SEO için WordPress Anahtar Kelime Araştırma ve Kullanımı

 1. 1. WordPress için SEO Rehberi: Giriş, Hazırlık ve Jargon
 2. 2. Şu Anda Okuma: SEO için WordPress Anahtar Kelime Araştırma ve Kullanımı
 3. 3. Geri Bağlantılar, Site Hızı ve Daha Fazlası ile SEO’yu Geliştirin

Her şeyin anahtar kelime araştırmasıyla başladığını ve biteceğini zaten belirledik, değil mi? Ama nasıl yapacaksın? Ve bulduğunuz anahtar kelimelerle ne yaparsınız? Rehberin bu bölümünde bulacağız. Bazı insanlar için, anahtar kelime araştırması, nişlerini Google anahtar kelime planlayıcısına yazmak ve ilgili terimlere bakmak anlamına gelir. Bu çok iyi bir fikir değil. Google diğer alanlarda akıllı bağlantılar kurabilirken, anahtar kelime planlayıcı şaşırtıcı derecede basittir. Büyük olasılıkla, içinde zaten anahtar kelime bulunan ilgili terimleri gösterecektir..


“Futbol” yazar ve Anahtar Kelime planlayıcısından fikir istersem, “futbol oyunları” veya “futbol topları” listelediğinden emin olur, ancak “top sürme”, “Messi”, “Dünya Kupası 2014” veya konuyla çok ilgili diğer terimler. Çoğu konu için bu, yalnızca anahtar kelime planlayıcıya güveniyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sınırlı sayıda farklı anahtar kelime kaynağınız olacağı anlamına gelir. Bu yüzden …

Anahtar Kelimelerinizle Yaratıcı Olun

Kutunun dışını düşün. Nişinizi düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor? İçinde niş anahtar kelimesi olmayan bir şey mi? Endişelenme. Canlı olup olmadığını test edin. Sadece bir şey düşünemiyorsanız, anahtar kelimeler için fikir bulmanın iyi bir yolu, konu hakkındaki forumlara veya bir yahoo cevapları / quora kategorisine gitmek ve insanların genellikle yardım istediklerini görmektir. (Tüm nişler için mümkün değildir.) Sonra kelimelerini ödünç alabilir ve arama hacminin bunu izlemeye değer bir anahtar kelime olup olmadığını kanıtlayabilirsiniz. Rakiplerinizin önüne geçmek için iyi bir yol da …

Hakkında Ne Yazdığınızı Gerçekten Bilin

Yalnızca para kazanmak amacıyla bir niş içine giren birçok kişi, yalnızca anahtar kelimelere güvenecek anahtar kelime araçlarına sahip olacaktır. Ancak konu hakkında bilginiz varsa, bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. İlişkili olduğunu bildiğiniz görünüşte ilgisiz konuları çekebilir ve bir yabancının bir milyon yıl içinde asla düşünemeyeceği anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Ona ev alanı avantajı deyin. Bazı nişlerde, gerçekten ilgilenenler dışında, çoğu insanın kafalarının üstesinden gelebilecek belirli bir dil vardır..

Ne yazık ki burada gerçek bir kısayol yok, ne hakkında yazdığınızı bilmiyorsanız, zahmetsizce size ulaştığı bir seviyeye ulaşmak için zaman ve çaba harcamanız gerekecek. Bununla birlikte, yardımcı olabilecek bir şey, en azından tutkulu olmasa da, yazmak için ilgilendiğiniz bir şey seçmektir. Ancak ana hedefiniz karlılık ise, bir projeye çok fazla zaman batmadan önce bir ürünün canlılığını her zaman test etmelisiniz..

Doğru Tür Anahtar Kelimeleri Kullanın

WordPress SEO Anahtar Kelime Raporu

Anahtar kelimeler ararken, en iyi tür, rekabeti az olan ve bir ürün veya hizmet satın almak için zımni veya belirli bir amacı olan anahtar kelimelerdir. (Niyetin belirtildiği yerlerde genellikle adil bir rekabet miktarı vardır, ancak niyetin yalnızca aramanın özgüllüğü tarafından ima edildiği yerlerde her zaman olduğu kadar değildir.) Geniş anahtar kelimeler genellikle inanılmaz derecede rekabetçi ve aynı zamanda çok geneldir. İnsanlar genellikle bu anahtar kelimeleri meraktan arar ve muhtemelen herhangi bir şey satın almaktan çekinir.

Örnek olarak “metin yazarlığı” nı ele alalım. Rakamlar oldukça iyi. Aylık yaklaşık 30.000 arama. İyi haber burada durur. Rekabet şiddetlidir… ve durumu daha da kötüleştirmek için, arama terimi biraz fazla geneldir. Burada gerçek bir niyet kanıtı yok. İnsanlar sadece terimin kullanıldığını (veya Mad Men’de kullanıldığını duyduklarını) gördükleri ve bunun ne anlama geldiğini bilmek istedikleri için arama yapıyor olabilirler. Ya da belki onlara daha fazla bilmeleri gereken bir şey olduğu söylendi.

Öte yandan, ayda yaklaşık 30 arama yapan “metin yazarlığı koçu” var. Bazıları bunun değerli olmak için çok az olduğunu iddia edebilirken, burada zımni bir niyet var ve sadece bir koçluk müşterisi almanın yaşam boyu değerini hayal edebilirsiniz. Ve rekabet (şaşırtıcı değil), çok daha yumuşak. Ön sayfaya girmek artık bir hayal değil … kartlarınızı doğru oynarsanız, neredeyse garantilidir. Arama hacmi eşiğinizi daha yüksek bir değere getirmeyi seçebilmenize rağmen, bu amaçlamak istediğiniz şeyi örneklendirir. Düşük rekabet ve zımni veya belirlenmiş niyet.

Başka bir örnek “kuru buz” ile “kuru buz nereden alabilirim” dir. Kuru buz aylık 90.000 veya daha fazla arama yapar. Fakat yine de insanlar bunun neden yapıldığını merak ediyor veya videoda kuru bir buz + sabun “bombası” görmek istiyor olabilir. Ancak “kuru buz nereden alabilirim”, özellikle daha az rekabet ederken satın alma niyetinde olduğunu belirtir. Ve sadece bu değil, yine de binlerce tahmini aylık arama var. Bu, uzun kuyruk anahtar kelimesine bir örnektir. İçerik yazarken hedefleyebileceğiniz bir veya iki kelime yerine bir kelime öbeği.

Ne yazık ki, ana odağımız WordPress’e odaklandığı için, sadece anahtar kelime araştırmasına hızlı bir giriş yapmak için zamanımız var, ancak başlamanız için fazlasıyla yeterli olacak. Ancak, anahtar kelime araştırması, uzun kuyruklu anahtar kelimeler ve hangi tür anahtar kelimeler için gitmeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Backlinko’nun anahtar kelime araştırmasıyla ilgili kesin kılavuzu veya bu kapsamlı uzun kuyruk anahtar kelimeler kılavuzu ile Fat Joe.

WordPress Sitenizdeki Anahtar Kelimelerle Ne Yapmalı?

Bu noktada, WordPress SEO by Yoast eklentisini veya benzer işlevselliğe sahip başka bir tane yüklemiş olmalısınız. Değilse, şimdi yapın, çünkü ilk adım için gerçekten gerekli.

Yazı / Sayfa Başlığında Anahtar Kelimeleri Kullan

Genellikle sıralaması en kolay olan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedefliyorsanız, bunu tüm başlık olarak kullanmak genellikle yeterli olabilir. Zaten bir kitleniz varsa, standart bir arama ifadesinden daha dikkat çekici bir şey kullanmak isteyebilirsiniz, ancak yine de arama motorları için optimize etmek istiyorsunuz.

Bu durumda başlığı değiştirmek için SEO eklentisini kullanabilirsiniz. Bu yazı için, örneğin, hedeflenmenin daha arzu edilen bir arama ifadesi olduğunu öğrendiysek, sayfa başlığını “Yeni Başlayanlar İçin WordPress SEO” olarak değiştirebiliriz.

seo başlık resmi

Görüntü Dosyası Adlarını ve Alternatif Metinleri En İyileştir

Örneğin, başlığı değiştirmek için aldığım görüntünün adı “seotitle.jpg” ve alt metni “seo başlığının görüntüsü”. Bu, sayfanızın sıralamalarını yalnızca olumlu yönde etkilemekle kalmaz, aynı zamanda Google görsel aramadaki alakalı terimler için görselinizin sıralamasına yardımcı olur.

Başlıkla İlgili% 100 İçerik Yaz

Ne yazık ki, başka bir şey hakkında zaten yazdığınız bir içeriği almak, başlığı değiştirmek, biraz yeniden yazmak ve tamamen yeni bir anahtar kelimeyi hedeflemek kadar kolay değil. Potansiyel ziyaretçilerinizi hiç bitirmekle kalmayacak, aynı zamanda abone veya müşteri olma şansınızı da bozacaksınız, aynı zamanda ilk etapta fark edilmek için yeterince yüksek sıralama şansınızı da ağır yaralayacaksınız. Yani alakalı kal.

Yazı / Sayfa URL’sinde Anahtar Kelimeleri Kullan

Bunu, gönderinin / sayfanın başlığının kalıcı bağlantı olmasına izin vererek yapabilirsiniz, ancak Google aslında tüm kelime öbeklerinin kullanılmasını öneriyor ve bunun yerine her gönderi için yalnızca birkaç (3-5) anahtar kelime kullanılmasını öneriyor. Bunu WordPress yazı düzenleyicisinin içinden kolayca yapabilirsiniz. URL’nin yanındaki düzenle düğmesini tıklayın ve kalıcı bağlantıyı şu şekilde değiştirin:

permalink

Bu çizgiler boyunca daha fazla şeye:

kalıcı bağlantıyı değiştir

Doğru Bir Meta Yazın

Mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelime sıkıştırmaya çalışmayın. Mümkünse, potansiyel ziyaretçi için içeriğin ne yapacağını dikkat çekici bir şekilde açıklayın. (Meta açıklama, sayfanız arama sonuçlarında göründüğünde kişinin gördüğü gibi olabilir.) Şüphe duyduğunuzda, yayının ne ile ilgili oldukça basit bir açıklamasına gidin. Bunu ana metin kutusunun altındaki yazı / sayfa düzenleyicide, Yoast tarafından WordPress SEO kutusunda yaparsınız.

İçeriğinizi Yapılandırmak için Alt Başlıkları Kullanın

Ayrıca, yazdıklarınızla doğrudan alakalı anahtar kelimeleri vurgulamak için. Alt başlıklarınızı her zaman uygun etikete yerleştirin.

daha geniş konular için ve

daha spesifik bir şey için.

etiketleri yalnızca sayfa başlığı için ayrılmıştır. Örneğin:

Ünlü Futbolcular

Lionel Messi

Christiano Rinaldo

Kategoriler İçin Daha Geniş Anahtar Kelimeler Kullanın

Bu, arama motorlarına, sitenizdeki bir çok şey hakkında yazdığınız bir konu olduğunu ve aslında daha geniş anahtar kelimeleri hedeflemenize gerek kalmadan arama terimi için size daha yüksek sıralamalar vermeyi düşünmeleri gerektiğini gösteren sinyaller göndermenin bir yoludur (ve trafik almamak) tek tek yayınlarda ve sayfalarda. WP Explorer’daki kategorilerimize bakarsanız, bu stratejiyi çalışırken görebilirsiniz.

Anahtar Kelimelerinizi Aşırı KULLANMAYIN

Genellikle anahtar kelime doldurma olarak adlandırılır, içeriğinizde çok fazla anahtar kelime kullanmak kötü bir fikirdir. Bu sadece herhangi bir ziyaretçi için korkunç, korkunç bir okuma deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sıralamanıza hiç yardımcı olmaz. Çok ileri giderseniz, onlara zarar verebilir ve olacaktır..

Sonuç

Bu, anahtar kelimeler hakkındaki bölümü sonlandırmaktadır. Kılavuzun bir sonraki bölümünde, Geri Bağlantılar, Site Hızı ve arama motoru sıralamalarımızı iyileştirmeye katkıda bulunabilecek diğer faktörler hakkında daha fazla bilgi edeceğiz. Ve her zaman olduğu gibi, yukarıdakilere eklemek istediğiniz herhangi bir sorunuz veya herhangi bir şey varsa, aşağıya bir yorum bırakın. Düşüncelerinizi duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map