2020’de WordPress Videolarınızdan En İyi Şekilde Yararlanmak için Video SEO İpuçları

2017'de WordPress Videolarınızdan En İyi Şekilde Yararlanmak için Video SEO İpuçları

Video SEO hakkında konuşalım, videoların kullanıcı deneyimi ve arama sıralamaları üzerindeki etkisi ve videolarınızı en iyi SEO suyunu elde etmek için nasıl optimize edebileceğiniz hakkında konuşalım.


Çabuk, bazı video pazarlama istatistiklerini – bilirsiniz – biraz ivme kazanacağım. Biliyor musun:

 • Tüm çevrimiçi etkinliklerin üçte biri video izleyerek geçiyor?
 • Kullanıcıların% 90’ı ürün videolarının karar verme sürecinde yardımcı olduğunu söylüyor?
 • Video reklamların kullanımı, satın alma amacını% 97 ve marka ilişkisini% 139 artırıyor
 • Bir videoyu açılış sayfasına dahil etmek, dönüşümü% 80 artırabilir?
 • Videolu makaleler düz metin makalelere göre üç kat daha fazla bağlantı alır?

Kaynaklar: Hubspot & Moz

Video SEO Giriş ve Çıkışları

Bu istatistikler etkileyici olsa da, bunun video SEO ile ne ilgisi var? Peki, SEO (veya deneyimsiz arama motoru optimizasyonu), dijital pazarlama bulmacanın birçok parçası arasında sadece bir tanesidir. Diğer ve en önemli parça, çektiğiniz trafiği gerçekten dönüştürmek.

Videolar, arama motoru trafiği ve dönüşüm arasındaki boşluğu kapatmanıza yardımcı olabilir. Başka bir deyişle, videoların arama sıralamalarınız ve dönüşüm oranlarınız üzerinde büyük bir olumlu etkisi vardır.

Video artık “gelecek vaat eden” bir pazarlama taktiği değil – burada ve marka öykünüzü iletmenin, değer teklifinizi açıklamanın ve müşterilerinizle ve potansiyel müşterilerinizle ilişkiler kurmanın güçlü bir yoludur. – Lindsay Kolowich

Çok uzak olmayan bir geçmişte, birkaç yazıda birkaç WordPress SEO ipucunu özetledik:

 • En İyi WordPress SEO Araçları
 • WordPress SEO En İyi Uygulamaları
 • WordPress SEO’ya Başlangıç ​​Kılavuzu [Post Series]
 • WordPress SEO’nun Yoast’tan 10 En Önemli Fonksiyonu
 • WordPress SEO: Arama Motorlarında Daha Yüksek Sıralama

Yukarıdaki mesajlardan anahtar paket servisi olan SEO, SEO’nun düz metin SEO’nun çok ötesine uzanıyor olmasıdır. SEO çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için metninizi, resimlerinizi, videolarınızı optimize etmeli ve diğer teknik SEO ayrıntılarına dikkat etmelisiniz. Ama burada kendimizi kaybetmeyelim, video SEO’ya odaklanacağız ve sadece bu yazının geri kalanı için.

Video SEO’dan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır

Şimdi video SEO’yu daha ayrıntılı inceleyelim ve WordPress videolarınızdan en fazla SEO’yu almak için atmanız gereken adımlara bakalım (gerçekten bu ipuçları aracılığıyla herhangi bir video için geçerlidir).

Video SEO Anahtar Kelimeleri

Arama motoru optimizasyonu, beyinsiz olan anahtar kelime araştırmalarıyla başlar. Örneğin, WordPress temaları satıyorsanız, açık bir şekilde “WordPress temaları”, “premium WordPress temaları” ve diğer ilgili terimler için üst sıralarda yer almak istersiniz. Bu, video SEO için de geçerlidir.

Google, günümüzde, YouTube’dan (ayrıca Google’a ait) gelen söz konusu videoların% 90’ından fazlasına sahip videolar gibi zengin medya kullanarak arama sonuçlarını zenginleştirmektedir. Tarafından yapılan çalışmalar MarketingLand ve Searchmetrics Google evrensel aramalarının% 50’sinden fazlasının video içerdiğini gösterir. Bu, çok sayıda arama yapan kişinin herhangi bir zamanda bir YouTube videosuna maruz kaldığı anlamına gelir.

Diğerleri arasında YouTube gibi video yayıncıları, özellikle şunları düşündüğünüzde büyük trafik kaynaklarıdır:

 • Video arama sonuçlarının düz metin sonuçlarından% 41 daha yüksek tıklama oranları vardır (Kaynak aimClear) ve
 • Videoların organik Google sayfa sıralaması alma olasılığı düz metin sonuçlarından 50 kat daha fazladır (Forrester Research)

Ama her şey zeki video SEO anahtar kelime araştırma ile başlar. Google’ın ilk sayfasında video sonuçları olan nişe özgü anahtar kelimelere odaklanmalısınız.

kenara: Google’ın nasıl yapılır videoları, incelemeleri, öğreticileri ve komik videoları için yumuşak bir yeri vardır. “WordPress Nasıl Kurulur”, “WordPress teması oluşturma”, “WordPress temasını ayarlama” gibi başlıklar ve “komik kediler” gibi komik videolar Google arama sonuçlarında harika noktalar elde edecek.

Videonuzu Google’ın ilk sayfasında video sonuçları olan anahtar kelimelere göre optimize ederseniz ve videoyu YouTube’da barındırırsanız, hem Google’dan hem de YouTube’dan hedeflenmiş trafik alırsınız. Ve bilmiyorsanız, YouTube ikinci en büyük arama motorudur.

Video SEO Anahtar Kelime Bulma

Ama niş ile ilgili video SEO anahtar kelimeler nasıl elde edersiniz? Basit. Örneğin, WordPress tema nişindeyseniz, “WordPress teması oluştur”, “WordPress teması öğreticisi” vb. Gibi aramalar kullanarak video SEO anahtar kelimeleri arayacaksınız..

Paramı ağzımın olduğu yere koymak için, bunu bir test sürüşü yaptım ve Google’da “WordPress teması oluştur” araması yaptım. Anahtar kelime Google’da bir YouTube sonucu getirir. Fena değil:

video seo anahtar kelimeleri bulma

Bir video SEO anahtar kelimesiyle donatılmış, tek yapmanız gereken o anahtar kelime için yeterli arama hacmi olup olmadığını kontrol etmektir. Burada, kullanmaktan çekinmeyin Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracı (Bedava).

Backlinko’dan Brian Dean’e göre, anahtar kelimenizin aylık en az 300 arama aldığından emin olun. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’mızdan, “WordPress teması oluştur” un aylık ortalama 1 ila 10 bin arama aldığını görüyoruz. Bu gerçekten iyi:

google-anahtar kelime planlayıcısı

Bonus: Bu gösterge tablosundan, alakalı anahtar kelime fikirleri ve ortalama aylık aramaların yanı sıra her bir alakalı anahtar kelime için seviye rekabeti elde ederiz:

google-anahtar kelime planlayıcısı ilgili-video-seo-anahtar kelimeler

Bu neden önemli? Daha fazla anahtar kelime fikri, videolarınız ve diğer içerikleriniz için daha fazla fikir anlamına gelir. Bir anahtar kelimenin aylık 300’den fazla araması olduğu sürece, etrafında video oluşturmak için harika bir anahtar kelimedir. Arama ne kadar çok olursa, o anahtar kelime için rekabet düzeyinin düşük ve orta düzeyde olmasını sağlayın.

Anahtar kelimenizin etrafında bir video oluşturursanız ve Google’da iyi bir sıralama elde ederseniz, video SEO’nun gittiği kadar altınsınız.

Artık bir anahtar kelimeniz (ve ilgili anahtar kelimeler) olduğuna göre, videolarınızı oluşturma zamanı.

Harika Videolar Oluşturun

Düz metin içeriği gibi, videonuza ne kadar çok koyarsanız, videodan o kadar çok çıkarsınız. Çaput iş sizi hiçbir yere götürmez. Zayıf içeriğin bu zamanda ve çağda sıralanmadığını unutmayın, bu nedenle videonuzun ilgisiz, orijinal olmayan, alakasız ve / veya hiçbir değer sağlamadığı durumlarda sıralanmasını beklemeyin.

Bir videograf ve grafik editörü kiralasanız bile yüksek kaliteli bir video oluşturmak 200 dolardan daha ucuza mal olur. Kısıtlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, mevcut ekran kayıt araçlarının çoğunu önyükleyebilir ve kullanabilirsiniz ( Ekran görüntülü-O-Matic).

Gerçekten, videolarınız için aktör kiralamanıza gerek yok. Animasyon oldukça popülerdir ve fotoğraf montajları, özellikle karışıma biraz paralaks büyüsü atarsanız, bir hikaye anlatmanıza yardımcı olabilir, ancak çoğu zaman yararlı ve doğrudan içerik sağlamak için odaklanmanız gereken tek şey.

YouTube videoları için en önemli sıralama sinyali olan kullanıcı etkileşimini artırmak için değer sağlayın, videonuzu ilginç / eğlenceli hale getirin ve hedef kitlenizle alakalı kalın.

Daha Fazla Görüntüleme = Daha İyi Video SEO

Daha fazla kişi videolarınızı izlemeye, abone olmaya, yorum yapmaya, beğenmeye ve paylaşmaya devam ederse Google’daki sıralarınızı yükseltirsiniz. Videonuz berbatsa, arkasına ne kadar SEO attığınız önemli değil.

Harika videolar, video SEO, bağlantı oluşturma ve marka bilinirliği için şaşırtıcı sonuçlar sağlar. Vaka şu ki Viral olan Dollar Shave Club videosu bir süre önce ve şimdi iş (dollarshaveclub.com) on binlerce bağlantı (bazıları Mashable, Forbes, BusinessWeek, The Next Web vb. gibi büyük sitelerden), çok sayıda marka maruziyeti ve diğer yinelenen SEO avantajları kazanıyor. Bu gün çok.

Söz konusu videonun 23 milyondan fazla görüntülemesi var ve Temmuz 2016’da Unilever bir milyar dolara Dolar Tıraş Kulübü satın aldı. Yazar Kasa!

Video uzunluğu konusunda kendimi biraz endişelendirmezdim. Bazı SEO uzmanları, daha kısa videoların daha uzun olanlardan daha iyi olduğunu ve bunun tersi olduğunu savunuyorlar ve diyelim ki tartışalım. Videonuz harika olduğu sürece, süre ne olursa olsun insanlar videoyu izleyecektir. Video oyunlarını arka arkaya izliyorum ve çoğu bir saatten fazla sürüyor. Yüz binlerce insan da bu videoları izliyor, bu yüzden iki saat veya iki dakika uzunluğunda yapın – önemli değil.

Video SEO’nuzu Optimize Edin

Alan adınıza video yüklemeyi seçebilirsiniz, ancak videonun yüklenmesini savunuyorum Youtube. İzin vereyim. Aşağıda, en sık video snippet alanlarını gösteren bir grafik bulunmaktadır. Layman’ın dilinde, Google’ın SERP’lerde (arama motoru sonuç sayfaları) video sonuçlarına kadar tercih ettiği siteleri gösterir.

youtube-gets-92-yüzde-of-the google-video-sonuçlarında

Yukarıdaki grafikten, videolarınızı nerede barındırmak istersiniz? YouTube mu yoksa kendi alan adınız mı? YouTube’a her gün oy veriyorum, çünkü sayılar yalan söylemiyor.

İkincisi, daha önce de bahsetmiştik, YouTube Google’ın sahip olduğu en büyük ikinci arama motorudur. Kullanıcıların videolarınızı alan adınızda veya YouTube’da bulma olasılığı daha mı yüksek? Cevap vermek zorunda değilsiniz. Google gittikçe daha fazla iş istiyor ve YouTube videolarına ne kadar çok kişi erişebiliyorsa, kâr marjı o kadar yüksek olur.

Üçüncü olarak, YouTube’dan kanal profilinizde ve daha sonra yazdığınız her video açıklamasında bir tane olmak üzere geri bağlantılar oluşturabilirsiniz. Bir backlink asla kötü bir şey olmadı, özellikle de ikinci en büyük arama motorundan geliyorsa. YouTube’da ikincil işlemi tetikleyen (web mülklerinize tıklayan kullanıcıları okuyun) maruz kalma, Google’ın ve Google’ın egemen olduğu bir dönemde küçük ve büyük işletmeler için en iyisidir..

Son fakat en az değil, sitenizi (ve sunucunuzu) daha yüksek sayfa yükleme hızlarıyla sonuçlanan ekstra yükü, dolayısıyla daha iyi SEO puanlarını kaydedersiniz. Sonuçta, YouTube videolarının gömülmesi kolaydır ve tüm tarayıcılar olmasa da çoğu ile uyumludur. Diğer kullanıcılar da videolarınızı kolayca size gelen bağlantıları ve art arda daha fazla trafik kazanabilir.

Video SEO’nun Somunları ve Cıvataları

Temel Video SEO

SEO için videoları nasıl optimize edersiniz? Bu büyük soru, değil mi??

Videolarınızı Hafifleştirin

Videolarınızı yüklerken, yapabileceğiniz en yüksek kaliteyi yükleyin. Birçok vlogger 4k alanına yönelse de, WordPress öğreticilerini ve kılavuzlarını yüklerken o kadar ileri gitmenize gerek yok. Videoları 16: 9 en boy oranıyla 720p (mümkünse) olarak kaydedin optimum görüntüleme sağlamak için.

Ancak videolarınızı yerleştirirken hafif bir dokunuş kullanın. Google, sayfa yükleme hızlarını bir sıralama metriği olarak vurgular. Bu nedenle, videolarınızın sitenizi tıkamamasını sağlamak için elinizdeki araçları ve teknikleri kullanabilirsiniz. Oynatıcıyı yükleyecek video küçük resimlerini yalnızca kullanıcı oynat düğmesini tetiklediğinde bile kullanabilirsiniz. Ne yapabilirsen yap gömülü videoları optimize et böylece hızlı yükleniyorlar.

Bu, özellikle dört saniye bekledikten sonra sitenizden ayrılan mobil kullanıcıların katlanarak artmasıyla kullanıcı deneyimi için de harikadır. Kimse yaşlanmak ve güneşe gidiş-dönüş yolculuğu yapmak için zamana sahip değil.

Videolarınızı Uygun Şekilde Etiketleyin

Anahtar kelimeleri metin içeriğinize nasıl serpiştirdiğinizi görüyor musunuz? Arama örümceklerine videolarınızı tanımlayabilmeleri ve dizine ekleyebilmeleri için daha fazla bilgi vermeniz gerekir. SEO anahtar kelimelerinizi video dosya adlarınıza, başlıklarınıza, etiketlerinize ve açıklamalarınıza ekleyin Bağlam ve alaka düzeyi için rütbeniz.

Ayrıca, videolarınızı yüklerken anlamlı bir küçük resim seçin. YouTube kanalınız doğrulanana kadar videonuzdan bir kare belirlemeniz gerekir, ancak doğrulamadan sonra daha iyi tanımlamak için metin veya yer paylaşımlı özel küçük resimler yükleyebilirsiniz

Video Konuşma Metni ve Site Haritası Ekleme

“WordPress temaları” örneğimizi kullanarak, WordPress temaları etrafında dönen bir video oluşturursanız, orada bir yerde “WordPress temalarından” bahsedeceksiniz. Arama motoru tarayıcıları videolarınızı insanlar gibi “görmez”, bu da bizi transkriptlere ve site haritalarına getirir.

Videonuzun sesli bölümünün bir konuşma metni size anahtar kelimelerinizi dahil etmek için daha fazla emlak sunuyor, bu da bulma yeteneğini geliştirir. Transkriptler, kullanıcılarınıza herhangi bir zamanda dinleyemedikleri takdirde videonuzu “okuma” seçeneği de sunar. Ayrıca, belirli bir transkripti diğer içeriğinize bağlanan bir gönderi için temel olarak bile kullanabilirsiniz. Her şey söylendiğinde ve bittiğinde, transkriptler videolarınızdaki metin içeriğinin kilidini açmanıza izin verir – arama motorlarının anladığı içerik.

Video site haritaları, içerik site haritanızın bir uzantısıdır, arama motorlarının videolarınızı diğer içeriğinizle birlikte bulmasına ve dizine eklemesine yardımcı olur. En iyi yanı, video site haritalarını meta verilerin içerecek şekilde özelleştirerek videolarınızın arama istekleriyle alaka düzeyini artırabilmenizdir. Yoast harika bir teklif Video SEO eklentisi sadece bu amaç için.

Videolarınızın Bulunmasını Kolaylaştırın

Öncelikle, YouTube’a video yüklerken açıklama kutusundan ve etiketlerden yararlanın. Emin olun anahtar kelimeler kullanın ve alakalı bağlantılar ekleyin görüntüleyenlerin kapsadığınız konu hakkında daha fazla bilgi bulabilecekleri web sitenize. Ekle alakalı etiketler videonuzu YouTube kullanıcıları ve arama motorları için kolayca bulabilirsiniz.

Bulma yeteneği ve kullanıcı deneyimi açısından, gömülü videolarınızın web sitenizde kolayca bulunmasını sağlamanız gerekir. Her gönderi / sayfa başına bir video yerleştirin ve bunu ilgili kategoriler ve etiketlerle takip edin. Bu, kullanıcıların ve arama motorlarının videolarınızı bulmasını kolaylaştırır.

Videolarınıza Etkileşimli Öğeler Ekleyin

Paylaşımlar, beğeniler ve favoriler doğru bir şey yaptığınızı gösteren iyi göstergeler olsa da, mutlaka SEO hedeflerinize ulaşacağınız anlamına gelmez. Görüntüleyenleri videolarınızdaki önemli anlarda yakalayabilirsiniz. Gibi etkileşimli öğelerden bahsediyorum video içi formlar, bağlantılar ve kısa sınavlar görüntüleyenlerinizi video bitmeden çok önce bir sonraki mantıklı adıma yönlendiren.

Daha Fazla Video SEO Suyu için Videolarınızı Paylaşın

Video oluşturmak yeterli değil; denklemin sadece ilk ve en kolay kısmı. İnsanların videolarınızı izlemesi gerekir, çünkü 1) harika hissetmenizi sağlar ve 2) daha fazla görüntüleme daha iyi sıralama anlamına gelir. Bu yüzden utanma videonuzu tanıtın şiddetle veya blog yazılarınızı tanıttığınız kadar.

Videolarınızı sosyal medyada paylaşın çünkü sosyal sinyaller Google için bir anlam ifade ediyor. Ne kadar çok sahip olursanız, videonuz o kadar iyi olur, çünkü alaka düzeyi ve değerin bir göstergesidir. Tek satırda videolarınızı her yerde tanıtın.

Son sözler

Google, sıralama açısından videolara daha fazla önem vermeye devam ediyor. Bunun da ötesinde, çevrimiçi video tüketimi, videoyu beğenen, kullanan ve hatırlayan daha fazla tüketici olarak büyümeye devam ediyor. Nitekim YouTube, mobil video tüketiminin her yıl% 100 arttığını bildiriyor. [Kaynak: Hubspot]

Dahası, video küçük işletmeler için daha erişilebilir ve uygun fiyatlı hale geldi. Hangisi şu soruyu akla getiriyor: Neden Video SEO’yu henüz uygulamadınız??

Bir sorunuz veya öneriniz mi var? Dinliyoruz. Aşağıdaki yorumlarda bize bir satır bırakın ve size en kısa sürede geri dönüş yapacağız. Şimdiden teşekkürler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map