Arama Motorlarında Daha Yüksek Sıralama

WordPress SEO’ya hazır olarak doğdu, ancak birkaç farklı tema kullandıktan veya kişiselleştirmenizi uygulamak için bazı kodları düzenledikten sonra, WordPress’i arama motorlarına sevgilim yapan özelliklerden bazılarını kırabilirsiniz..


Arama motoru tarayıcılarını WordPress sitenizde yönlendiren bu özellikler arasında kalıcı bağlantılar, ping ve blog haddeleme bulunur. Özellikler, web sitenizi tanımlamak ve sıralamak için gereken verileri toplamak üzere arama örümceklerini kategorileriniz, sayfalarınız ve yayınlarınız arasında yönlendirir. Saatin üç sorusu:

 1. Web sitenizin bu dünyanın Google’larına karşı dostluğunu nasıl koruyorsunuz??
 2. Birincil anahtar kelimeleriniz için ilk sırada yer almaya devam etmenizi nasıl sağlıyorsunuz??
 3. Arama motoru sıralaması açısından bir, iki veya daha fazla merdivenden nasıl tırmanıyorsunuz?

İşte böyle.

Kodunuzu Temiz Tutun

kod
Arama motoru örümcekleri, fiziksel bir kitaptan bir sayfa okurken web içeriğinizi görsel olarak okumaz. Kodunuzu kullanarak web sitenizde gezinir ve anlarlar. Kodunuz kusursuzsa (veya temizse) işiniz yarı yarıya bitmiştir. Öte yandan, WordPress siteniz kırık linkler ve yarı yazılı kodla doluysa, Google botları çok çileden çıkacak ve sizi (ve sıralamanızı) yüze tokat atacak.

Olarak bilinen basit bir süreç var bir web sitesini doğrulamak, bu da kodunuzun temiz olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Buna ek olarak, doğrulama, WordPress sitenizin standartlar tarafından belirlenen standartlara uyup uymadığını kontrol eden kalite güvence araçlarının, yani doğrulayıcıların kullanımını içerir. World Wide Web Konsorsiyumu veya W3C Organizasyonu. Bu doğrulayıcılar şunları içerir:

W3C ayrıca Günlük Doğrulayıcı, MarkUp Validator, Link Checker ve CSS Validator’ın bir kombinasyonudur. Ayrıca, MobileOk Denetleyicisi mobil siteniz için. İhtiyacınız olan tek şey URL’niz (alan adı) ve birkaç dakika içinde tam bir raporunuz olacak. Kullanmayı seçerseniz Günlük Doğrulayıcı’yı indirmeniz gerekir..

Her zaman Google’da iyi sıralamanın sayfalarımın altından hackleyebileceğim bir şey olduğunu hayal ettim, ancak bu araçları kullanarak hızlı bir şekilde kontrol etmek kodumla ilgili birçok sorun ortaya çıkardı. Onları hala düzeltiyorum, bu yüzden zaman kaybetmeyin; hemen al.

İçerik Kral

içi önuç-wordpress-editörler

Bu önce gelmeliydi ama çok klişe görünmek istemedim. Muhtemelen “içerik kraldır” ifadesini birçok kez duymuşsunuzdur ve belki de onu kullanacak bir sonraki kişiyi öldürmek için yemin etmişsinizdir, ama ne biliyorsunuz; içerik gerçekten kraldır. Birkaç satır önce belirttiğimiz gibi, arama motorları WordPress sitenizi sizin gibi “görmez”, örümcekler sitenizi yalnızca tarayabilir veya “okuyabilir”. Kodunuzu tararlar, ancak daha da önemlisi, içeriğinizi okurlar.

Google gibi arama motorları, sitenizdeki içeriği istediğiniz sıralamayı okumak için algoritma adı verilen robotlar olarak adlandırılan özel komut dosyalarına sahiptir. Bu örümcekler, kelimelerinizden, web içeriğinizden ve WordPress web sitenizde gevezelik eden, eğiten, açıklayan, bilgilendiren ve paylaşan materyallerden ihtiyaç duydukları tüm bilgileri toplar. Her kelime önemlidir, bu yüzden kaliteli web içeriğiniz olduğundan emin olun ve iyi bir puan alacaksınız.

Arama Motorları için Optimize Edin, İnsanlar İçin Yazın

 1. İnternette en sevdiğiniz kahve markasını nasıl ararsınız??
 2. En sevdiğiniz Nikes çiftini nasıl ararsınız?

Web içeriğinizi, müşteriniz de olan araştırmacı ile düşünün. Çevrimiçi ortamda nasıl bilgi bulurlar? Harika bir ürüne sahip olmak yeterli değildir; insanlar ürününüzü bulmalıdır. Web içeriğinizi yazarken, hedef kitlenizin bilgilerinizi bulmak için kullanacağı anahtar kelimeleri / kelime öbeklerini göz önünde bulundurun. Bu anahtar kelimeleri web içeriğinize dikkatlice serpin. Aşırıya kaçmayın, 500 kelime başına yaklaşık on (10) anahtar kelime hedefleyin, bu da Google’ın önerdiği standarttır.

Cabernet şarabı satıyorsanız, sadece “cabernet şarabı” sattığınızı söylemeyin, daha kesin bir şey, satın almaya hazır bir müşterinin kullanacağı bir şey, “Fransa’dan kuru Cabernet Sauvignon” veya mahallesinde bir şey söyleyin söyledi. Tabii ki, envanterinizde bu tür bir şarabın olması gerekir ��

İçerik Her Zaman Önce Gelir

Arama motoru örümcekleri web sitenizde düşündüğünüz ve hatta istediğiniz kadar zaman harcamazlar. Çoğunlukla, bu tarayıcılar, CSS’yi ve HTML öğelerini stilize etme insanüstü yeteneğinizi görmezden gelirken, web sitenizde içerik toplamaya devam edecektir. Yine de kötü hissetme, bu konuda yapabileceğin çok az şey var.

Yeni başlayanlar için, kenar çubuklarını ve altbilgilerini altta tutarken içeriği sayfanın üstüne yakın yerleştiren iyi bir WordPress teması seçebilirsiniz. Bunun nedeni, çoğu arama motorunun sayfanın ilk üçte birini geçmeyecek olmasıdır. İnternette dizine eklenecek çok fazla sayfa var ve bir sayfanın üçte biri zaten bir web sitesinin ne hakkında olduğunu söylemek için yeterli.

Anahtar kelimelerinizi başlıklarınızda ve bağlantılarınızda kullanın

Arama motorları estetiği umursamıyor; dünyanın gördüğü en güzel web sitesine sahip olabilirsiniz, ancak bu, Google’daki bir numaralı noktayı garanti etmez. Arama motorları, içeriğinizdeki kelimeleri kullanarak sitenizi değerlendirir.

Başlıklarda anahtar kelimeler kullanın

Bu kelimeler ve çeşitli kombinasyonları, kredi aldıkları bir elekten geçer. Web sayfalarınızdaki kelimeleri bağlantılarınızdaki ve başlıklarınızdaki kelimelerle karşılaştırarak, arama motoru size daha iyi bir sıralama sunar. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizi içeriğinizde, başlıklarınızda ve bağlantılarınızda kullanmaya çalışın.

Resim SEO

Resimsiz bir web sitesi… iyi… sıkıcı. Fazla içerik barındıran bir web sitesi, görüntüler iyi içeriğin önüne geçebileceğinden berbattır. Doğru dengeyi yakalamak her zaman yapılacak en iyi şeydir. Ancak, sitenizin çoğunlukla resimler ve bağlantılar ile ve fazla metin olmadan tasarlandığını varsayalım. “Resim içeriğinizi” arama motorlarında iyi bir şekilde sıralamak için nasıl optimize edersiniz? Bir görüntünün her zaman “alt” özniteliği olmalıdır (bazen noobs tarafından “tag” olarak da adlandırılır) ve şuna benzer:

”your_keyword”

Bir bağlantının şöyle bir başlık özelliği olacaktır:

tutturma metninizi bir anahtar kelimeyle

Arama motorları alt ve başlık özelliklerini tarar, bu nedenle bu özelliklerdeki iyi açıklamalar ve anahtar kelimeler örümceklere sindirmek için daha fazla içerik sağlar. WordPress’te, yeni yayınlar veya sayfalar oluştururken kodu nadiren görürsünüz, ancak medya veya bağlantılar eklerken başlığınızı ve alt niteliklerinizi ekleyebilirsiniz. Aşağıdaki resme bakın.

ekleyerek-başlığı-nitelik-to-linkleri-wpexplorer

Link Oluşturma

Arama motorları, diğer web sitelerinin web sitenize bağlantı vermeye devam etmesi koşuluyla sizi tercih etmeye devam edecektir. Görünüşe göre, alanınızda bir otorite olmanın, herkes malzemelerinize bağlamak isteyeceğinden, arama motorlarında daha yüksek sıralama dahil olmak üzere avantajları vardır..

Bu nedenle WordPress, blog bağlantıları, geri izlemeler ve pingback’lerle birlikte gelir, böylece başkalarına bağlantı verdiklerinde bağlantı kurabilirsiniz. Sizinle kimin bağlantı kurduğu ile ilgilidir; bu nedenle spam içerikli ve diğer düşük kaliteli web sitelerine düşmeyin. Web sitenizin sahip olduğu bağlantı sayısını kontrol etmek için Google’a link: www.yoursite.com yazın. Sitenize ne kadar çok bağlantı olursa, o kadar iyi, diğer yüksek kaliteli web sitelerine bağlantı kullanarak:

 • Dizin teslimi
 • Forum yayınlarına URL’nizi ekleme
 • Misafir bloglama (şimdiye kadarki en sevdiğim yöntem)

Modern CMS (içerik yönetim sistemleri) yorum yapanların bağlantı suyunu reddetmek için rel = ”nofollow” özelliğini kullandığından diğer bloglara yorum yapmak artık bağlantı oluşturmayı desteklemiyor. Ne olursa olsun diğer bloglar hakkında yorum yapın, ancak tartışmaya bir şeyler eklediğinizden emin olun. Birkaç kişi iyi yorumunuzu görebilir ve tıklamaya karar verebilir, bu da her zaman iyi bir şeydir.

Dizin gönderimlerinde sitenizi Açık Dizin Projesi (DMoz.org) gibi dizinlere gönderebilir veya URL’nizdeki makaleleri oradaki birçok makale dizinine gönderebilirsiniz. Google’da “makale dizinlerini” arayın. Yalnızca Google’ın SEO Yönergelerini izleyen makale dizinlerine gönderdiğinizden emin olun, yoksa bir sonraki algoritma güncellemesini yayınladıklarında bir şapırtı alırsınız..

SEO Eklentileri

WordPress için sıralamanızı çok fazla sorun yaşamadan artırmanıza yardımcı olacak sayısız SEO eklentisi var. Ancak, bu makale onları listelemeye çalışmadığı için, en popüler örneklerden sadece ikisinden bahsedeceğim.

Hepsi Bir Arada SEO Paketi

hepsi-bir-arada-seo-pack-wpexplorer

Bu eklenti, WordPress sitenizi arama motorlarında daha iyi konumlandırma için otomatik olarak optimize eden inanılmaz bir SEO çözümüdür. Eklenti, gelişmiş standart URL’ler, Google Analytics desteği, XML Site Haritaları, özel posta türlerinde SEO, WordPress e-ticaret siteleri için SEO entegrasyonu ve diğer birçok eklenti ile uyumluluk gibi birkaç benzersiz özelliğe sahiptir. Eklentinin kullanımı kolaydır ve kurulumdan hemen sonra kullanıma hazır (teknik yapılandırma gerekmez).

WordPress SEO by Yoast

wordpress-seo-by-Yoast-wpexplorer

Geliştiricilere göre, bu eklenti “tüm teknik optimizasyonlarla ilgilenmek için ekstra bir yol kat ediyor…” Yoast tarafından WordPress SEO, sayfanızın / yayınınızın arama sonuçlarında, sayfa analizinde, XML site haritaları, RSS optimizasyonu ve sosyal entegrasyonlardan birkaçı.

Daha fazla okuma

WordPress için arama motoru optimizasyonu, kapsayacak tek bir gönderiden daha fazlasına ihtiyaç duyan geniş bir alandır, ancak okumaya devam etmek istiyorsanız daha fazla kaynak vardır:

 1. Blogger’ın SEO Rehberi
 2. WordPress SEO – Blogunuz için Yüksek Sıralamalar için Kesin Kılavuz
 3. WordPress SEO Video Joost de Valk of Yoast tarafından
 4. Arama Motoru Optimizasyonu için Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Sonuç

WordPress’in kurulumu ve kullanımı kolaydır, ancak WordPress yeni başlayanların çoğu kendilerini pazarlama veya trafik yaratma gibi zorlu görevlere hazırlamaz. SEO’ya girer ve gününüz kaydedilir. Arama motoru optimizasyonu, zaman ayırmaya hazır olmanız koşuluyla organik trafiğinizi artırmanın kolay bir yoludur. Dahası, sıkı bir bütçeniz varsa bunu yapmak için birine ödeme yapmanız gerekmez. Kendi başınıza harika sonuçlar elde edebilirsiniz, ancak zamanınız yoksa veya SEO ile ilgili olarak nereye gittiğini bilmiyorsanız, bir uzman kiralayın. Makalede bahsetmediğim başka SEO yöntemleri biliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizimle paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map