BAVOKO SEO Araçları WordPress Eklentisi İncelemesi

BAVOKO SEO Araçları WordPress Eklentisi İncelemesi

Yeni bir SEO eklentisini incelerken akla ilk gelen sorulardan biri, uygulanabilirliği. Gerçekten WordPress pazarında başka bir SEO eklentisine ihtiyacımız var mı? Hadi bulalım.


Başlamadan önce, lütfen bu incelemenin amacının sizi bu eklentinin pazardaki köklü çözümlerden daha iyi olduğuna ikna etmek olmadığını bilin. Eklentinin USP’lerini incelemek için birkaç gün geçirdim. Bulduğum şey senin için ilginç olabilir.

Bu kaynar – BAVOKO SEO Araçları WordPress eklentisi SEO iş akışınızı iyileştirme. Emin olun, bu eklenti önde gelen SEO eklentileri tarafından sunulan tüm özelliklere sahiptir. Ayrıca, bu özellikler daha fazla olacak şekilde ayarlanmıştır. sezgisel ve kullanımı daha hızlı. Eklenti size bir merkezi görünüm tümünden SEO’nuz birden fazla gösterge tablosundan toplanan veriler. Bunlar arasında Google Arama Konsolu’ndan anahtar kelime sıralaması, arama hacmi, TBM ve tıklama verileri; Google Analytics’ten trafik ve BAVOKO API’sından backlink verileri.

BAVOKO SEO Tools WordPress eklentisi içerik ve SEO ekiplerinin işlerini kolaylaştırmak. Sadece birkaç tıklama ile eklenti, sitenizdeki tüm yayınların ve sayfaların SEO açıklamalarında toplu değişiklikler yapabilir. Sonuç olarak, sitenizde bir ton içerik varsa, bu eklenti size yardımcı olacaktır çok zaman kazan.

SEO Ajansları, Dinleyin!

Çoğu SEO ajansı, çok temel SEO hataları olan birçok istemci sitesini görür. Çok fazla harika içeriğe sahip olabilirler, ancak hepsi doğru anahtar kelimelerle optimize edilmemiş olabilir. Bazıları mevcut içeriğe düzgün şekilde bağlanmamış olabilir. Çok azı açıklamalarını sosyal medya paylaşımı için optimize etmiş olabilir.

Bireysel olarak, bu faktörler çok önemli görünmeyebilir. Bunları birleştirdiğinizde SEO stratejinizin omurgasını oluştururlar.

Bir SEO ajansıysanız, BAVOKO SEO Araçları eklentisi müşteri projelerinden saatlerce tasarruf edebilir ve Geri dönüş süresini büyük ölçüde artırın.

Gözden Geçirme Kılavuzu

BAVOKO ekibinin detaylı eğitim BAVOKO SEO Tools eklentisi tarafından sunulan tüm özelliklerde. Bu eklenti aktif olarak geliştirildiğinden, bir okuma vermenizi tavsiye ederim – bu incelemeyi okuduktan sonra.

Bu inceleme için amacım, BAVOKO SEO eklentisinin sunduğu tüm özelliklere genel bir bakış sunmaktır. Sitemin arama / trafik hacimlerinin gizliliğini korumak istediğim için ekran görüntülerinden birkaçı demo gösterge panosundan alındı. Ayrıca, demo verileri arama motorları tarafından dizine eklenmediğinden, bir demo WordPress sitesi burada çalışmaz.

Bu inceleme için eklentinin hem ücretsiz hem de premium sürümünü test ettim. Ancak, inceleme boyunca, bir özellik prim olup olmadığını açıkça belirtmiştim. Bu şekilde, söz konusu özelliklerin eklentinin ücretsiz sürümünde mevcut olduğunu varsayabilirsiniz..

BAVOKO SEO Tools WordPress Eklentisine Başlarken

BAVOKO SEO Tools eklentisinin ücretsiz sürümü doğrudan WordPress kontrol panelinden yüklenebilir. Başını aşmak Eklentiler> Yeni Ekle. BAVOKO’yu arayın ve eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin.

Eklentinin premium sürümünü satın aldıysanız, eklentinin ZIP arşivini alırsınız. Başını aşmak WordPress kontrol paneli> Eklentiler> Yeni Ekle> Yükle. Eklentiyi yüklemek ve etkinleştirmek için arşivi yükleyin.

Eklentiyi yükledikten sonra kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

bavoko wordpress seo pro ilk kurulum 1

BAVOKO SEO Tools’un premium sürümünün kurulum süreci

İşleri başlatmak için BAVOKO API’sını, Google Search Console API’sını ve Google Analytics API’sını eklentiye bağlamamız gerekiyor. Bu, eklentinin ilgili araçlardan SEO verilerini okumasını ve merkezi bir gösterge tablosunda görüntülemesini sağlar. Ancak, eklentinin ücretsiz sürümünde yalnızca Google Search Console API’sını bağlayabilirsiniz.

Ayrıca, daha önce yüklenmiş bir SEO eklentiniz varsa, BAVOKO SEO verilerini bu eklentiden içe aktarabilir.

Son adımda, sayfa içi SEO için incelenmesini istediğiniz yayınları ve sayfaları seçmeniz gerekir. İşte eklentinin ücretsiz sürümü için kurulum işleminin bir ekran görüntüsü.

bavoko wordpress seo ücretsiz ilk kurulum 1

BAVOKO SEO eklentisinin ücretsiz sürümü için kurulum işlemi

Detaylı SEO Analizi

bavoko wordpress seo pano pro

BAVOKO SEO Araçları Kontrol Paneli (Premium sürüm)

İlk kurulum işleminden sonra eklenti mevcut içeriğinizi tarar ve Google Arama Konsolu, Google Analytics ve BAVOKO API’sından veri alır. Sonuç, size WordPress sitenizin SEO durumu hakkında kuşbakışı bir bakış sunan bir gösterge panosudur..

Gösterge tablosunu belirli bir süre boyunca arama, sayfa içi SEO, geri bağlantılar veya performanstan genel bakış metriklerini göstermek için filtreleyebilirsiniz. Eklentinin ücretsiz sürümü, arama ve sayfadaki metriklerle sınırlıdır. Geri bağlantılar ve performans eklentinin premium sürümü için ayrılmıştır.

SEO İçerik Optimizasyonu

Hepimizin bildiği gibi, iyi içerik SEO’nun temel taşıdır. Ancak, yönetilecek çok fazla içeriğiniz olduğunda, işler dağınık olma eğilimindedir. Bu, BAVOKO SEO eklentisinin parlamaya başladığı yerdir. Her yazı ve sayfa için kapsamlı bir içerik optimizasyonu seçenekleri listesi sunar. Ayrıca, zaman kazanmak için bu optimizasyon alanlarını toplu olarak düzenleyebilirsiniz (bunun hakkında daha fazla bilgi).

bavoko wordpress seo içerik puanı pro

İçerik Optimizasyonu Seçenekleri

BAVOKO SEO Tools eklentisi bir içerik puanı (CS olarak adlandırılır) her bir gönderiye ve sayfaya, SEO bilgilerine göre. H1-H6 etiketleri, başlık uzunluğu, meta ve snippet açıklaması ve anahtar kelime yoğunluğu gibi içerik parametrelerini içerir.

Meta ve Sosyal Medya Parçacıkları Ara

bavoko wordpress seo içerik optimizasyonu sosyal snippet

Arama ve Sosyal Medya Snippet’i

Arama motorları için meta başlıkların ve açıklamaların yanı sıra, Facebook ve Twitter için snippet başlığını, açıklamasını ve resmini ayarlayabilirsiniz. Çoğu SEO eklentisi gibi, temelde Açık Grafik meta verilerini ve Twitter Kartlarını kullanır ve tüm önemli sosyal medya ağlarına kesintisiz erişim sağlar. Snippet önizlemesi, yayınınızın sosyal medyada paylaşıldığında tam olarak nasıl görüneceğini gösterir.

Anahtar Kelime Sıralaması Analizi ve Keşfi

bavoko wordpress seo içerik optimizasyonu anahtar kelimeleri

Anahtar Kelime Analiz ve Sıralama Geçmişi

İçerik optimize edici ayrıca belirli bir gönderi veya sayfa için anahtar kelime analizi de sunar. Tıklamalar, TO, konum ve gösterimler dahil olmak üzere geçerli anahtar kelime sıralaması ve sıralama geçmişini sunar. Bu veriler Google Arama Konsolu’ndan alınmıştır. Ayrıca, doğrudan bu widget’tan anahtar kelime araştırması yapabilir ve benzer ve alakalı anahtar kelimeler de dahil olmak üzere yeni anahtar kelimeler keşfedebilirsiniz.

Dahili Bağlantılar

bavoko wordpress seo içerik optimizasyonu iç bağlantılar (pro)

Dahili Bağlantı Verileri (Premium özellik)

SEO performansınızda önemli bir faktör dahili bağlantılardır. BAVOKO SEO Tools eklentisi, tüm dahili bağlantıları anahtar kelimelere göre gruplandırır ve içeriğinize göre yeni dahili bağlantılar önerir. Ayrıca, bu yazı / sayfa için gelen ve giden tüm bağlantıların (sitenizdeki) geçmiş bir listesini de gösterir.

bavoko wordpress seo içerik optimizasyonu ek seçenekler

Gelişmiş SEO Seçenekleri

Sosyal medya snippet’lerinin yanı sıra standart etiketler, yönlendirme veya site haritası ekleme gibi gelişmiş seçenekleri değiştirebilirsiniz.

SEO Performans İzleme

bavoko wordpress seo kontrol paneli arama anahtar kelimesi

Google Arama Konsolu’ndan Anahtar Kelime Sıralama Verileri

İçerik optimizasyonu, başarılı bir SEO stratejisinin önemli bir parçasıdır. SEO çabalarınızın etkisini izlemek de aynı derecede önemlidir. BAVOKO SEO WordPress eklentisi, SEO performansınızı doğrudan WordPress panonuzdan izlemenizi sağlayan araçlara sahiptir. Yukarıdaki ekran görüntüsünde, Google Arama Konsolu’ndan alınan anahtar kelime verilerine bir genel bakış elde ediyoruz.

Anahtar Kelime İzleme

bavoko wordpress seo kontrol paneli arama anahtar kelime izleme

Kullanmak Anahtar Kelime İzleme özelliği sayesinde, tıklamaları, gösterimleri, TO’yu ve ortalama arama motoru konumlarını tek bir genel bakışta izlemek için en önemli sıralama anahtar kelimelerini gruplandırabiliriz.

Anahtar Kelime Araştırma ve Rakip Analizi

bavoko wordpress seo kontrol paneli arama rakip 2 pro

Rakip İzleme

Eklentinin pro sürümü ile rakiplerinizi izlemek, anahtar kelime araştırması yapmak ve arama trafiğini ülkeye ve cihazlara göre ayırmak gibi ek şeyler yapabilirsiniz.

bavoko wordpress seo kontrol paneli arama anahtar kelime araştırma pro

Anahtar Kelime Araştırması

Ancak bence bu ‘sahip olmak iyi’ bir özellik olsa da, size başarılı bir anahtar kelime araştırma stratejisi yürütmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri vermiyor. Ahrefs veya Majestic SEO gibi araçlar size anahtar kelime sıralamaları ve bunları nasıl geliştireceğiniz hakkında daha zengin bilgiler verir.

Daha önce gördüğümüz gibi, BAVOKO SEO Araçları Google Analytics veya Google Arama Konsolu gibi çeşitli veri kaynaklarından bilgi sunar. Ancak, iyi anahtar kelime araştırmasının ve bunları sitenizin içeriğine uygulamanın önemini azaltmamak gerekir..

Sayfa İçi SEO Optimizasyon Özellikleri

bavoko wordpress seo onpage meta başlıklar

Bu, BAVOKO SEO Tools’un en sevdiğim bölümlerinden biri. Sitenizdeki tüm içeriğin “SEO sağlığı” raporunu tek bir kontrol panelinden alabilirsiniz. Buna meta başlıklar, meta açıklamalar, başlıklar ve içerik uzunluğu da dahildir. Daha sonra her bir yayını seçip aynı görünümde tek tek düzeltebilirsiniz.

İçin genel bakış öncelikli anahtar kelimeler ve sosyal snippet’ler daha iyi arama motoru sıralaması için optimize edebilmeniz için kötü optimize edilmiş yayınları ayıklayabilir.

bavoko wordpress seo onpage öncelikli anahtar kelimeler

Öncelikli Anahtar Kelimeler Raporu

Örneğin, SEO anahtar kelimeleri raporu size atanan anahtar kelimelerinizin bir özetini vermekle kalmaz, aynı zamanda eksik olan sayfaları anlamanıza da olanak tanır.

bavoko wordpress seo onpage dizinlenebilirliği pro

Endekslenebilirlik Raporu

Eklentinin premium sürümü, standartlar, dizine eklenebilirlik ve durum kodları gibi ek sağlık denetimleri sağlar. Dizine eklenebilirlik aracı, Google tarafından dizine eklenebilen veya dizine eklenemeyen yayınları listeler. Standart veya çok benzer sayfalar için standart kurallar belirleyerek WordPress sitenizin yinelenen içerik nedeniyle cezalandırılmadığından emin olmak için standart araçları kullanabilirsiniz..

Backlink Analiz, İzleme ve Reddetme Aracı

bavoko wordpress seo dashbord pro geri

Geri bağlantılarınızı oluşturmak ve sürdürmek, başarılı bir uzun vadeli SEO stratejisinin anahtarıdır. Bağlantı kurma olarak da bilinen geri bağlantılar oluşturmak, burada tartışmayacağımız tamamen farklı bir konudur. Bunun yerine, bakım yönüne odaklanacağız.

BAVOKO SEO Tools eklentisinin premium sürümü bir backlink izleme, analiz ve reddetme aracı ile birlikte gelir. Bunu burada keşfedelim.

bavoko wordpress seo geri reddetme aracı pro

Tek Tıkla Reddetme Aracı

Yeni başlayanlar için, kalitesiz geri bağlantıları reddetmek sitenize. Eklentinin reddetme aracıyla, herhangi bir alanı tek bir tıklama ile kaldırırsınız. Reddedilen alan adından gelen tüm geri bağlantılar, Google Arama Konsolu’na gönderildikten sonra NoFollow bağlantısı olarak değerlendirilecektir.

bavoko wordpress seo etki alanları analiz pro geri

Geri Bağlantı Etki Alanı Analizi ve İzleme (Premium özellik)

BAVOKO SEO Tools eklentisi, geri bağlantılarınızı doğrudan WordPress panonuzdan kontrol etmenize yardımcı olan backlink analizi ve izleme araçları ile birlikte gelir. Alanlara veya ayrı ayrı sayfalara göre gruplandırılmış geri bağlantıları analiz edebilirsiniz.

BAVOKO’dan Diğer SEO Araçları

bavoko wordpress seo araçları meta açıklamaları

Dinamik Meta Açıklamaları

Yukarıda belirtilen özelliklerin yanı sıra, BAVOKO SEO Tools, SEO için harcanan zamandan tasarruf sağlayan çok sayıda kullanışlı SEO aracına sahiptir. Bunları hızlı bir şekilde aşağıdakiler kapsamında ele alacağız:

 • Dinamik Meta Başlıklar ve Açıklamalar: Bu araçlar, istediğiniz özellikleri seçerek tüm yazı türlerinin (yazılar ve sayfalar gibi) meta başlıklarını ve açıklamalarını değiştirmenize olanak tanır. Örneğin, posta adını ve alıntıyı kullanarak metas üretebilirsiniz. Meta başlıklarınızı ve açıklamalarınızı daha esnek bir şekilde oluşturmak için özel alanları da kullanabilirsiniz!
 • Metas Toplu Editör: Bu, eklentinin kitindeki en zaman kazandıran araçlardan biridir. Her bir yayını yeni bir sekmede / pencerede açmadan tüm mesajlarınız için metasları manuel olarak hızlı bir şekilde değiştirmenizi sağlar.
 • Yönlendirme Yöneticisi: Bu araç, SEO suyunu korumak için tek sayfalar ve dizinler için SEO dostu yönlendirme eklemenizi sağlar.
 • XML Site Haritası Oluşturucu: Bu araç, WordPress siteniz için özel bir site haritası oluşturmanıza olanak tanır. Belirli sayfaları, etiket kategorilerini ve daha fazlasını kolayca ekleyebilirsiniz. Kaydedildikten sonra site haritasını büyük arama motorlarına otomatik olarak gönderir ve düzenli aralıklarla günceller.
 • .htaccess & robots.txt Editörü: Bu dosyaları bir dosya yöneticisi veya FTP aracılığıyla değiştirebilmenize rağmen, eklenti size doğrudan erişmenizi sağlar. Ancak, herhangi bir hata SEO puanlarınızı düşürebileceğinden, bu ayarları çok dikkatli bir şekilde değiştirmeniz çok önemlidir..

BAVOKO SEO Tools WordPress eklentisinin premium sürümü aynı zamanda bir site performans optimizasyonu ve izleme özelliği ile birlikte gelir. Site hızı SEO için çok önemli bir faktördür. derinlemesine bizim WordPress performans optimizasyonu ve WordPress Görüntü Optimizasyonu Serisi. Daha iyi bir anlayış için okumanızı tavsiye ederim.

BAVOKO Premium Özelliklerine Genel Bakış

BAVOKO SEO Tools, birçok harika ücretsiz ve premium özellik ile birlikte gelir. Eklenti tarafından sunulan yalnızca premium özellikler şunlardır:

 1. Diğer SEO Verileri: Yeni başlayanlar için, Google Analytics’i ve BAVOKO API’sını eklentiye bağlayabilirsiniz. Bu, daha fazla veri çekmenizi ve bunları doğrudan WordPress kontrol panelinde görüntülemenizi sağlar.
 2. Anahtar Kelime Araştırması: Anahtar kelime bulma aracıyla, alakalı anahtar kelimeler için arama hacimlerini ve ortalama TBM’yi görebilirsiniz. Ancak, derinlemesine anahtar kelime araştırması için Ahrefs veya Majestic SEO gibi gelişmiş araçları şiddetle tavsiye ederim.
 3. Dahili Bağlantılar: Bu, ilgili makalelerin birbirine bağlanmasında çok zaman kazanmanıza yardımcı olan iyi bir premium özelliktir.
 4. Backlink: Yine Ahrefs gibi araçlar size daha iyi backlink verisi verebilir. Ancak, tek tıklamayla reddetme aracı düşük kaliteli veya spam içerikli geri bağlantıların kaldırılmasında çok yararlıdır.
 5. Endekslenebilirlik ve Kurallı Araç: Bunlar, sitenizin içeriğinin bu metriklere göre nasıl performans gösterdiğine ilişkin bir durum raporu veren sayfa içi araçlardır. Bunlar SEO hijyenini korumak için mükemmeldir.
 6. Verim: Performans aracı, sitenizdeki tüm sayfaların sayfa hızı bilgilerinin yanı sıra CSS, JS ve resim dosyaları için ayrıntılı istek verileri sağlar.
 7. SEO Raporlaması: Bir SEO ajansıysanız, rapor oluşturma aracı haftalık veya aylık aralıklarla e-posta yoluyla müşterilerinize SEO raporlarını doğrudan gönderebilir.

Paketleme

Hepimizin bildiği gibi, başarılı bir SEO stratejisi uzun vadeli bir oyundur. Çok fazla sabır ve yapılandırılmış bakım gerektirir. Ancak, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir SEO eklentisinden yararlanarak zaman kazanabilir ve sitenizin yolunda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bence BAVOKO çok fazla içeriği yönetmeniz gerektiğinde çok kullanışlıdır. Yeni başlarken eklentinin premium sürümü gerekli değildir. Bu noktada, yüksek kaliteli içerik oluşturmaktan daha iyi olursunuz. Ancak, iyi bir içerik topluluğuna sahip olduğunuzda, bu eklentiyi sayfa içi SEO sağlığınızı izlemek ve korumak için kullanabilirsiniz.

Özetle, WordPress için BAVOKO SEO Araçları blogcular ve SEO ajansları için – özellikle çok ve çok içerik yönetenler için harika bir eklentidir.

BAVOKO SEO Tools eklentisi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Bir özellik öneriniz var mı? Aşağıdaki yorumların olup olmadığını bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map