Geri Bağlantılar, Site Hızı ve Daha Fazlası ile SEO’yu Geliştirin

 1. 1. WordPress için SEO Rehberi: Giriş, Hazırlık ve Jargon
 2. 2. SEO için WordPress Anahtar Kelime Araştırma ve Kullanımı
 3. 3. Şu Anda Okuma: Geri Bağlantılar, Site Hızı ve Daha Fazlası ile SEO’yu Geliştirin

Bu bölümde geri bağlantılar, bunların nasıl elde edileceği, sayfa yükleme hızının nasıl artırılacağı, konukların gönderilmesi ve sosyal paylaşımlar için nasıl optimize edileceği ele alınacaktır. Daha fazla bilgi olmadan, WordPress SEO hakkında daha fazla bilgi edelim.


Daha Fazla Organik Geri Alın

Geri bağlantılar biraz tartışmalı bir konudur. Sıralamanızı geliştirip geliştirmediklerini değil, onları nasıl elde edeceğinizi bilmeniz gerekir. Burada esas olarak organik geri dönüşlerle ilgileneceğim, yani insanlar içeriğinize kendi özgür iradeleriyle bağlandığında. Sitenize daha fazla organik bağlantı almanın kesin bir yolu, bir kitle oluşturmaktır. Bu hiçbir şekilde kısa vadeli bir çözüm değildir. Kişiler size posta yoluyla yorum yaptığında veya soru gönderdiğinde, düşünceli yanıtlar bırakmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. (Ve sadece geri bağlantı / paylaşım için yapmamaya çalışın.)

Bazıları için şaşırtıcı olabilecek bir şey, olmamalı olsa da, gerçek haykırışlar vermek ve özellikle yararlı veya ilginç bulduğunuz makalelere bağlantı vermek aslında geri dönmenin bir yolu olabilir. “Verilecek bir tane ver.” Tipik olarak, bu kadar büyük bir kitleye sahip olmayan influencer’larla daha iyi çalışır, her zaman iyilik talepleri, bağırmalar ve röportaj için davetler ve benzerleri.

Son olarak, benzer bir konu hakkında yazan (ancak tipik olarak doğrudan rakipleriniz değil) insanlarla ilişki geliştirmek, sadece geri bağlantı almak için harika bir yol olabilir. İlişkileri geliştirerek, ölçütlerinizi karşılamak ve e-posta ve tweet’lerle spam göndermek için yeterli sayfa görüntüleme sayısına sahip bir web sitesi olan birini seçmek istemiyorum. Demek istediğim, gerçekten kazdığınız, görüşlerini daha fazla öğrenmekten hoşlandığınız ve gerçekten onlara yardımcı olabileceğiniz benzersiz bir yol bulan birisini bulmak. Belirli bir kitaptan bahsettiklerini görürseniz onlara bir kitap önerisi gönderin. (Veya kitabı bile gönderebilirsiniz.)

Daha Uzun İçerik Yaz

Daha yüksek sıralama elde etmek için yardımcı olabilecek başka bir şey, daha uzun içerik oluşturmaktır. Google’ın yalnızca bazı aramalar için uzun biçimli içerik barındıran yeni bir işlevi yoktur, uzun biçimli içerik genel olarak daha iyi sıralama eğilimindedir. (Google’daki en iyi 10 sonuç için ortalama içerik uzunluğu 2000 kelimeden fazladır.)

İnternet, kısa dikkat süresi nedeniyle ve kedi gifleri ile delicesine düşkün olsa da, daha uzun gönderilerin önemli ölçüde daha fazla geri dönüş sağladığı ortaya çıkıyor. Ancak bunun 2500 kelime dolgu yazmak için ücretsiz bir geçiş olduğunu düşünmeyin. Bunun anlamı, belki daha uzun içerik parçaları oluşturmak için fikirleri birleştirmeyi denemenizdir. Veya korktuğunuz bir konuyu şipşak bir makaleye sokmaktan çekinmeyin. Temel olarak, bir konunun derinliklerine gitmekten korkma.

Site Hızınızı Artırın

w3-total-cache-wordpress-plugin-wpexplorer

Daha hızlı bir yükleme hızı sıralamanızı olumlu yönde etkilemekle kalmaz, hemen çıkma oranınızı düşürerek daha fazla ziyaretçiyi korumanıza yardımcı olur, bu da zaman içinde daha fazla kullanıcı katılımı, paylaşım ve hatta geri bağlantıya yol açabilir.

Sayfa yükleme hızınızı hızlı ve kolay bir şekilde artırmanın ücretsiz bir yolunu istiyorsanız, bir önbellek eklentisi yükleyin ve doğru şekilde yapılandırın. Ayrıca görüntülerinizi optimize etmek de istersiniz. Bir görüntü optimizasyonu eklentisi almak isteyebilirsiniz. Ancak buradaki en önemli adım, resim dosyalarınızı yüklemeden önce manuel olarak sıkıştırmanız ve web siteniz için uygun boyutta yapmanızdır..

Ekran görüntüleri söz konusu olduğunda, varsayılan genellikle herhangi bir görüntü düzenleyiciyi kullanarak çok daha yönetilebilir bir JPEG dosyasına kolayca sıkıştırabileceğiniz oldukça veri ağırlıklı bir PNG dosyasıdır. MS Paint bile. Resimleriniz için önerilen boyut barındırıcınızın hızına ve içerik dağıtım ağı kullanıp kullanmadığınıza bağlı olsa da, görüntü dosyalarını birkaç yüz kilobayt veya daha az tutmaya çalışmak genellikle iyi bir fikirdir. Ve yalnızca kârınızı artıran eklentileri kullanmaya çalışın.

Misafir İlanı: Miktar Üzerinden Kalite

Misafir gönderimi, makalenizin veya yayınınızın başka birinin blogunda veya web sitesinde yayınlanması anlamına gelir. Matt Cutts, bu yılın başlarında geri bağlantı için misafir ilanını ölü olarak ilan edecek kadar ileri giderken, konukların sık sık yayınladığı, en hafif cezalandırılmayan birçok blog örneği var. Rekabetçi bir anahtar kelime için yüksek sıralamaya devam eden web siteleri. Tampon bir örnektir.

Bir uzuv çıkacağım ve web sitenize geri dönüş miktarını artırmak için konuk gönderisinin, olan ve cezalandırılan şey olduğunu önereceğim. İlgili web siteleri veya bloglar için birkaç kaliteli konuk yazısı yazarken, muhtemelen web siteniz üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacaktır. Bununla birlikte, güvenli oynamak istiyorsanız, her zaman sitenize verilen bağlantıların takip edilmemesini isteyebilirsiniz..

Ya da tamamen oynamak istiyorsanız,% 10000 konuk kaydı göndermemeyi tercih edebilirsiniz, ancak bu muhtemelen kendi masraflarınız olacaktır. Misafir gönderme, bir kitle oluşturmanın çok hızlı bir yolu olabilir ve aktif bir kitleye sahip olmak, daha fazla paylaşım, geri bağlantı ve elbette daha iyi sıralama elde etmek için gerçekten iyi bir yoldur. Ayrıca, bazı üyeler arama sıralamasında dernek tarafından cezalandırıldığını bildirdiği için, muhtemelen çevrimiçi birçok misafir bloglama topluluğundan uzak durmak istersiniz. Konseptte tamamen yeniyseniz, bunu okuyun misafir bloglama rehberi.

Google Yazarlığı Kullan

Bu yalnızca yüzünüzü ve adınızı Google’daki arama sonuçlarınızın yanında göstermekle kalmaz, aynı zamanda arama yapan kişi G + ağınızın bir parçasıysa da sonuçlarınıza öncelik verilir. İşlem oldukça basittir. Kendinizi G + sayfanızdaki belirli bir sitede katkıda bulunan olarak adlandırırsınız ve ardından çevreyi tamamlamak için G + sayfanıza içerikten bir bağlantı eklersiniz. Hakkında daha fazla bilgi WordPress’te Google Yazarlığı Nasıl Kurulur.

Sosyal Paylaşımlar İçin Optimize Edin

wordpress-sosyal-ettiquette

Sosyal paylaşımlar, arama sıralaması söz konusu olduğunda daha büyük ve daha büyük bir rol oynamaktadır, bu nedenle olabildiğince çok aldığınızdan emin olmak istersiniz. Henüz bir eklentiniz yoksa bir eklenti edinin. Ama aşırıya kaçmayın. Tek bir sayfada üç sosyal düğme setine ihtiyacınız yoktur. Bu, paylaşımın daha az çekici görünmesini sağlar, çünkü ziyaretçi sorunu zorlamaya çalıştığınızı hissedecektir. Sanki biraz fazla uğraşıyorsun.

Tekrar, daha uzun içerik daha fazla paylaşılıyor gibi görünüyor. Belki ekstra bir çaba duygusu vardır, ya da belki daha uzun içerik, ortalama olarak, daha kısa içerikten daha paylaşmaya değerdir. Bunun nedeni, değerli içerik yazan kişilerin ortalama olarak daha uzun yayın yazma eğiliminde olmalarıdır. Kim bilir.

Ancak bu, daha uzun olanın daima daha iyi olduğu anlamına gelmez. Her şey konunuza ve kitlenize bağlıdır. Örneğin Seth Godin, külçe boyutundaki bilgelik ve ilham yazılarında büyük paylar alıyor. Ancak teknik konularla uğraşıyorsanız, uzun kılavuzlar çok daha uygun olabilir.

Upworthy bize bir şey öğretmişse (‘merak boşluğu’ tonlarca tıklama alır), neyin daha iyi olduğunu görmek için başlıklarımızı test etmeliyiz. Neyse ki başlıkları kolayca bölebilirsiniz. Başlık Denemeleri ücretsiz eklentisi. Ve yine, etkileyicilerle bağlantı kurmak, sosyal erişiminizi artırmanın kesin bir yoludur. Sonuçta, bir tweet sizi yüzlerce kişiye maruz bırakabilir, ancak içeriğinizi de paylaşan binlerce potansiyel okuyucu olmasa bile.

Birçok kişi, yayınlarının sonunda doğrudan ileriye doğru paylaşmaya teşvik etmekten memnun olsa da, bazı daha deneyimli blogcular, insanları yayınlarınızın sonuna doğru harekete geçmeye motive etmek için güçlü duygulardan yararlanmanızı önerir. İnsanları kendilerine verdiğiniz bilgiler konusunda harekete geçmeye motive ederek, en çok yapmasını istediğiniz eylemi gerçekleştirmeleri için dolaylı olarak etkileyebilir, içerik parçanızı paylaşabilirsiniz.

Şimdiye kadar yaptıysanız, bir yazı dizisinin (4100 kelime ve sayma) bir mamutunun sonuna kadar sizi tebrik ediyorum. Ancak bu kılavuzu okumak yeterli değildir. Aslında takip etmelisin. Adım adım, satır satır, kelime kelime. SEO dünyası, WordPress gelmeden önce birçoğumuzun karışmasını hayal bile edemeyecek kadar karmaşıktı. Ve tam olarak ne yapacağınızı bildiğinizi hissetmeden önce uzun bir yolculuk olabilir. Ancak bu kılavuzla, gerçek SEO uzmanlarının tavsiyelerini deşifre edebilmek ve uygulayabilmeniz ve ilerledikçe kendiniz öğrenebilmeniz için bir şeyler üzerinde yeterince uğraşmanız gerekir..

Öğrenmeye istekli ve tutarlı kalmak için sabrınız ve sebatınız varsa, SEO olan canavara hakim olabilir ve bu başarı ile birlikte gelen ödülleri toplayabilirsiniz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map