WordPress Web Sitenizi Google’ın Kara Listesinden Nasıl Koruyabilirsiniz?

WordPress Web Sitenizi Google'ın Kara Listesinden Nasıl Koruyabilirsiniz?

Web sitenize gelen trafikte ani bir düşüş fark ettiniz mi? Sayfalarınızda yanıp sönen gölgeli ürünler için garip reklamlar mı var? Anlaşmayı onaylıyorsanız, web sayfalarınızın Google’ın dizininde bulunmaması mümkündür. Basitçe ifade etmek gerekirse, Google sitenizi ziyaretçiler için güvenli olmadığını düşündüğü için sitenizi kara listeye alabilir. Bunun web sitenize gelmesini önlemek için web sitenizi Google’ın kara listesinden nasıl uzak tutacağınızı bilmek önemlidir..


Google’ın Kara Listesi Nedir??

Bing, Norton Safe Web, McAfee SiteAdvisor vb. Gibi arama motorları kullanıcılara mümkün olan en iyi arama deneyimini sunmaya çalışır ve Google farklı değildir. Google, ziyaretçilere zarar verebilecek web sitelerinde sürekli olarak kötü amaçlı içerik aramaktadır. Daha sonra bu web sitelerini karantinaya alır.

Google herhangi bir resmi kara liste yayınlamasa da, potansiyel tehditler için sürekli olarak internete bakar. Ardından, ziyaretçileri korumak için bu güvenli olmayan web sitelerinin dizinini kaldırır. Web yöneticilerinin yoğun trafik kaybına yol açabileceğinden buna çok dikkat etmesi gerekir..

Google, bu web sitelerinin bilgisayarınızdaki yazılım hatalarından yararlanan programları sessizce yüklemek için kötü amaçlı kod enjekte ettiğinden şüphelenir. Bu programlar daha sonra spam postalar gönderebilir ve hatta bir ziyaretçinin bilgisayarını mahvedebilir veya yavaşlatabilir. Ayrıca ziyaretçilerinizin şifreler veya kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgilerini çalabilirler.

Birçok durumda, bir kara liste dikkatsiz ziyaretçileri koruduğu için iyi bir şeydir. Aslında, bir web sitesinin potansiyel alıcısı, web sitesinin durum tespiti sürecinin bir parçası olarak kara listede olup olmadığını kontrol etmelidir..

Google’ı Bir Web Sitesini Güvenli Olmayan Şekilde Düşündüren Nedir?

Google, web sitenizi ziyaretçilerin erişiminden çıkarmadan önce birçok yönü göz önünde bulundurur. Bazen bu algoritmik değişiklikler nedeniyle olur, ancak daha sıklıkla güvenlik veya bazı düzeltmeler gerektiren diğer sorunlar nedeniyle olabilir:

  • Ana makine sunucularınızdaki veya bilgisayarınızdaki veya ağınızdaki kötü amaçlı yazılım veya virüsler.
  • Düşük kaliteli veya pornografik veya önemsiz içerik, tartışmalı / yasa dışı içerik, orijinal olmayan veya herhangi bir telif hakkını ihlal eden içerik.
  • Kimlik avı veya dolandırıcılık sayfalarını barındırma.
  • Diğer web sayfalarına yönlendirme.
  • Arka oda oluşturma, bağlantı gönderme, bağlantı satın alma veya satma.
 • Spam içerikli ve kötü amaçlı sayfalara bağlantı verme.
 • Anahtar kelimeleri maskeleme veya anahtar kelimelerin aşırı optimizasyonu gibi kirli SEO uygulamaları.

Bu yönler, Google’ın arama dizininden kaldırılması da dahil olmak üzere Google’ın cezalarını tetikleyebilir.

Web Siteniz Kara Listeye Alındığında Ne Olur?

Google’ın kara listesine alınmanın en dramatik etkisi ziyaretçi sayısındaki düşüştür. Ciddi gelir kaybının yanı sıra, web sitesinin itibarı ve güvenilirliği de.

Google uyarı işaretlerini yanıp sönmeye başladı web sitenizdeki ziyaretçileri korkutmak için. Ve kara listeye girdikten sonra, iyileşme için uzun bir yol olabilir.

Web Sitenizin Google Tarafından Kara Listeye Alındığını Gösteren 15 İşaret

Google bazen web yöneticilerini web sitesinin dizini kaldırması konusunda bilgilendirir. Ancak bu işaretlere de bakabilirsiniz..

 1. Messages gibi uyarı mesajlarıBu site saldırıya uğramış olabilir‘Veya‘Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir, Devam etmek istiyor musunuz? ’ yanıp sönmeye başla.
 2. Google, ziyaretçileri sitenizin Tehlikede Olduğu veya Tehlikeli Olabileceği konusunda uyarır.
 3. Web siteniz boş bir sayfa yüklüyor veya ana sayfanız başka bir URL’ye yönlendiriyor.
 4. Web sitenizi Google’da aramak, garip sayfalar veya reklamlar döndürür.
 5. SERP’lerde SEO spam bağlantıları ve yönlendirmeleri.
 6. Gölgeli farma ürünleri için tuhaf anahtar kelime aramaları sayfanıza gelir.
 7. E-postalarınız geri dönmeye başlıyor.
 8. Bilinmeyen pop-up’lar yanıp sönmeye başlar, sitenizde spam içerik veya garip reklamlar görünür.
 9. Tarayıcınız harici kaynaklardan garip içerik yüklüyor.
 10. Ctrl + U’yu tıkladığınızda web sitenizin üstbilgi veya altbilgisinde garip kod parçaları fark edersiniz.
 11. Web siteniz gözle görülür şekilde yavaşlıyor.
 12. Bant genişliği kullanımı artar.
 13. Web sitenize gelen trafik gün geçtikçe azalıyor.
 14. Google Web Yöneticisi Araçları hesabınız, web sitenizdeki kötü amaçlı kod hakkında uyarılar alıyor.
 15. Web siteniz artık Google’ın dizininde görünmüyor.

WordPress Sitenizin Google’ın Kara Listesinde olup olmadığını Kontrol Etme

Web sitenizin, siz bilmeden bile arama motorları tarafından dizinden çıkarılmış olması mümkündür. Yukarıdaki işaretler kara listeyi gösterebilse de, bunu doğrulamak için yapabileceğiniz bazı özel kontroller vardır:

Manuel Kontrol Yapın

Google arama çubuğuna web sitenizin adresini yazın. Siteniz görünmüyorsa ve daha önce böyle değilse, sitenin Google tarafından dizine eklenmemiş olma olasılığı vardır. Elbette, bu henüz yeni bir site için çalışmaz, çünkü henüz arama motorları tarafından dizine eklenmemiş olabilir.

Ücretsiz Çevrimiçi Araçlar

Çevrimiçi tarama araçları, web sitenizin Google tarafından cezalandırılıp cezalandırılmadığını öğrenmek için hızlı bir kontrol sunar. Ziyaret etmek IsMyWebsitePenalized ve web sitenizin URL’sini yapıştırın. Bu araç, web yöneticileri ve SEO uzmanları için yararlı olan ücretsiz bir hizmettir.

Google'ın kara listesi: IsMyWebsitePenalized

Araç web sitenizi tarar ve ceza durumu hakkında bilgi verir. Sonuçlar oldukça doğrudur. Park edilmiş alanların, yeniden yönlendirilen alan adlarının veya yeni web sitelerinin Cezalandırılmış bir durumu yansıtacağına dikkat etmek önemlidir.

Sucuri SiteCheck

Sucuri SiteCheck

Kullanabileceğiniz bir diğer etkili araç Sucuri SiteCheck tarayıcı. Kötü amaçlı yazılımları ve web sitenizin kara listeye alınması dahil bir dizi güvenlik sorununu algılayabilir. Ayrıca, tarayıcı sorunu çözmek için yöntemler önerir.

Google Web Yöneticisi Araçları

Ama bugüne kadar, bunun için en iyi yol kullanmak Google Web Yöneticisi Araçları web sitenizdeki güvenlik kusurlarını kontrol etmek için.

Google'ın kara listesi: Google Arama konsolu

Google Web Yöneticisi araçlarının güvenlik sorunları alanı, sitenize bağlantılar, arama sorgularınız, site sağlığı ve 404 hataları dahil olmak üzere sitenizle ilgili bir dizi yararlı bilgiyi ortaya çıkarır.

Web Sitenizi Google’ın Kara Listesinden Uzak Tutmanın İpuçları

Dizinden çıkarma işleminin neden olduğu hasarı onarmak uzun vadeli bir süreçtir. Bu nedenle, bazı önleyici tedbirler almak daha akıllıca (ve daha kolay). Google’ın iyi tarafında kalmak için yapabileceğiniz birkaç şey:

 • Güvenlik duvarı yükleyin ve düzenli olarak virüsten koruma yazılımı çalıştırın.
 • Sitenizi temizleyin ve kötü amaçlı içeriği kaldırın.
 • Spam web sitelerine bağlantı vermekten ve bağlantı satın almak veya satmaktan kaçının.
 • Anahtar kelime doldurmadan orijinal içerik sağlayın.
 • Hosting paketinizi dikkatlice seçin.
 • WordPress’inizi düzenli olarak güncelleyin, güvenilir temalar ve eklentiler kullanın.
 • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi düzenli olarak değiştirin, giriş sayfalarınızı koruyun.
 • Wp-config.php dosyasını ve .htaccess dosyasını güvenceye alın.
 • Google’ın şartlar ve koşullarını bilmeniz ve algoritma değişikliklerini takip etmeniz gerekir.

Bunların bir garanti olmadığını unutmayın (web sitenizde tam olarak ne yaptığınızı bilmediğimizden), ancak web sitenizi beyaz listeye eklemenize yardımcı olacak iyi uygulamalardır..

Sonuç

Gördüğünüz gibi, Google tarafından kara listeye alınmanın kurtarılması zaman alan büyük olumsuz sonuçları vardır. Web sitenizi düzenli olarak kontrol etmek için Google web yöneticisi araçlarıyla bir hesap oluşturmak harika bir fikirdir. Saldırıya uğramış bir web sitesinden kurtarma hakkındaki önceki yayınımıza da başvurabilirsiniz..

Artık dizinde olmadığınızı öğrendikten sonra, ilk adımınız bir hasar kontrol önlemi olarak web sitenizi çevrimdışına almak olabilir. Ana makinenizi bilgilendirin ve siteyi devre dışı bırakın. Giriş yapabiliyorsanız, gördüklerinizi not edin ve barındırma hizmeti sağlayıcılarınıza iletin.

Yukarı Bak Google’ın temiz bir siteyi koruma notu, ve gerekirse sitenizi temizlemek için profesyonel yardım alın. İşiniz bittiğinde, inceleme isteğinde bulunarak Google’ı bilgilendirin. Google daha sonra sitenizi tekrar taramaya ve web sayfalarınızı yeniden dizine eklemeye başlar. Zaman alacak, ancak iyileşebilirsiniz.

Eklemek için yararlı ipuçlarınız var mı? Veya WordPress web sitenizi korumak için en iyi uygulamalar hakkında sorularınız mı var? Aşağıya bir yorum bırakın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map