WordPress İçin Daha İyi Başlıklar ve Sloganlar Nasıl Yazılır

Bitti bir milyar web sitesi çevrimiçi, her gün daha fazla lansmanla. Bir web sitesi oluşturma ve yönetme konusunda yeniyseniz, bu rekabet miktarından bunalmış olabilirsiniz. Sitenizi nasıl öne çıkarırsınız ve trafikteki payınızı nasıl çekersiniz??


Fark edilmenin ilk adımı dikkat çekici bir başlık ve yaratıcı slogana sahip olmaktır. Bunlar okuyucularınızın göreceği ilk unsurlar olduğu için hemen bir etki yaratmak istiyorsunuz. Amacınıza ve markanıza odaklanan bir başlık ve sloganınızın olması, aynı kitlenin dikkatini çekmek için rekabet eden diğer sitelere göre size avantaj sağlar.

Bu yazıda, WordPress başlıklarının ve sloganlarının ne olduğunu ve web sitenizi nasıl etkilediğini keşfedeceğiz. Ayrıca, markanızı tanımlayan ve arama motorları için optimize edilmiş bir başlık ve sloganı nasıl oluşturacağınızı da tartışacağız. Başlayalım!

WordPress Başlıkları ve Başlıkları Nedir??

WPExplorer başlık ve kısa açıklama ekran görüntüsü.

Sitenizin başlığı ve kısa açıklama genellikle ziyaretçilerin göreceği ilk şeydir. Size blogun adını verir ve siteyi ziyaret ettiğinizde tam olarak ne bulacağınızı söyler – özlü, doğru ve profesyonel.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Başlık sitenizin adıdır. İnsanlar markanızı nasıl tanımlar ve sizi İnternet’te nasıl ararlar. Öte yandan, Slogan genellikle başlığınızın hemen altına yerleştirilmiş bir altyazıya veya reklam sloganına benzer kısa bir ifadedir. Sitenizin ne hakkında ve neden var olduğuna dair kısa bir açıklama olarak çalışır.

Güçlü bir başlığı net, açıklayıcı bir sloganla birleştirmek, kitlenin dikkatini çekmeye çalışırken sitenize bir avantaj sağlar. Yukarıdaki kendi başlık ve slogan kombinasyonumuza bir göz atın. Sitenin adını sağlarken, içeriğimizden (temalar, eklentiler ve kılavuzlar) neler beklediğinizi açıkça ve kısaca açıklar..

İyi hazırlanmış bir başlık ve slogan bulmak zaman alabilir, ancak kesinlikle çabaya değer. Bu iki basit metin, benzer sitelerden öne çıkmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, okuyucularınıza sitenizin ne hakkında olduğunu ve beklenen tonu ve stili de söylerler. En iyisi, doğru bir şekilde yapıldığında, WordPress Arama Motoru Optimizasyonu’nuzu (SEO) geliştirmek için başlığınızı ve sloganınızı kullanabilirsiniz..

WordPress için Daha İyi Başlıklar ve Kısa Açıklamalar Oluşturma

Sitenizi nasıl markalayacağınıza karar verirken, uygun bir başlık belirleyerek işe başlamalısınız. Başlığınızı hazırladıktan sonra, onu tamamlayan bir slogan oluşturabilir ve ardından her iki öğeyi de SEO amaçları için optimize edebilirsiniz. Bu görevleri nasıl yapacağınızı konuşalım.

1. Adım: Web Sitenizin Başlığını Seçin

Bir web sitesi başlığı ile gelmek korkutucu olabilir, çünkü müşterilerin sitenizle ilgili ilk izlenimi olacaktır. Bunu şu şekilde düşünün: başlığınız markanızdır. İnsanlar sizi oradaki diğer tüm sitelerden nasıl tanır?.

Güçlü bir başlık bulmanın anahtarı, sitenizin hedeflerinin ne olduğunu anlamaktır. Kişisel bir blog mu? Belki de bir e-ticaret mağazası, kar amacı gütmeyen bir kuruluş veya çevrimiçi bir portföy başlatıyorsunuz. Her iki durumda da, sitenizin amacı konusunda netseniz bir başlık bulmak daha kolaydır.

Bir Web Sitesi Adı Bulmak için Yardıma mı ihtiyacınız var?

Sitenizin ne hakkında olduğunu bildiğinizde, olası isimler bulmak daha kolaydır. Ancak yine de zorlanıyorsanız, şunu deneyin:

 • Sizi tanımlayan sıfatlar veya kelime öbekleri ya da yaptıklarınızı tanımlayan kelimeler ya da kelime öbekleri kullanın. Örneğin, iyi yaptığınız ve insanlara yardımcı olabileceğiniz çeşitli şeyler hakkında bir kendin yap blogunuz olduğunu varsayalım. Blogunuza “Tüm İşlemler’den Jack (veya Jill veya adınız)” diyebilirsiniz..
 • Kim olduğunuz veya ne yaptığınızla ilgili kelimeleri kasten yanlış yazınız veya icat ediniz. Vaka tabanlı sözlük ve eş anlamlılar sözlüğü sağlıyor musunuz? Sitenizi “Dictosaurus” olarak adlandırın. Yaratıcı ol!
 • Kullanmayı deneyin kelime üreteci veya bir eş anlamlılar sözlüğü yeni fikirler için.

Web sitenizin amacını unutmayın. Kişisel bir blog için eğlenceli ve çılgın bir şey kullanmak iyidir, ancak bir işletme web sitesi için en azından anlaşılabilir (ve biraz profesyonel) bir şeye sahip olmalısınız.

Web siteniz çevrimiçi portföyünüz veya serbest çalışan işletmenizi tanıtmak için bir araçsa, başlık için kendi adınızı (örneğin, adınız.com) kullanmak iyi bir seçenektir. Bu sizi çok ileriye götürebilir, ancak onlar olmadan kimseye profilinize girmeye gerek olmadığını söyleyecektir. Bu, kendinizi ve marka olarak otoritenizi oluşturmanıza olanak tanır. Neil Patel, örneğin, adını markalaştırarak kendini bir çevrimiçi pazarlama gurusu olarak konumlandırdı:

Neil Patel'in Kendinden Markalı Web Sitesi

2. Adım: İyi Bir Kısa Açıklama Oluşturma

Kısa açıklamaların oluşturulması, başlıklardan daha zor olabilir. Sizinkilerin sitenizi özetlediğinden emin olmak istiyorsunuz. Kelimeler veya alliteration’da bir oyun kullanarak bunu yapmanın akıllıca bir yolunu bulabilirseniz sorun değil. Bununla birlikte, sitenizin içeriğini kısaca açıklamak, okuyuculara ne bekleyeceklerini söylemeyen akıllı bir cinsten daha iyi olacaktır. Dolayısıyla, sloganınız başlığınızdan sonra gösterilecek olsa da, sloganlardan beri daha fazla olmasa bile:

 1. Ne yaptığınızı net bir şekilde belirtmiyorsa, başlığınız için bağlam sağlayın.
 2. Sitenizin amacını vurgulayın veya dikkat çekin.
 3. Siteniz için tonu ayarlayın.
 4. Sitenizin aramalarda görünmesine yardımcı olacak anahtar kelimeler içerir.

Dünyanın en havalı unvanına sahip olabilirsiniz – örneğin, Shiny Betrayed Dinosaur – örneğin, sloganı olmayan insanlar, sitenizin yeni ve heyecan verici yerleri keşfetme deneyimleriniz hakkında kişisel bir seyahat blogu olduğunu bilmeyeceklerdir.

Kısa açıklama, pazarlamada benzersiz bir satış teklifi olarak bilinir. Ziyaretçilere sitenizde neler yapabileceğinizi kontrol etmenin ne yararı olacağını, sitenin içeriğinde ne olduğu sorusunu yanıtlayarak bu şekilde gösterebilirsiniz. Sitenizin neden burada olduğunu veya kendileriyle ne kadar alakalı olduğunu bilmiyorlarsa, ziyaret etmeme olasılıkları.

Web sitenizin içeriğinin tarzı nedir? Esprili ifadeleriniz ve keskin mizahınız var mı? Bir tasarımcı veya teknisyen olarak yeteneklerinizi sergiliyor musunuz? İyimser, alaycı, gerçek misin? Bırakın sloganında gösterilsin – ziyaretçiler ne için olduklarını tadacaklar.

İyi Bir Tagline ile Gelmek

İyi bir slogan sadece ziyaretçileri çekmekle kalmaz, aynı zamanda sizi hatırlamalarına da yardımcı olur. En iyi sloganlar aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Kısa tut: Nasıl ortaya çıkarsanız çıkın, sloganınızı kısa tutmanızı öneririz. Hemen maksimum etkiyi elde etmek istiyorsunuz ve uzun, başıboş bir slogan arama sonuçlarında tam olarak gösterilmeyecek. 60’dan fazla karakter kullanmamaya çalışın, çünkü arama sonuçlarında görüntülenecek olan budur. Özlü olmak uzun ve başıboş olmaktan daha etkilidir.
 2. Tekrar etmeyin: Tekrar etmeden başlığa güç katıyorlar. Unutmayın, sitenizin başlığı için, sitenizin amacını ve hedeflerini ayrıntılı olarak açıkladığınızı unutmayın.
 3. Farklı ve akılda kalıcı olun: Kendiniz hakkında, diğer blogcuların veya iş adamlarının söylemediği bir şey söylemek istersiniz. Öne çıkmak için rekabeti araştırın. Sloganınız başkalarının söylediklerini ifade edebilir veya bir şeyi yeni ve benzersiz bir şekilde ifade edebilirse, sesiniz ve markanız daha akılda kalıcı olacaktır.

Hedef kitlenizin kim olduğunu bulmak da yardımcı olur. Ne tür okuyucular çekmeyi umuyorsunuz? Onlara ne fayda sağlamak istiyorsunuz? Bu, bir aramada öne çıkan bir slogan bulmanıza yardımcı olacaktır. Biraz daha yardıma mı ihtiyacınız var? Shopify’ın ücretsiz deneyin slogan yapımcısı başlamak.

İyi Bir Başlık ve Kısa Açıklama Neden Bu Kadar Önemli??

Başlık ve Kısa açıklama SEO

Daha önce de belirttiğimiz gibi, internette çok fazla rekabet var. Son birkaç yılda, çevrimiçi olarak bulunan çok miktarda içerikte katlanarak artış görülmüştür. 2014 infografiklerine göre Uberflip, her gün yaklaşık 145 milyar e-posta gönderiliyor, 2.73 milyon blog yayını ve 500 milyon tweet var – YouTube’a yüklenen tüm video saatlerinden veya yayınlanan haberlerden bahsetmiyoruz bile. Bunun geçen yıl ne kadar arttığını hayal edin!

Çok fazla insanın bu kadar çok içerik oluşturması ve pazarlamasıyla, insanların sizin içerik çok daha zorlaştı. Okuyucuların dikkatini çeken ve sitenizle alakalı bir başlık ve sloganınızın olması, daha fazla ziyaretçi çekmenize ve kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olacaktır.

Arama motoru optimizasyonu

Rekabet arasında kendi tutmanıza yardımcı olmak için, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) – yani, sitenizin mümkün olduğunca çok ziyaretçi almak için arama sonuçları listesinde yüksek görünmesini sağlamak için belirli anahtar kelimeler kullanarak düşünün. Site trafiği oluşturmak için yalnızca arama motorlarına güvenmemelisiniz, ancak bunlar yine de kullanışlı bir araçtır.

Arama motorları anahtar kelimeleri arar, bu nedenle uygun etiketlerle alakalı içeriğe sahip olmak yardımcı olur – ancak başlığınızı ve / veya sloganınızı SEO’ya hazır hale getirmek daha iyi sonuçlar verir. Başlıklar genellikle marka adı olarak işlev görür ve anahtar kelimeler için her zaman yer yoktur, bu nedenle çoğu SEO sloganınızda olacaktır – alakalı olduklarından ve sloganınızın hala anlamlı olduğundan emin olun!

WordPress’e SEO Dostu Başlık ve Tagline Ekleme

Başlıkların daha önemli olup olmadığı konusunda uzun süredir devam eden bir tartışma var. açık veya zeki. Web sitenize gelince, belirleyici faktör SEO üzerindeki etkisi olmalıdır. İçerik sağlamanın yanı sıra siteniz için tonu ayarlamanın yanı sıra, başlıklar ve sloganlar, arama sıralamalarınızı artırmak için anahtar kelimeler kullanmanızı sağlar. Şanslısınız, web sitenize SEO dostu başlıklar ve sloganlar eklemenin birçok yolu var.

Seçenek 1: WordPress’in Yerleşik Başlığını ve Kısa Açıklaması’nı kullanın

WordPress, web sitenizin başlığı ve kısa açıklama için yerleşik seçenekler içerir. Aslında, WordPress’i ilk kurduğunuzda site başlığınızı seçmiş olmalısınız. Değişiklik yapmak veya özel bir slogan eklemek için WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve Ayarlar> Genel:

Genel WordPress Ayarları: Başlık ve Kısa Açıklama

Veya üzerine tıklayabilirsiniz Görünüm> Özelleştir canlı tema özelleştiriciye gitmek için. Şık bloglama WordPress temamızda, site başlığı ve slogan ilk ilk özelleştirme seçeneğidir.

tema-özelleştirme-başlıkları

Chic (ve diğer premium WordPress temalarında) sloganı varsayılan olarak gizlenmiş olabilir, bu nedenle görüntülemek istiyorsanız muhtemelen bir ayarı etkinleştirmeniz gerekir. Chic için seçenek, Üstbilgi seçenekleri altındaki özelleştirici Genel Tema Ayarları bölümünde bulunur. Sadece kutuyu işaretleyin ve kaydet’i tıklayın.

temayı kısa açıklama göster

2. Seçenek: WordPress SEO Eklentisi Kullanma

Ancak bu başlık genellikle en iyi seçenek değildir, çünkü varsayılan başlık ve kısa açıklama sitenizin tamamı için geçerli olacaktır. SEO’nuzu gerçekten geliştirmek için bir eklentinin yardımını almak istersiniz. Şahsen kullanıyoruz ve tavsiye ediyoruz Yoast SEO Eklentisi, WordPress eklenti deposundan ücretsiz olarak edinebileceğiniz.

Yoast SEO Eklentisi

Yüklendikten sonra imleci yeni SEO WordPress kontrol panelinizde menü öğesini seçin ve ardından Başlıklar ve Meta. Buradan, web sitenizin çeşitli bölümlerine ana sayfa, özel gönderi türleri (WordPress teması portföyleri, referansları, personeli, etkinlikleri vb. İçeriyorsa geçerlidir), taksonomiler dahil olmak üzere daha iyi varsayılan SEO dostu başlıklar ve sloganlar ekleyebilirsiniz. kategorileriniz, etiketleriniz ve daha fazlası), arşivler ve çeşitli sayfalar (bu genellikle 404’ünüz ve arama sonuçlarınız olur).

Yoast SEO: Başlıklar ve Meta

WordPress SEO by Yoast şunları içerir ton değişken başlıklarınızı ve meta açıklamalarınızı (tüm sayfalarınız ve yayınlarınız için sloganlar gibi) otomatikleştirmeyi kolaylaştırmak için. Blog kategorisi sayfalarınızın tümünün aynı başlığı ve slogan açıklamasını paylaşmasını istemeyeceğiniz için, bu bir zorunluluktur. WPExplorer’da blog yayın başlıklarımızı nasıl biçimlendirdiğimize bir örnek:

SEO Başlıkları: Değişken Başlıkları

Blog yayınlarımızı varsayılan olarak %% title %% değişkenini ve ardından web sitemizin adını kullanacak şekilde ayarladık. Ancak, Yoast’ın yukarıda seçtiğiniz varsayılanları geçersiz kılmak için sayfa başına ve gönderi başına ayrı seçenekleri de vardır. Başlığınızı veya meta açıklama biçiminizi değiştirmek için sayfanızı veya yayınınızı açıp içeriğin altında aşağı kaydırmanız yeterlidir. Bunun gibi bir WordPress SEO ayarları kutusu görmelisiniz:

Özel Yazı Başlığı ve Meta Ekle

Buradan genel SEO’yu kontrol edebilirsiniz (istediğiniz anahtar kelimelerin sayfanızda veya yayında yeterli olup olmadığını görün, bir sayfa analizi yapın, vb.), Ancak varsayılan SEO başlığınızın çalışıp çalışmadığını da görebilirsiniz ve özel bir meta açıklaması da. Yukarıdaki resme bakarsanız, başlığın gerçekten çok uzun olduğunu görebilirsiniz, bu yüzden muhtemelen özel bir tane eklemeliyiz ve varsayılanı kullanmak yerine özel bir meta ekledik (ilk olan Metaları %% excerpt %% olarak ayarladığımızdan yayının 156 karakteri).

Yoast tarafından WordPress SEO diğer birçok harika SEO özelliğine sahiptir ve gerçekten daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bilgi tabanı. Diğer tüm SEO seçeneklerinin nasıl kullanılacağı hakkında ayrıntılı talimatlar vardır!

Sonuç

Web siteniz için iyi bir başlık ve sloganınızın olması, kalabalığın dışında kalmak ve sitenize trafik çekmek için gereklidir. Yukarıda size verdiğimiz ipuçlarıyla, başlığınızı ve sloganınızı bulmak korkutucu olmak zorunda değil. Aslında, çok eğlenceye dönüşebilir! Özellikle gurur duyduğunuz bir başlığınız veya sloganınız var mı? Haydi duyalım – aşağıdaki yorumlar bölümünde yayınlayın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map