Teması

Beaver Builder’ı istediğiniz temayla kullanabilirsiniz. Ancak, bu sayfa oluşturucu ile birlikte çalışmak için sıfırdan inşa edilmiştir. Birçok farklı türde ve tarzda web sitesi oluşturabileceğiniz temel bir çerçeve sağlar.

İsteğe bağlı bir eklenti de var, Beaver Themer:

Beaver Themer Eklentisi

Bu ek eklenti ile, Beaver Builder’ın sitenizin üstbilgileri ve altbilgileri, arşiv sayfaları, 404 ve arama sayfalarında ve daha fazlasında sürükle ve bırak sayfa oluşturucusunu da kullanabilirsiniz. Bu, aynı sistemi kullanarak neredeyse tüm web sitenizi tasarlamanızı sağlar.

147 $ ‘dan her bütçeye uygun olmayabilir, ancak para kazanmak istediğiniz bir web sitesi veya birden fazla sitede çalışan geliştiriciler ve tasarımcılar için yararlı bir ektir.


Web siteniz için bir sayfa oluşturucu seçmek büyük bir taahhüttür. İçeriği oluşturma ve tasarlama şeklinizi değiştirmek uyumluluk sorunlarına neden olabilir, bu nedenle uzun vadede kullanmaktan memnuniyet duyacağınızı bildiğiniz bir araçla başlamak en iyisidir.

neyse ki, Kunduz Oluşturucu hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için sağlam bir seçenektir. Ayrıca, yukarıda gördüğünüz gibi başlamak kolaydır.

Hiç Beaver Builder’ı kullandınız ve deneyiminiz nasıldı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map