WooCommerce Web Sitenizi Güvenceye Almak için 6 İpucu

WooCommerce Web Sitenizi Güvenceye Almak için 6 İpucu

İşte zaten bildiğiniz bir şey: e-ticaretinizi güvende tutmak çevrimiçi işinizi yürütmenin hayati bir parçasıdır. İşlem sırasında ve sonrasında müşteri verilerini güvende tutmazsanız, sizinle tekrar iş yapma olasılıkları daha düşüktür.


Ancak teknoloji, özellikle güvenlik teknolojisi sürekli değişiyor, bu da işletme sahiplerinin ayak uydurmasını zorlaştırabiliyor.

Neyse ki, WooCommerce kullanıyorsanız, sitenizi ve müşterilerinizi korumak için uzman olmanız gerekmez. Herhangi bir WooCommerce site sahibi için atmaya değer basit adımlar var.

Sitenizi güven altına almak çok adımlı bir işlem olsa da, basit adımlarımızı uygularsanız ezici olması gerekmez.

1. Güvenlik ayağını sizin için çalıştıran bir ana bilgisayar kullanın

Yukarıda belirtildiği gibi, dışarıda (sizin değil) işinin güvenliğini anlamak için olan insanlar var. Ve birçoğu hosting şirketlerinde çalışıyor. Bu nedenle sitenizi korumanın basit ve kolay bir yolu, güvenliği öncelik haline getiren bir ana bilgisayar seçmektir.

Bir web barındırma seçerken, aşağıdakileri sunanları arayın:

 • Günlük yedeklemeler: bunlar bir saldırı durumunda tekrar çevrimiçi olmanıza yardımcı olur.
 • Otomatik güncellemeler: bunlar keşfedildikleri anda güvenlik açıklarının düzeltilmesine yardımcı olur ve verilerinizi güvende tutar.
 • Restorasyon hizmetleri: yedeklemelerle birlikte, bir şeyler ters gittiğinde tekrar çevrimiçi olmanıza yardımcı olur.

2. Kaba Kuvvet Saldırılarını Önleyin

Sitelere girmenin en yaygın yolu olan kaba kuvvet saldırıları, doğru karakter dizisinde gerçekleşene kadar şifreleri veya güvenlik anahtarlarını kombinasyonları tahmin etmenin basit ama etkili bir yöntemidir..

Neyse ki, yöntem nispeten basit olduğundan, bunları önlemenin nispeten basit yolları vardır.

 • Giriş denemelerini sınırla: Kaba kuvvet sadece kötü adamlar (ya da gerçekten bilgisayarları) milyonlarca ve milyonlarca kez giriş yapabilirse çalışır. Neyse ki, bu girişimleri sınırlayan birçok WP eklentisi var. WooCommerce siteniz için şunları seviyoruz: WP Limit Giriş Denemeleri ve Giriş Kilidi

 • Bir şifre yöneticisi kullanın: Gibi şifre yöneticileri Son Geçiş sizin için inanılmaz derecede zor şifreler oluşturmanıza yardımcı olun ve ardından ana şifreyi bilmeniz koşuluyla, uygun sitedeyken bunları otomatik olarak girin. Sofistike saldırganların bile çatlamakta zorluk çekeceği şifreleri yapmanın harika bir yoludur.
 • 2 Faktörlü kimlik doğrulamasını kullanın: 2 faktörlü kimlik doğrulama, web sitenizi güvende tutmanın başka bir akıllı yoludur. 2 faktörlü kimlik doğrulamayla, kötü adamlar kullanıcı adınızı ve şifrenizi tahmin etseler bile, ikinci katmanı geçmek için başka bir cihazdaki (genellikle kişisel bir hücreye gönderilen SMS’de bulunan) başka bir şifreye erişmeleri gerekir. koruma. Biz şahsen miniOrange’ın hayranlarıyız 2 faktörlü eklenti.

3. Kendinize bir SSL sertifikası alın

Mesele şu: Kredi kartlarını kabul ediyorsanız bir SSL sertifikanız olması gerekir. Kullanıcılar size İnternet üzerinden bilgi gönderdiğinde müşteri verilerinizi (en yaygın olarak kredi kartı ayrıntılarını) şifrelerler.

SSL konusunda kafanız karıştıysa, göz atabileceğiniz iki bölümden oluşan kullanışlı bir SSL kontrol listesi hazırlarız McAfee’nin Ultimate SSL Kontrol Listesi Bölüm 1 ve Bölüm 2.

4. Daima yedek tutun

Bakın, günlük yedekleme sağlayan bir ana bilgisayar seç dediğimizi biliyoruz ve hepsi iyi ve iyi. Ancak günün sonunda, ana makinenizin sizin için günlük olarak yedekleyeceğine dair bir garantiniz yoktur. Yedekleri sakladığınızı yalnızca siz garanti edebilirsiniz.

Bu yüzden dosyalarınızı kendiniz yedeklemelisiniz. Yedeklemeleri yedekleyin,!

Bunu sunan çok sayıda WordPress yedekleme eklentisi var paha biçilmez hizmet (gerçekten, bunu kaçırmayın!)!

5. A.B.U. (Her Zaman Güncellenir)

Güvenlikle ilgili işini bilen zeki insanlar hakkında konuştuğumuzda şunu hatırlayın? Bu insanların bir başka iyi parçası WordPress gibi yerlerde çalışıyor ve daha önce keşfedilmemiş güvenlik deliklerini düzelten yeni WordPress sürümleriyle sürekli çıkıyor.

WooCommerce’a giriş yaptığınızda ve sizden güncelleme yapmanız istendiğinde, “Yine mi?” Diye düşünebilirsiniz. ama gerçekten, bu sizin ve işinizin iyiliği içindir.

Web barındırıcınızda otomatik güncelleme varsa, bu konuda endişelenmenize gerek olmayabilir. Ancak bu yapılmazsa, sizden istendiğinde güncelleme yapmanız gerekir.

6. Müşterilerinize güvenli olduklarını bildirin

Müşterilerinizi (ve işinizi) korumak bir şey olsa da, tamamen arkanızda olduğunu bilmelerini sağlamak başka bir şeydir.

Bunu neden yapmak istiyorsun? Kendini güvende hisseden müşterilerin sitenizi satın alma ve arkadaşlarına önerme olasılıkları daha yüksek olduğundan, kârınızı arttırır ve işinizi büyütür.

Bu yüzden güvenliğimizi McAfee GÜVENLİ Eklenti. Ziyaretçilerin sitenizin harici bir güvenlik taramasından geçtiğini bilmelerini sağlar ve sitenizden satın alırken kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.

McAfee SECURE, web sitenizin güvenilirliğini artırmak için kolay bir yol değil, aynı zamanda site incelemeleri, teşhis, site haritaları, arama vurgulama, alışverişçi kimliği koruması ve daha fazlası dahil olmak üzere premium üyeler için bir dizi başka hizmet sunar..

Sonuç

Bu adımların çoğu, WooCommerce sitenize bir eklenti yüklemek kadar kolaydır. Tonlarca teknik bilgiye ihtiyaç duymazlar ve bunların hepsini halletmek ve sonra en iyi yaptığınız işe devam etmek için bir saat kadar zaman ayırmaya değer..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map