SEO’ya Zarar Vermeden Açılır Pencereler Nasıl Kullanılır

SEO'ya Zarar Vermeden Açılır Pencereler Nasıl Kullanılır

Hadi bir şey yoldan çekelim. Pop-up’lar okuyucular için çok can sıkıcı olabilir, ancak web yöneticilerinin favorisidir. Dönüşümler için harikadırlar ve bu yüzden pop-up’ları dilemek gerçekten yoktur. Asıl zorluk, pop-up’ları dönüşümler için en etkili şekilde ve aynı zamanda okuyucular için müdahaleci olmayan bir şekilde göstermektir. Bu yazıda, web sitenizde SEO’ya zarar vermeden pop-up’ları nasıl güvenle kullanacağınızı inceleyelim.


Neden Açılır Pencereleri Kullanmalısınız?

Pop-up’lar, okuyucuların dikkatini çekmek ve web sitenizin belirli alanlarına veya içeriğine yönlendirmek için harika araçlardır. Bir müşteriyi bir ürün satın almaya, hizmet için ödeme yapmaya, bültene kaydolmaya, aboneliği yenilemeye ve daha fazlasına ikna edebilirler. bir SumoMe tarafından eğitim pop-up’ların dönüşüm oranının% 3,09 olduğunu tespit etti. En iyi performans gösteren pop-up’lar söz konusu olduğunda bu rakam 9,28’e kadar çıkabilir.

Pop-Up Dönüşüm Oranları

Kaynak: SumoMe.com

Ayrıca, ziyaretçileri herhangi bir harekete geçirici mesaj düğmesine yönlendirmek, duyurular yapmak ve bilgi vermek için açılır pencereleri de kullanabilirsiniz..

Dönüştüren Bir Pop-Up Nasıl Tasarlanır

Yukarıdaki çalışmada, tüm pop-up’ların dönüşümde eşit derecede etkili olmadığını fark etmiş olabilirsiniz. En iyi performans gösteren pop-up’lar için dönüşüm oranları önemli ölçüde artar. Öyleyse, harika bir pop-up oluşturmaya neyin yol açtığını anlamak için zaman ayıralım. İşte iyi bir pop-up’ın 8 yönü:

 1. Akılda kalıcı ve alakalı başlık pop-up’ın ne olduğunu hemen iletir (Abone Ol! Black Friday Satış! vb.).
 2. Temiz, açık, belirgin açıklama okuyucuları tahmin etmeye bırakmayan bu çok önemlidir. Açılır pencerenizin ne için olduğunu sadece aldatıcı reklam olarak kabul edilebileceğinden ( FTC izin vermez), aynı zamanda spam içerikli göründüğü için insanlar neyi tıkladıklarını bilmek ister. Başka hiçbir ayrıntı olmadan ÜCRETSİZ yazan bir açılır pencereye tıklar mısınız? Muhtemelen değil.
 3. Görsel çekicilik anahtardır. Öne çıkan renkleri, görüntüleri ve yazı tiplerini kullanın, aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Çılgın grafikler veya tarihli stiller, spam gibi bir opin görünmesini sağlayabilir, bu nedenle pop-up’ınızı oluştururken mevcut tasarım trendlerini ve kendi web sitenizin görünümünü ve hissini aklınızda bulundurun.
 4. Pop-up’ın uygun göründüğü web sayfasının bağlamına. Önce değeri oluşturmak için sayfayı kullanmanız ve ardından pop-up’a ilgi oluşturmak için bu değeri kullanmanız gerekir. Örneğin, bir blog sayfasında okuyuculardan Blog’a abone olun dükkanındayken onlardan Fırsatlar için abone olun.
 5. Alaka düzeyi ile birlikte pop-up pencereniz bir yer mantıklı. Çoğu okuyucu, hiçbir şey okumadan önce blogunuza abone olmayacak, bu nedenle sayfanın yarısına geldiklerinde bir slayt ekleme seçeneği veya makaleyi bitirdikten sonra bir açılır pencere muhtemelen daha iyi. Açılır pencerelerinizi nasıl ve nereye yerleştireceğinizi seçerken mantıklı düşünün.
 6. Olan bir şey sunun değer okuyucularınız için. Pop-up’ı tıklamak için zaman ayırmaya değer. İndirimler, daha değerli içeriğe erişim, ücretsiz üyelikler, daha fazla okuma için bağlantılar ziyaretçilerin Pop-up’ı tıklamasını değerli hale getirebilir.
 7. Pop-up bir doğrudan bağlantı İstediğiniz içeriğe. Okuyucunun, pop-up’ı tıklattıktan sonra çok fazla tıklaması veya birden çok işlem yapması gerekmez. Bir bülten aboneliği sunuyorsanız, okuyucular bilgilerini girebilmeli ve aboneliği onaylayan veya hatta daha fazla içerik paylaşabilecekleri yararlı, ilgili bir takip sayfasına gelebilmelidir. Bir kupon teklif ediyorsanız, tıklamak kodu uygulamak (veya kopyalamak) ve kullanıcıyı mağazanıza götürmek zorundadır..
 8. Öğesinin oluşturulması merak bir okuyucunun bir pop-up’ı tıklamasını da sağlayabilir. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, eylem değerli bir şeye yol açmalıdır. Bu nedenle, başarı için gizemli bir indirim veya “gizli” ipuçları harika bir tıklama yemi olsa da, sözünüzü yerine getirdiğinizden emin olun.

Bu faktörlerin yanı sıra, pop-up’ları nasıl kullanacağınızı düşünürken istatistiklere dikkat etmeniz gerekir. Pop-up’ınızı oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçlarını paylaşabilirken, size özel sektör nişinizde web siteniz için tam olarak neyin en iyi çalışacağını söyleyemeyiz. Hangi pop-up’ların dönüştürüldüğünü izlemek ve oradan iyileştirmeler yapmak için optin eklentiniz veya yazılımınız için raporlama veya analizleri kullanın.

Google, Web Sitelerini Pop-up’larla Cezalandırır mı??

Hızlı cevap olabilir – pop-up’ınızın müdahaleci olup olmadığına bağlıdır. Pop-up’larınızı tam olarak optimize etmeyi başarsanız bile, devam edip web sayfalarınızı bunlarla doldurabileceğiniz anlamına gelmez. En azından, Google tarafından bulunmasını istemiyorsanız değil. Bazı ziyaretçiler pencereyi kapatır ve bir pop-up şansı varsa web sitenizden uzaklaşırlar. Ziyaretçilerin web sayfalarınızda daha uzun süre kalmasını sağlamak ve Google’ın sizi bir arama sonucunda listelemesini sağlamak için pop-up’ların kullanıcı için müdahaleci olmadığından emin olmanız gerekir.

Google, 10 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, pop-up’ları (geçiş reklamlarını) mobil web sayfaları okuyucu için müdahaleci olan. Google, web’e göz atmak için hangi cihazı kullanırlarsa kullansın kullanıcılara sunulan içeriğin kolay erişilebilir olduğundan emin olmak istiyor.

Google ve diğer arama motorlarının arama yöntemleri sürekli olarak gelişmektedir. Bugün mobil cihazlardan gelen trafik masaüstünden gelen trafiği aşar. Google, mobil trafikteki bu büyümeye paralel olarak, kullanıcının mobil deneyimine vurgu yapan sıralama faktörlerini de içermektedir. Mobil cihazlar, yerel arama ve sesli arama gibi bazı farklı arama yöntemleri kullanır. Arama motorları, mobil kullanıcıların bu arama alışkanlıklarından büyük ölçüde etkilenir. Aslında, Google mobil ilk dizine ekleme, ve herhangi bir aramada, Google botları artık masaüstünüzdeki içerikten önce mobil web sayfalarınıza bakıyor.

Mobil cihazlarda içeriği daha kolay erişilebilir hale getirmek için Google, mobil yönergeler cep telefonlarında hangi pop-up’ların kabul edilebilir olduğunu ve neyin olmadığını açıklar. Temel kural, pop-up’ların ve okuyuculara müdahaleci olan diğer her türlü geçiş reklamının büyük bir HAYIR olmasıdır. Bu yalnızca mobil web sayfaları için geçerlidir.

Kabul Edilebilir Pop-up Örnekleri

Kabul Edilebilir Pop-up'lar SEO'ya Zarar Vermez

Google, müdahaleci olmayan pop-up’lara örnekler sunar. Bunlara benzer pop-up’lar iyi ve Google tarafından mükemmel kabul edilebilir olarak kabul ediliyor,

 • Yaş doğrulaması veya çerez kullanımı gibi yasal gereksinimlere yanıt veren pop-up’lar. Kilitli içeriğe erişmek için giriş gerektiren açılır pencereler için de aynı şey geçerlidir.
 • Makul ekran alanı kaplayan ve kolayca çıkarılabilen pop-up’lar.
 • Afiş, satır içi veya slayt öğesi veya sekmelerin arkasına gizlenmiş içerik gibi daha küçük mesajlar.

Yukarıdaki açıklayıcı listeden, akordeon veya genişletilebilir kutular gibi genişletilebilir içeriğin dahil edilmesinin güvenli seçenekler olduğu sonucuna varmak güvenli olabilir..

Kabul Edilemez Pop-up Örnekleri

Kötü Pop-up'lar SEO Sıralamasına Zarar Verecek

Google, insanların web sitenizi kullanmasını önemli ölçüde engelleyen veya engelleyen pop-up’ları onaylamaz. Bu içerir:

 • Kullanıcıları sayfalar arasında gezinirken ve / veya ana sayfanıza ulaşmadan önce kesen klasik geçiş reklamları ve sıçrama reklamları.
 • Bir kullanıcı sayfanızı tıklar tıklamaz açılan yeni pencere açılır pencereleri.
 • Kullanıcıların okumaya devam etmek için kapatmak zorunda kaldıkları içerik kapsayan pop-up’lar.
 • Kullanıcıların içeriğinize erişebilmesi için kapatılması gereken bağımsız geçiş reklamları.
 • Ekranın üst kısmındaki kısmı geçiş reklamı gibi görünen yanıltıcı sayfa düzenleri.

Bu örneklerden, aşağıdaki geçiş reklamı türlerinin Google ile de bir avantaj bulamayacağı sonucuna varabiliriz,

 • İstenmeyen bir şekilde tıklama yapan veya kullanıcılarınızın deneyimini azaltan ziyaretçileri yönlendiren spam içerikli, zor anlaşılır pop-up’ları reddetme.
 • Tam ekran yer paylaşımları, hoş geldiniz paspasları ve reklam modelleri.
 • Müdahaleci ışık kutusu reklamları.
 • Geçiş reklamları kullanıcıdan bir mobil uygulama yüklemesini istemek.

Bu biraz sert gelse de, mantıklı. Google, kullanıcı deneyimine odaklanmıştır ve Google’ın kötü tarafına girmeden pop-up’larla kitlenizi büyütmenin yolları vardır.

SEO’ya Zarar Vermeden Açılır Pencereler Nasıl Kullanılır

Bu noktaya ulaştıysanız, pop-up’ları nasıl kullanacağınız hakkında bir fikriniz ve sitenizin SEO’sunu etkilemeyecek pop-up türleri hakkında adil bir anlayışınız olmalıdır. Sitenize pop-up’lar eklerken aşağıdakileri geniş yönergeler olarak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Çevirmek amaç pop-up’larından çık. Google’ın John Mueller doğruladı çıkış amacı tarafından tetiklenen geçiş reklamlarına hala izin verilir. Yalnızca arama tıklaması ile sıralama üzerinde olumsuz etkisi olan içeriğe erişme arasında görünen geçiş reklamlarıdır. Sonuç olarak, sayfadan sayfaya taşınırken veya amaç açılır pencerelerinden çıkarken görüntülenen pop-up’lar sıralamayı etkilemez.

gecikme pop-up görünümü. Okuyucularınız içeriğinizle ilgilenene kadar bekleyin ve pop-up pencerenin otomatik olarak kapandığından emin olun. Bir kullanıcının bir web sayfasında kaldığı ortalama süreyi öğrenmek için Google Analytics’i kullanabilirsiniz. Birçok optin eklentisi, pop-up’larınız için zaman ayarı veya etkileşime dayalı tetikleyiciler için özellikler içerir..

Ayrıca uzun süre bakım yapmak iyi bir fikirdir. aralıkları pop-up’larınızın iki görünümü arasında. Kullanıcılar, ziyaret ettikleri her sayfada “abone olma” istekleriyle bombalanmak istemezler. Farklı pop-up’lar, geri dönen kullanıcılar için özel teklifler veya hatta etkileşime dayalı takipler sunmak için belirli kullanıcıları tespit edip yeniden hedefleyebilmeniz için iyi açılır pencere çerezleri kullanır.

Ayrıca, pop-up’larınızı mobil cihazlarda gizlemeyi ve yalnızca masaüstünde göstermeyi de düşünebilirsiniz. Veya belirli pop-up’lar oluşturabilir ve tanımlayabilirsiniz farklı cihazlar için kampanyalar böylece yine de bindirme karşılama mat stilini kullanabilirsiniz.

Gelişmiş Açılır Pencere Seçenekleri için OptinMonster

Peki, Google cezalarına neden olmayacak harika seçenekler oluşturmak ve uygulamak için tüm bu ipuçlarını nasıl kullanıyorsunuz? Yoksa özellikle WordPress ile pop-up’ları nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz? OptinMonster’ı öneririz. Bu güçlü kurşun jeneratörü, pop-up’larınızı, hoş geldiniz paspaslarınızı, optin’lerde slayt, içerik dolapları, özel teklifler ve daha fazlasını tamamen özelleştirmek için tonlarca optin ve özellik sunar. Hepsinden iyisi, WordPress ile kullanımı ve uygulaması kolaydır.

OptinMonster İnceleme ve Kurulum Kılavuzu

Başlarken daha fazla ekran görüntüsü ve tam bir yürüyüş görmek için OptinMonster incelememizi okuyabilirsiniz, ancak özetlemek OptinMonster, WordPress için kendi tercihlerinizi ve pop-up’larınızı oluşturmayı, özelleştirmeyi ve yönetmeyi çok kolaylaştırır.

OptinMonster Optin Özelleştirmeleri

Gerçek optin oluşturma, pop-up’larınızı tasarlamak için sürükle bırak oluşturucuyu, yerleşik stil seçeneklerini (özel CSS’yi desteklese de), mobil seçenekleri, özel efektleri ve kampanya ayarlarını kullanabileceğiniz web sitelerinde gerçekleşir. Ayrıca, genel zamanlama seçeneklerinin yanı sıra daha gelişmiş çıkış amacı, kaydırma tetikleyicisi, hareketsizlik, zamanlama ve daha fazlasını da seçebilirsiniz. Bu, yönlendirmeleri, coğrafi konumu, cihazı veya hatta kişiselleştirilmiş kampanyalar için çerezleri temel alarak belirli kullanıcıları hedefleme yeteneğine ek olarak.

OptinMonster Eklentisini Yükleyin

Optininiz hazır olduğunda eklentilerini yükleyin, OptinMonster hesabınıza bağlanın ve etkinleştirmek istediğiniz optinleri seçin. Ve bahsedebileceğimiz tonlarca başka harika özellik olsa da, en son ele alacağımız yerleşik analizdir. Hangi pop-up’ların ve optin’lerin dönüştürüldüğünü bir bakışta görebilir, değişiklikleri A / B ayırma testi ile test edebilir ve kontrol panelinizden performansı izleyebilirsiniz.

Dolayısıyla, web sitenize pop-up’lar eklemek istiyorsanız ve Google’ın cezalarından kaçınmak istediğinizden emin olmak istiyorsanız, OptinMonster isteyebileceğiniz tüm özellikleri ve seçenekleri sunar.

Sonuç olarak

Pop-up’ların ve diğer geçiş reklamlarının onlar için çok şeyleri var. Hiçbir şey bir pop-up gibi bir okuyucunun dikkatini çekmez, ancak birçok kullanıcı ve Google botu onlara nazik davranmaz. Bu yıl Ocak ayında sitenizde hemen çıkma oranında bir artış fark ettiyseniz, pop-up’larınız bunun olası bir nedeni olabilir.

Ayrıca, bu yazıyı yazarken olduğu gibi, Google duyurdu 15 Şubat 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Chrome’un yerleşik reklam engelleyicisinin, şikayette bulunmayan reklamları engellemeye başlayacağını standartlar tarafından ayarlandı Daha İyi Reklamlar Koalisyonu, üye olduğu Google. Bu standartlar hem masaüstü hem de mobil deneyimleri kapsar. Bu tür reklamlara örnek olarak pop-up reklamlar, büyük yapışkan reklamlar ve beklenmedik şekilde ses çalan reklamlar verilebilir. Bundan böyle, web sitelerinin pop-up’larının Daha İyi Reklamlar Koalisyonu tarafından belirlenen standartlara uygun olup olmadığını da kontrol etmesi gerekecektir..

Pop-up’ların nasıl kullanılacağına dair başka sorularınız veya daha fazla ipucunuz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlarda bize bir mesaj bırakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map