Akismet Hala WordPress için En İyi Spam Eklentisi mi?

AntiSpam WordPress Eklentileri Karşılaştırması

Spam gönderenler (insan ve otomatik) WordPress’i blog yazarlarının yaptığı kadar severler, bu nedenle spam engelleyiciye ihtiyacınız olduğunu söylemek yetersizdir. Akismet uzun zamandır WordPress için en iyi spam engelleyici olarak hüküm sürdü, ancak bu eklenti hala spam engelleme hizmetleri alanında en iyi yarışmacı?


Bu yazıda, Akismet’i rakipleriyle karşılaştırarak ve birikip birikmeyeceğini ve nihayetinde zirveye çıkıp çıkmadığını görerek karar vereceğiz. Hadi dalış yapalım!

Akismet: Uzun Süren Yorum Spam Engelleyici

Kimse spam içerikli e-posta mesajları almayı veya çevrimiçi spam içerikli yorumları okumayı sevmez. Hepimiz spam’in bir sıkıntı olduğunu biliyoruz, ancak bunlardan rahatsızlık duymak onu engellemek için yeterli bir neden mi? Gerçekten web sitelerimizde spam engellememiz gerekiyor mu?

Basit cevap, sadece spam rahatsız edici olduğu için değil, vurgulayıcı bir “Evet!” Dir. Örneğin, bilgisayar korsanları web sitenizde yeni kullanıcı hesapları oluşturur ve sitenize spam içeren köprüler eklerse Google tarafından cezalandırılabilirsiniz. Yorum spam’ı da bu kategoriye girer. Web siteniz dizine eklenmişse ve spam içeriyorsa, olumsuz değerlendirilebilir ve web sitenizin olumsuz bir değerlendirmesi sitenizin Google’ın arama sonuçlarından kaldırıldı.

Sitenizi erişilebilir tutmak için web sitenizi izlemek ve kötü amaçlı saldırıları düzeltmek iyi bir uygulamadır. Akismet gibi spam engelleyicileri devreye giriyor..

Akismet ilk olarak 2005 yılında WordPress yapımcıları tarafından başlatıldı. Etkinleştirildiğinde, eklentinin etkinleştirildiği tüm web sitelerinden toplanan bilgilere dayanarak bir web sitesindeki spam’i filtreler. Spam, iletişim formları ve yorumlar bölümlerinden filtrelenir.

Akismet Eklentisi Nasıl Kurulur ve Yapılandırılır

Sizin için şanslı olan Akismet’in kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Akismet bir freemium fiyatlandırma modeli kullanılarak sunulmaktadır, bu nedenle eklentinin kendisi daha fazla özellik için premium bir plana yükseltme seçeneğiyle indirilip kullanılabilir. Her durumda, başlamak için önce eklentiyi yüklemeniz gerekir.

Akismet'i yükleyin

WordPress kurulumunuza giriş yapın ve Eklentiler> Yeni Ekle. Akismet, ilk önerilen eklentilerden biri olmalı, sadece Şimdi kur ve sonra etkinleştirme buton.

Akismet Hesabını Kur

Eklenti aktif hale geldikten sonra ekranınızın üstünde bir bildirim çubuğu görmeniz gerekir. Akismet hesabınızı oluşturun. Başlamak için büyük mavi düğmeye tıklayın.

WordPress.com Hesabıyla Akismet'e giriş yapın

Bu sizi ana alana götürecek Akismet WordPress.com hesabınızla giriş yapmanız istenecek (veya hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturun). Akismet’e yetki verdikten sonra bir plan seçme seçeneğiniz olacaktır:

 • Akismet Basic, Ücretsiz: Kişisel WordPress destekli web siteniz için yorum spam koruması içerir
 • Akismet Plus, 5 $ / aylık: Spam koruması ve gelişmiş istatistikler, ticari web siteleri (iş siteniz gibi) ve öncelikli destek
 • Akismet Enterprise, aylık 50 $: Plus ile aynı harika özellikler ancak büyük, yüksek trafikli web siteleri için.

Akismet API Anahtarı

Bir plan seçtikten sonra, ödeme yapmaya yönlendirilirsiniz ve ardından kendi Akismet API anahtarınızla bir onay ekranına yönlendirilirsiniz..

Akismet API'sini bağlayın

Bu 12 haneli anahtarı kopyalayın, WordPress kontrol panelinize geri dönün ve Akismet hesabınızı web sitenize bağlamayı tamamlamak için anahtarınızı yapıştırın.

Akismet Spam Filtreleme

Son adım, spam filtrelemeniz için bir Katılık düzeyi seçmektir. Spam klasörüne otomatik olarak şüpheli yorumlar koymak için Akismet’i varsayılan ayarında bırakabilir veya Akismet’in iletileri sizin için silmesine izin vermek için izinleri yükseltebilirsiniz..

Akismet ile Spam İzleme

Akismet kurulduğunda, eklenti otomatik olarak NSFW yorumlarını filtrelemeye başlayacaktır. Temel plan ile standart spam istatistiklerini görüntüleyebilirsiniz, ancak bir Artı veya Kurumsal plana geçtiyseniz daha yararlı site istatistiklerine erişiminiz olur.

Akismet Site İstatistikleri: Grafik

Akismet: Günlük, Aylık ve Geçmiş Veriler (planınıza bağlı olarak)

Akismet Site İstatistikleri: Tablo

Akismet: Aylık İstatistikler Detay

Akismet Hesabınıza giriş yapın ve Aktif Siteler bölümünü tıklayın. Buradan bireysel istatistikleri görüntülemek için Akismet hesabınıza bağladığınız her web sitesini tıklayabilirsiniz..

İstatistikler, daha sonra WordPress sitenize erişmesini engelleyebileceğiniz sorunlu IP’leri tanımlamanın kolay bir yolunu sunar Ayarlar> Tartışma> Yorum Kara Listesi. Ancak bu verileri düzenli spam seviyelerini takip etmek için de kullanabilirsiniz, böylece bir mil ötedeki bir spam saldırısını tespit edebilir ve siteniz (potansiyel olarak) çökmeden önce işlem yapabilirsiniz.

Akismet vs En İyi WordPress Spam Önleme Eklentileri

akismet anti-spam eklentisi

Akismet’in web hizmeti, site sahiplerinin spam içerikli yorumları kendilerinin denetlemesini engeller. Ancak bazı web sitesi sahipleri yanlış pozitifler bildirdiler – spam olmayan yorumların spam içerikli yorumlarla birlikte engellendiği anlamına gelir (yanlış pozitifler, Artı ve Kurumsal kullanıcılar için site istatistiklerinde bulunan ayrıntılı veri bilgileriyle doğrulanabilir)..

Akismet’in etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceği konusunda karar verdiyseniz, spam önleme hizmetlerini bir adım daha ileri götürdüğünü iddia eden bazı eklentiler var. Web sitenizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilecek ek anti-spam özellikleri sunan bazı antispam WordPress eklentileri.

Spamcıları Spam Önleme’yi Durdur

spam göndericileri durdur

Bu eklenti, reddedilen bir oturum açma girişiminin veya yorumunun spam göndermeyen bir kişi tarafından gerçekten gönderilip gönderilmediğini onaylamak için üç captcha yapılandırmasından birini kullanır. Gravity Forms ile iyi çalıştığı bildiriliyor. Spam Göndericileri Durdur web sitenizi aşağıdakilere karşı korur:

 • Geri izleme spam’i
 • İletişim formu spam’ı
 • Yorum spam’ı
 • Kayıt spam’ı
 • Giriş denemeleri

Birkaç uyarı bildirildi. Bazen geçerli kullanıcılar kendi WordPress veritabanlarına giriş yapamazlar. Ayrıca, bu eklenti bir proxy sunucuda veya PHP işlevlerini kullanmayan bir barındırma şirketinde çalışmaz.

CleanTalk tarafından Anti-Spam

cleantalk spam koruması

CleanTalk tarafından Anti-Spam bulut tabanlı bir spam engelleyicidir. Eklenti ücretsizdir, ancak bulut hizmeti CleanTalk ücretli bir hesap gerektirir. 7 günlük ücretsiz deneme süresinden sonra bu hizmete devam etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Yorumları, kaydı, iletişim formunu ve e-posta spam’lerini engellemenin yanı sıra CleanTalk tarafından yapılan Anti-Spam, web sitenizi spamden de korur:

 • Rezervasyonları
 • Emirler
 • widget’lar
 • Abonelikler
 • Bülten eklentileri

Bu eklenti, sitenizi yavaşlatmadan web sitenizin birden çok yönünü analiz edebilir, çünkü sunucular yerine bulut kullanır. Yalnızca e-posta adreslerini değil, aynı zamanda spam göndericilere bağlı alan adlarını ve IP adreslerini de kara listeye alır. Spam botlarının web sunucunuza boş bir sayfaya göndererek erişmesini önleyen isteğe bağlı bir güvenlik duvarı özelliği vardır.

Kalkan Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

Kalkan Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

Kalkan Güvenliği ve Güvenlik Duvarı yorum spam’lerini engeller ve kötü amaçlı IP adreslerine karşı web sitesi güvenliği sunar. Bu eklenti, giriş sayfanızı gizler ve tüm spambot yorumlarını engellediğini ve aynı zamanda insan spam yorumlarını önlediğini iddia eder. Kötü niyetli giriş denemeleri iki faktörlü yetkilendirme tarafından caydırılır.

Güvenlik duvarı devre dışı bırakılabilse de, bu eklenti öncelikle web sitenizi güvence altına almak için tasarlanmıştır. Spam içerikli IP adresleri otomatik olarak kara listeye alınır ve kaba kuvvet saldırıları engellenir. Tüm eklenti özelliklerine tamamen ücretsiz erişilebilir.

Hangi Spam Eklentisi Sizin İçin En Uygun??

Spam engelleyiciler, web sitenizin arama motorları tarafından olumsuz değerlendirilmesini önler. Ayrıca spam içerikli yorumların denetlenmesinin baş ağrısını da kaldırır ve web sitenizde istenmeyen yeni kullanıcı hesapları oluşturmayı engeller.

Ancak soru hala devam ediyor, web siteniz için hangi anti-spam eklentisinin en iyi olduğunu nasıl belirlersiniz? Hangi eklentinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemek için kendinize sorabileceğiniz bazı sorular:

 1. Bu eklenti, web sitenizde etkin olan diğer eklentilerle uyumlu mu??
 2. Yalnızca yorum spam engelleme hizmetlerine mi yoksa daha kapsayıcı bir spam engelleyicisine mi ihtiyacınız var??
 3. Tam özellikli bir ücretsiz eklenti mi yoksa plan aboneliği ile gelişmiş özelliklere sahip bir eklenti mi arıyorsunuz??
 4. Bulut tabanlı veya web sunucusu sistemiyle ilgileniyor musunuz??
 5. Spam engellemeye ek olarak web sitesi güvenliği mi arıyorsunuz??
 6. Okuyucularınız yorum yapmadan önce captcha kodunu doldurmaktan rahatsız olur mu?

Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar, hangi istenmeyen posta önleme ve / veya site koruma özelliklerinin en iyi şekilde çalışabileceğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Ancak seçiminizi yaptıktan sonra bile esneklik şarttır. Bazen eklentiler birbirleriyle iyi çalışmaz. Önceden var olan eklentilerle iyi çalışıp çalışmadığını belirlemek için tercih ettiğiniz spam engelleme eklentisini test etmeniz gerekir.

Sonuç

Bir web sitesini çalıştırırken, spam engelleyiciyi etkinleştirmek önemli bir eklentidir. Anti-spam eklentisi olmadan, web siteniz kötü niyetli saldırılar tarafından aşılabilir ve bu da site sıralamanızın düşmesine ve gerekli güncellemeleri yapana kadar tamamen algılanamaz hale gelmesine neden olabilir..

Bir spam engelleyiciye ihtiyacınız var, ancak Akismet sizin için en iyi seçenek mi? Bu soruyu cevaplamak için web sitenizin benzersiz ihtiyaçlarını değerlendirmelisiniz ve daha sonra varsayımları çizmek yerine, yukarıdaki karşılaştırmaları sizin için doğru seçeneği seçmek için kullanabilirsiniz (Akismet’in gerçekten ilk tercihiniz olduğunu düşünüyoruz).

WordPress web sitenizdeki spam’leri nasıl engelliyorsunuz? Akismet hala spam engelleme çözümünüz mü? Bu listeye ilişkin düşüncelerinizi ve / veya eklemelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map