En İyi WordPress İş SEO İpuçları

Yeni İşletmeler için WordPress SEO İpuçları

Arama motoru optimizasyonu (SEO) geniş bir konudur ve yeni bir işletme veya web sitesi sahibi olarak başladığınızda biraz ezici görünebilir. Ama endişelenme! Bu yazıda, SEO’yu daha yönetilebilir hale getirmek için birkaç önemli alana ayırdık. Hadi bir bakalım!


İyi Bir SEO Eklentisi Yükleyin

WordPress web sitenizdeki içeriği optimize etmek için bir SEO eklentisi kullanmak bir zorunluluktur. Sitenizin sıralamaya başlamasına yardımcı olacak harika özellikler sunarlar. Neyse ki, arama motorlarındaki sayfalarınızın ve yayınlarınızın konumunu iyileştirmeye yardımcı olmak için çok sayıda ücretsiz (ve premium) SEO eklentisi var.

Yoast SEO

Yoast SEO

Tarafından ve büyük Yoast SEO mevcut en popüler ve iyi bilinen WordPress eklentisidir. Bu ücretsiz çözüm, başlıklarınız ve meta verileriniz, XML Site Haritaları, ekmek kırıntıları, kalıcı bağlantılar, sosyal bağlantılar ve çok daha fazlası gibi SEO’nun birçok önemli faktörünü kontrol etmenizi sağlar (tam Yoast SEO kılavuzumuzdan öğrenebilirsiniz).

Yoast SEO Post Meta

Yoast SEO ayrıca bir odak anahtar kelimesi belirtmenizi sağlar. Bu şekilde, belirli bir içerik parçasını yüksek değerli anahtar kelimeler için sıralamak üzere gerçekten optimize edebilirsiniz. Anahtar kelimeyi yeterince kez ve doğru yerlerde kullandıysanız Yoast size gösterecektir. Ayrıca, sitenizin belirli anahtar kelimeleriniz için sıralama şansı bulmasına yardımcı olmak amacıyla içeriğinizi iyileştirmek için neler yapabileceğiniz konusunda önerilerde bulunur..

Yerel SEO

Yoast Yerel

Fiziksel konumlara sahip yerel bir işletmeniz varsa, Yoast’ın WordPress için Yerel SEO premium eklentisine de yüklemeyi düşünmelisiniz. Veya eşit olarak, Yoast’ın WooCommerce için Yerel SEO’su tuğla ve harç dükkanınızın yanında bir e-ticaret mağazası işletiyorsanız.

Yerel SEO için optimizasyon yaptığınızda, coğrafi olarak bulunduğunuz yere yakın olan aramaları hedeflersiniz. Bu, yerel aramalar için arama motorlarında sıralamanıza yardımcı olabilir (“New York’taki en iyi dondurma dükkanı” gibi) ve Google Haritalar’ı, iletişim bilgilerini, mağaza bulucuyu ve açılış saatlerini WordPress web sitenize kolayca eklemenizi sağlar..

Anahtar Kelime Araştırmanızı Yapın

Anahtar kelime araştırması yeni işletmeler için bir zorunluluktur. Ne sattığınızı ve kime sattığınızı belirledikten sonra, potansiyel müşterilerinizin veya müşterilerinizin ne aradığını belirlemek çok önemlidir. Örneğin, Denver’da düğünlerde uzmanlaşmış bir elbise dükkanıysanız, muhtemelen “Denver gelinlik” veya “Denver’da gelinlik nereden alınır” ve benzerleri için rütbe almak isteyeceksiniz..

Bu çivilenmiş ile daha sonra bu anahtar kelimelere odaklanarak web siteniz için içerik yazabilirsiniz. “Denver Gelinlik Düğün için En İyi Kılavuz” yazarsanız, siteniz bu terimler için sıralama şansı iyi. Sonuç olarak, birisi bu anahtar kelimeleri kullanarak arama yaptığında, arama motorlarında sitenize rastlar.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Ancak, iyi bir anahtar kelime stratejisinin bir kısmı, varyasyonların ve destekleyici anahtar kelimelerin bir karışımını kullanmaktır. İle Google Anahtar Kelime Planlayıcı yayınlarınızda hangi anahtar kelimeleri kullanmanız gerektiğini hızlı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Bu popüler araç, işletmenizle ilişkili anahtar kelimeleri yazmanıza olanak tanır. Planlayıcı daha sonra, seçtiğiniz anahtar kelime kelimelerini arayan kişi sayısı hakkında önemli bilgiler sağlar.

Benzer şekilde, Google Anahtar Kelime Planlayıcı, dikkatinizi orijinal anahtar kelimelerinizle alakalı olan aranan alakalı kelimelere ve kelime öbeklerine de getirecektir. Ardından, sitenizin nişinizde uyumlu olan çeşitli popüler anahtar kelimeler için sıralanmasına yardımcı olması için bunları içeriğinizde kullanmayı denemelisiniz..

Ubersuggest Anahtar Kelime Aracı

Gibi ücretsiz araçları da kullanabilirsiniz Ubersuggest daha alakalı anahtar kelimeler bulmak veya Google Arama Trendleri bölgenizdeki yeni / trend olan anahtar kelimeleri keşfetmek için. Bunlar, sizin (veya blog yazarlarınızın) Google hesabınıza giriş yapmak zorunda kalmadan anında kullanabileceğiniz harika araçlardır.

Link Binasını Ciddiye Alın

Bağlantı oluşturma, Google’ın web sitelerini sıralama algoritmasında önemli bir faktördür. Bu nedenle, sitenize bağlantılar eklediğinizden emin olun. içten ve haricen. Zamanla bağlantılar organik olarak ortaya çıkacaktır, ancak yeni bir işletme olarak web siteniz için başlangıçta nasıl bağlantı kazanacağınızı planlamak için çaba göstermelisiniz..

Dahili Bağlantılar

Dahili Bağlantılar

Dahili bağlantılar, kendi web sitenizdeki diğer sayfalar veya yayınlar içindir. Örneğin, WordPress SEO’ya bir bağlantı eklediğimizde, bu kendi web sitemizde WordPress SEO hakkında konuşan bir sayfaya dahili bir bağlantıysa.

Sitenize dahili bağlantılar eklemek, arama motorlarındaki konumunuzu iyileştirmeye yardımcı olmanın kolay bir yoludur. Dahili bağlantılar, Google’ın sitenizde içerik bulmasını ve sıralamasını aramasını kolaylaştırır. Dahili bağlantılar ayrıca ziyaretçilerinizin içerik bulmasını kolaylaştırır ve sitenizde geçirdikleri süreyi artırmaya yardımcı olabilir.

Web sitenizde makale veya sayfa oluştururken diğer ilgili yayınlara veya sayfalara bağlanmayı unutmayın. Ayrıca, kullanıcıları en önemli sayfalarınıza yönlendirmek için dahili bağlantıları kullandığınızdan emin olun. Örneğin, ana sayfanızdan ziyaretçilerinizin bir sonraki sayfaya gitmesini istediğiniz sayfalara bağlantı vermelisiniz (kendi WPExplorer ana sayfamızda en yararlı olduğunu düşündüğümüz temel makalelerimize ve en son yayınlarımıza bağlantı veriyoruz).

Sayfaları ve yayınları bağlamak mantıklı olduğunda, WordPress web sitenize dahili bağlantılar eklemek için bu fırsattan yararlanın.

Geri Bağlantılar

Dış bağlantılar

İçeriğinize bağlantı veren üçüncü taraf web sitelerinden dış bağlantılara geri bağlantı denir. İç bağlantılarla karşılaştırıldığında, bunların oluşturulması kesinlikle daha zordur. Alakalı, saygın sitelerden web sitenize geri dönmek önemlidir. Bağlantı ilişkilendirmesiyle Google, sitenizin önemli olduğunu anlar ve bu, sitenizin arama sonuçlarında sıralanmasına yardımcı olabilir.

Sitenize bağlantı oluşturmanın harika bir yolu, diğer sitelerde konuk yayınlamaktır. Nişinizdeki diğer sitelere, benzer işletmelere, endüstri çevrimiçi dergisine ve haber sitelerine ve bulabileceğiniz diğer ilgili web sitelerine başvurun. Bu siteler için konuk gönderileri yazarak kendi sitenize bir bağlantı bırakabilirsiniz.

Blog Ekle

WordPress Blogu

Zaman ayırmak ve işiniz için bir blog başlatmak için çaba koyarak sayısız avantajları olabilir. Arama motorları bir web sitesinin sürekli olarak güncellendiğini ve eklendiğini görmek ister. Günlük veya haftalık blog makaleleri yayınlamak bu kutuyu işaretlemenize yardımcı olur.

Bir blog ayrıca sitenizin genel içerik, trafik kaynakları oluşturmasına ve nihayetinde büyümesine olanak tanır. İlginç ve değerli içerik eklemek yeni ziyaretçileri çekecek ve yinelenen kullanıcıları teşvik edecektir. Farklı kitlelere hitap etmek için video, podcast ve web seminerleri gibi farklı medya türlerini kullanmayı düşünün. Blogunuza giden trafik yalnızca işletmeniz için iyi olmayacak, aynı zamanda artan ziyaretçi sayıları yeni işletmeniz için arama motoru sıralamalarında yardımcı olacaktır..

Son olarak, yeni konular için yeni yayınlar yazdığınızdan emin olun. Yinelenen içerik istemiyorsunuz. Bunun yerine, her blog yayınını farklı bir anahtar kelime etrafında ortalamaya odaklanın. Bu, sitenizin çeşitli anahtar kelimeler için sıralanmasını ve dolayısıyla daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar. Ne kadar ilginç ve çeşitli içerik yayınlarsanız, yeni kullanıcılarla bağlantı kurma olasılığınız o kadar artar.

Site Performansınızı Optimize Edin

WordPress web sitenizin mümkün olan en üst düzeyde performans gösterdiğinden emin olun. Arama motorları, görüntü optimizasyonu ve site hızı gibi faktörleri dikkate alır. Genel site performansınızı optimize etmek, sitenizi arama motorları için geliştirmenin başka bir yoludur..

Site Hızını İzleme

Site Hızını İzleme

Google, hızlı yüklenen ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunan sitelere gülümser. Dolayısıyla, sitenizin hızlı yükleme süreleri yoksa, bu arama motorlarındaki konumunuzu büyük ölçüde etkileyebilir.

Sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğinden emin değilseniz, dinlenmek için ücretsiz bir araç kullanmak isteyebilirsiniz. Harika bir seçenek Pingdom Araçları. Bu premium web sitesi performans yönetimi hizmetinin ücretsiz sürümü, diğer kullanımların yanı sıra, sitenizin ne kadar hızlı yüklendiğini hızlı bir şekilde test etmenize olanak tanır. Ayrıca, ne tür içeriğin sitenizi yavaşlattığını ve yükleme sürelerini iyileştirmek için neler yapabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacak ayrıntılı raporlar oluşturur. Premium kullanıcılar ayrıca sayfa hızınızı sürekli olarak izleyebilir ve gerçek zamanlı kesinti bildirimleri alabilir.

Başka bir harika araç da tanrım ‘ Google PageSpeed ​​Insights. Bu araç, sitenizi bir mobil ilk dizin oluşturma yaklaşımı kullanarak analiz eder; bu, masaüstü bilgisayarlardan önce mobil cihazlara dayalı site performansınıza baktığı anlamına gelir. Pingdom’a benzer şekilde Google PageSpeed ​​Insights, tüm site hızınızı artırmak için “fırsatlar” da sunar.

Sitenizin Hızını Artırın

Sitenizin hızını artırmanın birkaç kolay yolu vardır. Açıkçası hangi sayfa hızı araçlarının rapor aldığını dikkate alın, ancak ne olursa olsun yapabileceğiniz birkaç değişiklik var.

İlk olarak, tema ve barındırma hizmeti kullanıyorsun. Kendi temamız gibi modern, hızlı yükleme teması Total WordPress Teması, arama motorlarını hemen etkileyecek ve siteniz sıralanabilir.

wpengine yönetilen wordpress barındırma sağlayıcısı

Bilgi ve İndirme

Yüksek kaliteli bir web barındırma kullanmak eşit derecede önemlidir. “Sizin için ne ödeme olsun” eski sözünü barındıran kesinlikle doğru halkalar. Ödeyebileceğinizden, her zaman WP Engine gibi üst düzey bir yönetilen WordPress barındırma şirketini tercih edin. Bu WordPress’e özel barındırma hizmeti, barındırdıkları çok sayıda web sitesi için hızlı yükleme süreleri sağlayan etkileyici bir geçmiş performansına sahiptir.

Sitenizin hızını artırmaya yönelik diğer önemli ipuçları WordPress web sitenize birkaç farklı eklenti yüklemektir. Bir önbellek eklentisi, bir görüntü optimizasyon eklentisi ve tembel bir yük eklentisi kullanmayı düşünün. Bunların tümü sitenizin performansını artırabilir ve arama motorlarında avantaj elde etmenize yardımcı olabilir.

Sitenizi Mobil Uyumlu Yapın

Sitenizi Mobil Uyumlu Yapın

WordPress web sitenizin arama motorlarında iyi sıralanmasını istiyorsanız, mobil bir duyarlı temaya sahip olmak başka bir önemli faktördür. Bugünlerde mobil uyumlu olmayan bir tema satın almak neredeyse imkansız.

Emin değilseniz, kontrol edin. Telefonunuzu veya tabletinizi çekin ve sitenizi ziyaret edin. Bu ipuçlarını, sitenizi mobil cihazlara uygun hale getirmek için de kullanabilirsiniz. Sitenizin nişine bağlı olarak, WordPress için AMP’ye odaklanmak isteyebilirsiniz. Özetle, AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), sayfalarınızın daha hızlı yüklenmesini, basitleştirilmiş sürümlerini (önbellekleme, daha az HTML, JavaScript olmadan vb.) Mobil cihazlarda görüntülemenizi sağlar. Blogunuz web sitenizin önemli bir parçasıysa, AMP sizin için iyi bir fikir olabilir.

Google PageSpeed ​​Insights

Daha önce de belirtildiği gibi, sitenizin mobil cihazlarda ne kadar iyi performans gösterdiğini kontrol etmek için Google’ın Sayfa Hızı Analizleri aracı. Web sitenizi yazmanız yeterlidir; Google, sitenizin mobil performansı için 100 üzerinden bir puan verir ve neyin iyileştirilebileceğine dair öneriler verir.

Yeni İş SEOları için Son Düşünceler

Birçok işletme, özellikle de yeni başladığınızda, SEO’ya ayırmak için gereken zamana sahip değildir. Bu durumda ve bunun için bütçeniz varsa, web sitenizi optimize etmeye yardımcı olmak için bir SEO uzmanı getirmek mantıklıdır.

Uygun bir SEO işletmesini veya bireyi bulmaya çalışırken öneriler isteyin. Her zaman birlikte çalıştıkları önceki müşterilerle konuşmaya çalışın, sadece referansları okumayın. Ve üst iddialarda herhangi bir kaçının. Gerçek olamayacak kadar iyi bir şey vaat ediyorlarsa, muhtemelen!

Bir SEO uzmanı işe yeni bir iş için arama motorlarına kendi yolunda atlamak için harika bir yol olabilir. İşe almadan önce araştırmanızı dikkatli bir şekilde yaptığınızdan emin olun..

WordPress web sitenizin hangi alanın geliştirilmesi veya odaklanması gerekiyor? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map