Affiliate WP – WordPress için En İyi Affiliate Pazarlama Eklentisi

Affiliate WP, trafiği artırmanıza ve web sitenizden daha fazla satış oluşturmanıza yardımcı olacak yepyeni bir bağlı kuruluş pazarlama eklentisidir. Eklenti Pippins Plugins’den Pippin Williamson ve Andrew Munro tarafından geliştirilmiştir. Sumobi. Pippin, Andrew’un Add Ons geliştirdiği bir eklenti olan son derece popüler eklentisi Easy Digital Downloads ile bilinir.


Bu makalede, Affiliate WP’nin nasıl çalıştığını ve sizin ve web siteniz için neler yapabileceğini göstermek istiyorum.

Affiliate WP Kullanımı

Affiliate WP, popüler üyelik ve e-Ticaret WordPress eklentileriyle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Aşağıdaki üyelik ve e-ticaret eklentileri şu anda Bağlı Kuruluş WP tarafından desteklenmektedir:

Eklenti ayarları sayfasındaki entegrasyon alanını açmanız ve entegre etmek istediğiniz uygun eklentiyi etkinleştirmeniz gerekir.

Satış Ortaklığı Entegrasyonları

Ayarlar alanında toplam yedi sayfa vardır: Genel Bakış, Satış Ortakları, Yönlendirmeler, Ziyaretler, Raporlar, Araçlar ve Ayarlar.

Satış Ortaklığı WP Menüsü

Genel bakış sayfasında ücretli ve ücretsiz başvuruların ve kazançların bir özeti görüntülenir. Ayrıca, son başvuruları, son başvuru ziyaretlerini ve kaydolmak için en son bağlı kuruluşları da görüntüler.

Affiliate WP Genel Bakış Ekranı

Yeni bağlı kuruluşlar eklemek çok kolay. Yönetici alanı üzerinden manuel olarak yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kullanıcıyı, komisyon oranlarını ve ödeme e-posta adresini tanımlamaktır. Kullanıcıları bu yolla satış ortağı olarak eklemeniz için veritabanınızda zaten var olması gerekir. Web sitenizde zaten bir hesapları yoksa, bunu WordPress’teki Kullanıcılar bölümünden manuel olarak yapmanız gerekir..

Yeni Bir Bağlı Kuruluş Ekleme

Affiliate WP etkinleştirildiğinde, web sitenizde “Satış Ortağı Alanı”İfadesini alır ve sayfayı [affiliate_area] kısa koduyla doldurur. Satış ortağı kaydı etkinse, satış ortağı alanında yeni satış ortakları için bir kayıt sayfası görüntülenir. Gördüğünüz gibi, standart bir WordPress kayıt formunun isteyeceği bilgilerin aynısını ister.

Yeni Bir Ortaklık Hesabı Açın

Affiliate kayıtları, Affiliate WP çeşitli ayarlar alanında etkinleştirilebilir. Eklenti, tüm yeni uygulamalardan e-postayla bilgilendirilmenizi ve uygulamaları elle onaylayana kadar beklemenizi sağlar. Yönlendirmelerle ilgili ek ayarlar da bu sayfada bulunmaktadır.

Affiliate WP Çeşitli Ayarları

Satış ortağı alanı, tüm ücretli ve ücretsiz yönlendirmeleri ve kazançları, ziyaretleri ve dönüşümleri listeler. Satış ortağının dönüşüm oranı da listelenir.

Bağlı Kuruluş Alanı

Bağlı kuruluşlara, yeni bir yönlendirme yaptıklarında bildirim gönderilebilir. Bağlı Kuruluş WP, bağlı kuruluşların ziyaretçileri web sitenizin herhangi bir bölümüne yönlendirerek komisyon kazanmasına olanak tanır. Tek yapmaları gereken URL’yi girmek ve ardından “URL Oluştur” düğmesini tıklamaktır. Bu, bağlı kuruluşları web sitenizin daha fazla alanına bağlamaya teşvik etmelidir.

Satış Ortağı Alanı Yönlendirme Seçenekleri

Yönetici alanında, tüm bağlı kuruluşların bir listesini görebilirsiniz. Kazançlarını, komisyon oranlarını, sevk sayısını ve oluşturdukları ziyaretleri listeler. Veriler herhangi bir sütuna göre sıralanabilir, bu da en iyi performans gösteren ve en kötü performans gösteren satış ortaklarını hızlı bir şekilde görüntülemeyi kolaylaştırır.

Üye Listesi

Tüm yönlendirmeler, yönlendirmeler sayfasındaki bir listede görüntülenir. Sonuçları ücretli, ücretsiz, beklemede ve reddedilen yönlendirmeleri gösterecek şekilde filtreleyebilirsiniz. Veriler tarihe göre de filtrelenebilir. Yönlendirmeler işlem sütunu üzerinden denetlenebilir. Tavsiyeleri reddedebilir, ücretli olarak işaretleyebilir ve ödemeyi kabul edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı WP Tavsiyeleri

Ziyaretler sayfası, trafiğinizin nereden geldiğini görmenin pratik bir yoludur. Ziyaretçinin geldiği sayfayı ve yönlendiren URL’yi gösterir. Aynı zamanda ziyaretçiyi yönlendiren bağlı kuruluşu da gösterir. Saat ve tarih, yönlendirme kimliği ve IP görüntülenir. Ziyaretin bir yönlendirme oluşturup oluşturmadığını vurgulayan bir sütun da var (yani bir satış).

Satış Ortaklığı Ziyaretleri

Raporlar sayfası, yönlendirmeler ve ziyaretler için raporlar oluşturabilir. Önemli veriler raporun üstünde, altında bir grafik ile gösterilir. Veriler bugün, dün, bu ay, geçen ay ve bu yıl gibi çeşitli zaman çizelgeleri için filtrelenebilir. Ayrıca özel bir zaman çizelgesi tanımlayabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Raporları

Tüm yönlendirme bilgileri bir CSV dosyasına aktarılabilir. Veriler belirli bağlı kuruluşlar ve belirli tarihler için filtrelenebilir. Verileri ayrıca ücretli, ücretsiz, beklemede veya reddedilen yönlendirmelerle de kısıtlayabilirsiniz. Eklenti ayarları bu alandan da içe aktarılabilir ve dışa aktarılabilir. Sonraki sekme, belirli bir satış ortağının istatistiklerini yeniden saymanıza olanak tanır, son sekme ise Affiliates Pro WordPress eklentisi.

Satış Ortaklığı Araçları

Entegrasyonlardan ve çeşitli sekmelerden daha önce bahsetmiştim. Henüz tartışmadığım bir ayar alanı Genel Ayarlar. Bu sayfa lisans numaranızı belirlemenizi sağlar. Eklentinin çalışması için lisans numaranız gerekli değildir, ancak otomatik eklenti güncellemeleri ve entegre destek almak gerekir.

Satış ortağı bölgeniz için kullanılan sayfalar ile şartlar ve koşullar Genel Ayarlar’da da tanımlanabilir. Yönlendirme URL’leri için kullanılan değişkeni ve varsayılan komisyon oranını da tanımlayabilirsiniz. Para birimi ayarları da bu alanda tanımlanır.

Satış Ortaklığı Genel Ayarları

Ons Ekle

Geliştirici lisans sahiplerinin tüm Bağlı Kuruluş WP Eklentilerine erişimi vardır. Eklentiler PayPal Uyumlu Ödemeler ve Ziyaretçi Ülke Kayıtları ancak şu anda mevcut olan tek Eklenti Katmanlı Satış Ortağı Oranlarıdır..

Adından da anlaşılacağı gibi, Katmanlı Satış Ortaklığı Oranları, satış ortaklarının sizin için daha fazla satış oluşturdukça aldığı komisyon oranlarını otomatik olarak artırmanıza olanak tanır. Örneğin, elli satış oluşturduklarında komisyon oranlarını% 20’den% 25’e yükseltebilir ve yüz satış oluşturduktan sonra% 30’a yükseltebilirsiniz..

Bu tür bir sistem şirketler tarafından en çok kazanan iştirakleri ödüllendirmek için sıklıkla kullanılır.

Ortaklık WP Katmanlı Ortaklık Oranları

Fiyatlandırma

Affiliate WP oldukça rekabetçi bir fiyatlandırma yapısına sahiptir. Kişisel lisans 49 dolardan satılıyor ve Affiliate WP’yi tek bir web sitesinde kullanmanıza izin veriyor. İşletme lisansı 99 ABD dolarıdır ve eklentinin üç web sitesinde kullanılmasına izin verir. Geliştirici lisansı 199 $ ‘dan satılıyor ve eklentiyi sınırsız sayıda web sitesinde kullanmanıza izin veriyor. Bu lisans aynı zamanda tüm Bağlı Kuruluş WP Eklentilerini kullanmanızı sağlar.

Satış Ortağı WP Fiyatlandırması

Tüm lisanslar bir yıllık güncelleme ve destekle gelir. Lisanslar orijinal fiyattan% 40 indirim ile yenilenebilir ve geri ödeme politikası, eklentinin yapabileceklerinden memnun değilseniz satın alma tarihinden itibaren 30 gün içinde tam bir geri ödeme talep etmenizi sağlar.

genel bakış

Affiliate WP, bir çevrimiçi mağaza veya üyelik web sitesi üzerinden para kazanırsanız, bağlı kuruluş işlevlerini web sitenize entegre etmenin harika bir yoludur. Eklenti, tüm WordPress önbellek eklentileri ile doğal olarak çalışır ve çeviri için hazırdır, bu yüzden onunla çakışan herhangi bir eklenti veya tema öngörmüyorum. Ayrıca sınırsız sayıda bağlı kuruluşu destekliyor ve eklentiyi kullanmanıza yardımcı olacak kapsamlı belgeler var.

Eklenti yüklendikten sonra, bağlı kuruluş programınızı tanıtmaya başlayabilir ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sizin için tanıtacak bir bağlı kuruluş ordusu oluşturabilirsiniz..

Eklentiyi bir saat kadar test ettim ve yapabileceklerinden çok etkilendim. Pippin, WordPress için gerçek bir tutkulu ve Easy Digital Downloads, Daha İyi Son Mesajlar Widget Pro ve Kolay İçerik Türleri gibi pratik WordPress çözümleri geliştirmek için çok çalışıyor. Diğer eklentilerine gösterdiği adanmışlık, Pippin ve Andrew’un gelecek yıl boyunca Ortak WP’ye daha fazla özellik ekleyeceklerinin iyi bir göstergesidir..

Eklenti hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Affiliate WP adresini ziyaret edin.

Teşekkürler,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map