WordPress Image SEO Hataları ve Nasıl Onarılır

WordPress Image SEO Genel Hataları
 1. 1. WordPress Görüntü Yönetiminde Mükemmel Kılavuz
 2. 2. WordPress’te Daha Az Bilinen 3 Görüntü Yönetimi İpucu
 3. 3. Şu Anda Okuma: WordPress Image SEO Hataları ve Nasıl Onarılır

Eğer uygun bir görüntü SEO stratejisi uygulamıyorsak, son iki makalede öğrendiklerimiz nehre inerdi. Image SEO, genel SEO stratejinizde önemli bir rol oynar ve öğreticileri paylaşan siteler için çok önemlidir. Resimleriniz yanlış adlandırılmamışsa, ’alt’ etiketlerine sahip değilse veya daha kötüsü farklı sunucularda barındırılmışsa, kaybedeceğiniz tüm trafiği düşünün.


WordPress Image SEO Hataları

Resim SEO söz konusu olduğunda en önemli hataları ziyaret edeceğiz – ve uygun önlemleri öneriyoruz.

Alakalı Görseller kullanmıyorsunuz

Ronald ve şirketle tanışın

Siz ve arkadaşlarınız, yaklaşan seyahatiniz için hangi modun taşınacağı konusunda ciddi bir tartışma yaşıyoruz. Hem eyaletlerarası otobüs hem de uçuş iyi seçeneklere benziyor – ancak zaman tartışmasına karşı bütçede kaldınız. Ronald ve Jeremy öncülüğünde iki takım var. Ronald bir uçuş yakalamak istiyor, böylece Cuma toplantılarını yeniden planlamak zorunda kalmıyor. Öte yandan Jeremy, Dünya Ana’nın hayranı olarak, eyaletler arası otobüs yolculuğunda öne çıkan doğal güzelliğin tadını çıkarmak için toplantı planını değiştirmeyi düşünmez. Tabii ki, seyahat grubundaki her üye tarafları seçer – on saatlik bir otobüs yolculuğu istemeyenler, Ronald ile dövüşte. Tabiat Ana’nın güzelliğine hayran olmak isteyen diğer ekip, otobüse binmenin kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyor.

Her iki taraf da diğerini kendi taraflarını almaya ikna etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Hayatlarının en kritik tartışmalarından biri gibi görünen Ron, aşağıdaki kelimeleri söyleme hatasını yaptı:

RON: Hey millet, her iki ulaşım tarzında da iyiyim. Hafta sonları kedime bakmalı?
JEREMY: Ne? Emily’nin yerinde bırakabilirsin! Bekle, neden bunu tartışıyoruz??
JEREMY’S EKİBİNDEN ÇOCUK: Evet, önemli bir konuşmanın ortasında olduğumuzu görmüyor musun??
ROLAND’IN EKİBİ İÇİN ÇOCUK: Adam hadi!
ROLAND: Ne oluyor Ron! Burada bir krizin ortasında olduğumuzu görmüyor musunuz??
RON (biraz korktu): Tamam, tamam Sarah’ı Emily ile birlikte bırakacağım. Tanrım.
TOPLU: Kahretsin Ron! Bunu hep yapıyorsun…

Ve tartışma devam ediyor.

Artık Ron olmak istemiyorsun, değil mi? Şununla aynı uygunluk. Görüntüler bin kelimeye bedeldir. Ancak dikkatli değilseniz, farklı bir düşünce dizisinde kişinin dikkatini kaybedebilirsiniz..

Muhtemelen şu an New York’u düşünüyorsunuz

Yayınınıza resim eklemenin ilk kurallarından biri, yol fikrinizi iletiyorsunuz. Görüntüler değer sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu yüzden WPExplorer’ın öğreticileri ekran görüntüleri ile doldurulur ve tema listeleri her temanın en iyi bitlerini / demolarını göstermeye odaklanır.

Bu değer (a) doğada bilgilendirici olabilir, (b) görsel veya duygusal bir etki taşıyabilir veya (c) her ikisinin bir karışımı olabilir. En iyi görüntüler çoğunlukla üçün birleşimidir.

Github’ın Açılış Sayfası Örneği – Çalışma masasında bir geliştiricinin resmi

Bununla birlikte, bir görüntü eklemek için bir resim kullanmanın bir anlamı yoktur. Bu tür eylemler çoğu zaman verimsizdir. Öte yandan, doğru resim dönüşümlerinize çok katlı avantaj sağlayabilir.

Yukarıdaki ekran görüntüsü Github’ın birçok açılış sayfasından biridir. Görüntüyü inceleyelim. Öncelikle, bu görüntünün aslında bir vektör çizim olduğunu fark edeceksiniz. Şekilde, ırksal / etnik engellerin üstesinden gelinmektedir. Ayrıca, sayfanın genel renk şemasına uyum sağlayan mavi renk, bilinçaltı profil oluşturmayı geçersiz kılar. Harika bir açılış sayfası oluşturan bir görüntünün doğru kullanımına mükemmel bir örnek – harika kopya ve CTA ile birleştiğinde -.

Resim Dosya Adına Odaklanmıyorsunuz

Anladım – kaliteli öğreticiler oluşturmak zor bir iş. Her adımın açıkça belgelenmesi gerekir, ancak okuyucularınızın bunu zekalarına hakaret olarak kabul edecek kadar açıklayıcı olmamalıdır..

1800 kelimelik bir eğitimde çalıştığınız ve bir düzine ekran görüntüsünü kapsadığınızda, ikna olmak ve ekran görüntüsü-1, ekran görüntüsü-17 gibi adları kullanmak çok kolaydır..

Ama gerçekte, bu kesinlikle SEO’nuza zarar veriyor.

WordPress kalıcı bağlantı ayarları

Birisi, yukarıda gösterilen görselle uzaktan alakalı bir şey arıyor olsaydı, “ekran görüntüsü-1” veya “görüntü-1” kullanıyor mu yoksa “WordPress’de kalıcı bağlantılar nasıl kapatılır ”

İlgili bir notta, görüntü SEO’suna% 100’ünüzü vermek istiyorsanız, resimlere bir TITLE özelliği de ekleyin. Bu TITLE etiketinin değeri resminizin dosya adı olabilir.

ALT etiketlerini tanımlamıyorsunuz

ALT etiketleri görüntünün alternatif metnini temsil eder. Boyut, öncelik veya benzeri herhangi bir şeyden bağımsız olarak her görüntüde kullanılmalıdır. Çok basitçe koymak ALT etiketleri görüntünün bir açıklamasıdır. Resminiz gerçek anlamda neyi temsil ediyor??

ALT etiketleri, arama motorları tarafından resminizi taramak için kullanılır. Görüntü oluşturulamıyorsa, görüntünün ALT etiketi yerinde kullanılır. ALT etiketleri, ekran okuyucular tarafından görme yeteneğini kaybeden kişiler için de kullanılır.

Örneğin, önceki ekran görüntümüzün ALT etiketi veya açıklayıcı metni şunlar olabilir:

Varsayılan seçenek işaretliyken kalıcı bağlantı ayarlarını gösteren WordPress panosunun ekran görüntüsü.

Ayrıntılı ALT etiketleri yazmak gerçek bir serseri olabilir, ancak çabalar işe yarar. Ne yazık ki, ALT etiketi optimizasyonu nedeniyle organik trafikte büyüme gösteren yeni bir çalışma bulamadım. Çoğu forumlarda yorumlar. Bu tür çalışmalarla karşılaşırsanız, bunları bizimle paylaşın!

TITLE ve ALT etiketlerinizi doldururken anahtar kelimesiniz

Anahtar kelime doldurma temelde sadece bazı son mil SEO suyu almak için tüm popüler anahtar kelimelerinizi eklemek gibidir. Ancak, gerçekte, yapımında iyi yağlanmış arabanızda düşük kaliteli yağ kullanmak gibidir. Google her geçen gün daha akıllı hale geliyor, bu da onunla ne zaman uğraşmaya çalıştığınızı bildiği anlamına geliyor. Sonuç? SEO puanınız cezalandırıldı.

Anahtar kelime dolgulu ALT etiketine tipik bir örnek:

Kalıcı bağlantı ayarlarını gösteren WordPress panosunun ekran görüntüsü, varsayılan seçenek işaretlendiğinde EN İYİ BEDAVA VE PREMIUM WORDPRESS TEMASI WPEXPLORER

Benim tavsiyem? Kısayolu kullanmayın. ALT etiketlerinizi tanımlamak için çok çalıştınız – emeğinizin meyveleri takip edecek.

Resim Altyazılarını Kullanmıyorsunuz

ALT ve TITLE etiketleriyle ilgili olan şey, okuyucu / ziyaretçi tarafından gerçekten görünmemeleri. Arama motorları bunu seviyor, ancak makalenizi okuyan bir kişi olarak, alternatif metninizi görmek için resmin üzerine gelmiyorum, dosya adını görebilmek için resmi yeni bir sekmede çok daha az açıyorum. (Tabii ki, bir görüntüyü kaydediyor olsaydım, güzel, açıklayıcı bir dosya adı kesinlikle benim günümü yaratırdı!)

SEO için ne kadar önemli olursa olsun, ALT ve TITILE etiketlerinin ziyaretçinin okuma deneyiminde gerçekten önemli bir rol oynamadığını belirledik..

Burası altyazılar içeri gel. Kissmetrics çalışması, resim altyazılarının gerçek gövde kopyasından% 300 daha fazla okunduğu tespit edildi. Bu beklenenden çok daha fazla göz küresi.

Duyarlı tasarım. Bu bir resim yazısı örneğidir!

Altyazılarınız akılda kalıcısa, okuyucunun söyleyeceklerini okuyup okuma şansı vardır. Bunu şu şekilde düşünün:

 • TITLE etiketi, resim dosyası için kısa bir dosya adı
 • ALT etiketi, görüntünün içeriğinin açıklayıcı bir yazımıdır
 • Altyazı okuyucu içindir. Ziyaretçinin okuma deneyimini geliştirmek için tasarlanan TITLE ve ALT etiketlerinin bir karışımı.

Bir Resim Site Haritası Göndermediniz

Bir web sitesi aslında birbirine bağlı HTML sayfalarının bir koleksiyonudur. Site haritası, web sitenizin tüm sayfalarının nasıl yapılandırıldığı hakkında bilgi içeren bir belgedir. Bunlar genellikle web sitenizin resimlerini içermez.

Burası görüntü site haritalarının devreye girdiği yerdir. Udinra Tüm Resim Site Haritası iş için mükemmel bir eklentidir. Eklenti, NextGen Gallery ve Envira Gallery gibi görüntü kaydırma eklentilerini destekler; WooCommerce, Easy Digital Downloads gibi e-ticaret eklentileri ve Visual Composer, Site Origin, vb. gibi sayfa oluşturucu eklentileri.

Görüntü Performansı Optimizasyonu

Bir sitenin genel performansı SEO’da çok önemli bir faktördür. Performans optimizasyonu söz konusu olduğunda, hiçbir şey mükemmel değildir – her zaman iyileştirme için yer vardır. Google’ın logosunu azalttığı yeni bir örnek alın 14.000 bayttan 305 bayta ve hala gelişmeye devam ediyor.

Önceki yayınlarımızda paylaştığımız birkaç resim optimizasyonu ipucu aşağıdadır.

Resimlerinizi Optimize Etmiyorsunuz

 • Görüntülerinizi optimize etmenin en iyi yollarından biri, dosya boyutunu küçültmek ve optimize etmek için TinyPNG gibi araçlar kullanmaktır.
 • Ayrıca, tüm resimleriniz için bir maksimum boyut tanımlamanız ve maksimum boyuttan daha büyük olan tüm resimleri yeniden boyutlandırmanız gerekir.
 • Ancak yukarıdakilere başlamadan önce, aşağıdakileri öğrenmeniz gerekecek: doğru format bir görüntüyü kaydetmek için.

Zaten yerinde olduğunu varsayıyorum. Değilse, lütfen ilk yazımızı okuyun – tüm konuştuğumuz şey bu!

Duyarlı Görseller Kullanmıyorsunuz

Hepimiz duyarlı web siteleri kullanıyoruz. Bu gün ve yaşta mobil cihazlara uygun bir web sitesine sahip olmak kesinlikle çok önemlidir. Bunu yapmazsanız, SEO puanından bahsetmemek için potansiyel olarak müşterileri kaybedersiniz. (Evet, web siteniz mobil cihazlara uygun değilse Google sizi cezalandırır.)

Şimdi duyarlı görüntüleri tartışalım. WordPress 4.4 ile duyarlı images özelliği varsayılan olarak etkindir. Bir resim yüklediğinizde, WordPress farklı ekran boyutları için birden fazla sürümü oluşturur.

Duyarlı görüntüler için yeni destekle, WordPress bir görüntünün mevcut tüm boyutlarını bir srcset özniteliği. Bu, web tarayıcısının seçenekler arasından seçim yapmasını ve cihazın ekran boyutuna bağlı olarak en uygun görüntü boyutunu indirmesini sağlar. Tarayıcı diğerlerini yok sayar – potansiyel olarak bant genişliği tasarrufu sağlar ve işlem sırasında sayfa yükleme sürelerini hızlandırır.

Herhangi bir nedenle WordPress 4.4’e güncellemediyseniz, RICG Duyarlı Görüntüler eklenti aynı özelliklere sahip. WordPress’in en son sürümündeyseniz, aslında bu eklentiye ihtiyacınız yoktur.

Ücretsiz CDN Kullanmıyorsunuz

Performansı artırmanın ikinci yolu, oldukça popüler olan Jetpack modülünden Photon gibi ücretsiz bir CDN kullanmaktır. Jetpack’i birçok nedenden dolayı seviyoruz ve Photon bunlardan sadece biri. Photon’ın ne olduğunu merak ediyor olsaydınız – WordPress’ten ücretsiz bir resim CDN hizmetidir. Jetpack’in Foton modülü sitenizdeki tüm resimleri alır ve WordPress.com’un genel içerik dağıtım ağında saklar. Görüntüler sunucunuzdan indirilir, daha hızlı yüklenir ve bant genişliği maliyetlerinden tasarruf edersiniz. Başka ne isteyebilirsiniz?

Tembel değilsiniz Görüntüler Yükleniyor

Kokan kedi, tembel kedi, seni ne besliyorlar?

Tembel yükleme etkinken, görüntüler görünümünüzde göründüklerinde yüklenir. Örneğin, WordPress için en iyi podcasting çözümleri hakkında 2000 kelimelik bir makale okuduğunuzu varsayalım. Makalenin sonuna ulaşıncaya kadar tüm resimlere bakmanıza gerek yoktur. Tembel yüklemeyi etkinleştirmek yükleme sürelerini önemli ölçüde azaltır ve hem sizin hem de ziyaretçinin bant genişliğinden tasarruf sağlar.

BJ Lazy Load eklentisi cevabınız. 50.000’den fazla etkin kurulumla yanlış gidemezsiniz. Eklentiyi indirin ve etkinleştirin ve tek bir tıklamayla sihrin başlamasına izin verin.

Bununla birlikte, kapak tarafında, tembel yüklenen görüntüler söz konusu olduğunda bazı potansiyel tuzaklar vardır. Dikkatli değilseniz, SEO puanlarınıza zarar verme riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Önerilen eklentileri kullanırsanız sıralanacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca, diğer tembel giriş eklentilerini kullanıyorsanız, Web siteleri için Google olarak getir tüm içeriğinizin arama motorları tarafından düzgün bir şekilde taranmasını sağlamak için.

Görüntü Kullanımı Hakkında Birkaç İpucu

Aşağıdaki ipuçları hata olarak değil, içeriğinizin kalitesini artırabilecek genel kurallardan daha fazlası olarak düşünülmelidir.

Genel stok fotoğraf yönlendirmek

Bu resmi gördüğünüzde aklınıza ilk gelen şey nedir?

Hiçbir şey size gülümseyen bir müşteri destek yöneticisinin aynı görüntüsünü daha fazla rahatsız etmiyor Bize Ulaşın sayfa. Veya bir modellerde bariz bir stok fotoğraf Hakkımızda ya da daha kötüsü, Bize katıl sayfa. Herkes onlara çok alışkındır, neredeyse onları hemen tanıyabiliriz. Bir potansiyel müşterinin veya müşterinin sizinle iletişim kurmasını istiyorsanız – orada harika bir destek ekibi fotoğrafı çekin veya basit olun – yararlı bir iletişim formu oluşturun. Ancak (Tanrı sevgisi için) Hakkımızda, Bize Katılın veya Bize Ulaşın sayfalarınızda stok resmi kullanmayın. Bugün, kesinlikle yarardan çok zarar verecekler.

Mümkün Olduğunda GIF Kullan

Mutluluk Nicolas Cage. Kaynak: GIPHY

4chan’dan 9GAG’a kadar tüm önemli sosyal ağlara büyüyen GIF’lerin artan popülaritesi ile (evet, doğrudan Facebook ve Twitter’ınıza bakıyorum) ve onu destekleyen klavyeler; GIF’lerin burada kalmak için olduğu gerçeğini inkar etmek yok. Gönderilerinizde GIF kullanmayı düşünüyorsanız (ve aslında huzurunuzu sağladıysanız), GIPHY iyi GIF resimleri bulmak için harika bir yerdir!

Lisansları Dikkatli Kullanın # # CC0

Kimsenin asla olamayacağını söylüyorlar çok dikkatli. Hayır, kıyamet sonrası sığınağınızı inşa etmeye başlamanızı istemiyorum. Ancak görüntüleri lisanslamak söz konusu olduğunda, indirmek ve kullanmak ücretsiz olan CC0 olanlar için gitmek en iyisidir. İyi bir pazarlama bütçeniz varsa, devam edin ve bir Shutterstock aboneliği satın alın ve blogunuz ve bültenleriniz için bazı harika telifsiz fotoğraflar indirin.

Sonuç

Bu yazı serisini tamamlayarak, şu ana kadar öğrendiklerimizi gözden geçirelim:

 1. Doğru görüntü biçimini kullanın
 2. Blog gönderilerine stok fotoğraf yükleme hakkında ipuçları
 3. Görüntü optimizasyonu – boyut, boyutlar, kalite ve web için tasarruf
 4. WordPress site URL’si değiştiğinde görüntü yönetimi
 5. Harici görüntüleri WordPress’e aktarma
 6. WordPress’te görüntü hotlinkingini önleme
 7. WordPress Resim SEO’sunda Sık Karşılaşılan Hatalar
 8. Tembel yükleme görüntüleri
 9. WordPress’teki resim site haritaları
 10. WordPress’te duyarlı görüntüler

Bu yazı dizisi hakkındaki düşünceleriniz neler? Hayati bir ipucu mu eksik? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map