WordPress’te Özel Yazı Tipi 404 Hataları Nasıl Düzeltilir

WordPress 3.0’ın piyasaya sürülmesiyle çok değerli bir araç olan WordPress temalarınıza “Özel Yazı Türleri” ekleme yeteneği geldi ve oluşturduğum birçok WordPress temasında kullandım. Şimdiye kadar Özel Yazı tipleri son derece popüler hale geldi ve hemen hemen her WordPress temasında kullanıldı. Ancak özel yazı türleriyle çalışan herkes muhtemelen dreadful 404 Bulunamadı Hatası bir gönderiye yazı tipinden bir noktada veya başka bir yerden erişmeye çalışırken. Neyse ki bu hataları düzeltmek için neredeyse her zaman basit bir düzeltme var.


Aşağıda, kullanıcıların Özel Gönderi Türleriyle ilgili daha yaygın sorunlarından bazılarını ve bu hataları neden aldıklarını listeledim. Umarım orada en az birkaç kişiye yardım ederler.

1. Kalıcı Bağlantı Ayarlarınızı Kontrol Edin

Bu muhtemelen insanların özel yazı türlerinde 404 hataları almasının en yaygın nedenlerinden biridir ve birçok kez bununla uğraştım. Ben yeniden yazma kuralları (ki ben tavsiye etmiyorum) yıkama gibi birçok düzeltmeler gördük ama şahsen ben aşağıdaki basit düzeltme ile en iyi şansı oldu:

Çözüm:

 • Özel kalıcı bağlantı yapınızı ayarlayın (% postname% gibi)
 • Kaydet’i tıklayın
 • Tek özel yayın sayfalarınızın 404 hata sayfası döndürüp döndürmediğine bakın
 • Varsa, geri dönün ve kalıcı bağlantıları varsayılana değiştirin ve kaydedin
 • Şimdi özel kalıcı bağlantıyı tekrar ayarlamayı deneyin ve kaydedin

İleri ve geri gitmek normalde hatalarımı düzeltmeye yardımcı oldu ve bu yöntemle çok başarılı oldum.

Şimdi, bazı sunucularda izinleriniz doğru ayarlanmadıysa bu çalışmayabilir ve .htaccess dosyanızı manuel olarak güncellemeniz gerekebilir. Bunu yapmak için sitenize FTP veya SFTP ve tarayıcı aracılığıyla kök WordPress dizininize (wp-config.php dosyanızın ve wp-içerik klasörünüzün bulunduğu yer) giriş yapmanız gerekecektir. Burada, değiştirebileceğiniz .htaccess adında bir dosya bulmalısınız (FTP programınızda gizli dosyaları etkinleştirme seçeneğinin bulunduğundan ve yalnızca bir tane yoksa bir tane oluşturduğunuzdan emin olun). Şimdi dosyanın temel WordPress kodunu içerdiğinden emin olun. WordPress belgeleri, ki şuna benzer:

# WordPress'i BAŞLAT

Motor Açık
RewriteBase /
RewriteRule ^ index \ .php $ - [L]
% {REQUEST_FILENAME} RewriteCond! -F
% {REQUEST_FILENAME} RewriteCond! -D
RewriteRule. /dizin.php [L]

# END WordPress

Önemli: Varolan bir .htaccess dosyasını değiştiriyorsanız, önce bilgisayarınızda bir şey yedeklediğinizden emin olun..

2. Sülük çakışmalarını kontrol edin (yazı türünüzle aynı sülük içeren bir sayfaya sahip olmak)

404 hatasına neden olabilecek başka bir şey, yazı tipi postanızı görüntülemek için bir ana sayfanız olması ve gerçek yazı tipi tekil slug’unuzla aynı sülük olmasıdır. Örneğin, “portföy” adında bir posta türünüz varsa ve aynı zamanda hem slug “portföyü” olan bir ana “Portföy” sayfanız varsa (başka bir deyişle, bir portföy yayınına erişmek için site.com/portfolio/sample- post), tekil yazı tipi yazılarınızda 404 hatalarına neden olan bir çakışma oluşturur. Bu nedenle, portföy gönderi türünün tekil bilgi için slug “projeleri” veya “portföy öğesi” kullandığını sık sık görüyorsunuz.

Çözüm:

 1. Sayfa adını, özel gönderi türünden farklı olacak şekilde değiştirebilirsiniz
 2. Yeniden yazma parametresini değiştirerek yapılan özel gönderi türü bilginizi değiştirebilirsiniz özel gönderi türünüzü kaydetme

3. Otomatik Yıkama Yeniden Yazma Kuralları (geliştiriciler için)

404 hatalarının başka bir nedeni, her yeni yazı türü kaydedildiğinde WordPress’te yeniden yazma kurallarınızı “temizlemeniz” gerektiğidir. Bu, Ayarlar> Kalıcı Bağlantılar’a gidip kaydet düğmesine tıklayarak yapılabilir (bu yazının ilk bölümünde belirtilmiştir).

Kayıtlı yazı türlerine sahip özel bir tema veya eklenti üzerinde çalışıyorsanız, 404 hatalarını önlemek için temanızı veya eklentinizi etkinleştirdiklerinde son kullanıcınız için yeniden yazma kurallarını otomatik olarak yıkamayı düşünebilirsiniz. Aşağıda, kullanabileceğiniz kodun bir örneği verilmiştir:

// Tema kodu
add_action ('after_switch_theme', 'flush_rewrite_rules');

// Eklentiler için kod
register_deactivation_hook (__FILE__, 'flush_rewrite_rules');
register_activation_hook (__FILE__, 'myplugin_flush_rewrites');
işlev myplugin_flush_rewrites () {
// CPT kayıt işlevinizi buradan arayın ('init'e de bağlanmalıdır)
myplugin_custom_post_types_registration ();
) (Flush_rewrite_rules;
}

Başka Bir Hata veya Çözümünüz Var?

Başka bir hatayla karşılaşırsanız veya daha iyi bir çözümünüz varsa, lütfen benim yorum yapın ve bana bildirin. Sadece bana yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sorunlarına bir çözüm arayan diğer insanlara da yardımcı olacaktır. Teşekkürler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map